Знайомство з WebMoney. Базові відомості, принципи роботи, можливості

329

Всі ми хоч раз чули слово «Webmoney». А блукаючи по сайтах інтернету, часто бачили таємничі терміни «z-гаманець», «WMZ», «WMR»…
Майже кожен знає, що за допомогою Webmoney (по-російськи вимовляється «вэбмани») можна робити покупки у мережі інтернет, але багато мають досить розпливчасте уявлення про роботу платіжної системи та кроки, необхідні для початку роботи з нею. Саме для таких людей і призначений цей невеликий огляд.

WebMoney Transfer — найвідоміша російська електронна платіжна система. Її власник — компанія WM Transfer Ltd. WebMoney існує з 1998 року і не має собі рівних на території пострадянського простору, випереджаючи визнаних лідерів заходу — PayPal, AlerPay і багатьох інших. При всьому цьому, вона практично невідома на заході.

Чим обумовлена у нас така популярність WebMoney?

По-перше, не будемо приховувати, відсутністю конкуренції. За роки існування система набрала вагу в своїй ніші і в наш час її потіснити дуже непросто.

По-друге, вона дуже зручна. З плином часу вирішувалися проблеми, поліпшувався інтерфейс, підвищувалася надійність і з’являлися все нові і нові способи роботи зі своїм аккаунтом.

Популярності також сприяє велика кількість способів введення і виведення грошей із системи. Ввести кошти можна банківськими та поштовими переказами, за допомогою WebMoney-карток та готівкою в банкоматах. Способів виведення ще більше: обмін на готівку через обмінні пункти, переведення на банківську картку, обмін на електронну валюту інших платіжних систем, отримання через системи грошових переказів в Росії і України або переказом на банківський рахунок. Такої кількості варіантів оперування з валютами не має жодна платіжна система.
При реєстрації, яка безкоштовна, кожному користувачеві привласнюється WM-ідентифікатор (особливий унікальний номер) і WM-атестат — спеціальне цифрове свідоцтво користувача, складене на підставі наданих їм персональних даних. Після реєстрації ви отримаєте свій обліковий запис, через який зможете робити покупки в інтернет, оплачувати різні послуги, отримувати гроші і переводити їх іншим користувачам системи.

Існує кілька способів користування можливостями цієї системи. Операції з грошима можна проводити, встановивши на комп’ютер програму, звану Keeper Classic. Це надійний і гарний варіант, але він підходить не для всіх, так як на роботі не завжди є можливість встановити Keeper Classic. Який, у свою чергу, не завжди може з’єднатися з сервісом WebMoney — у деяких фірмах адміністратори в цілях безпеки блокують потрібні для роботи програми порти. Ви про це можете і не знати, і будете ламати голову, не розуміючи, чому Keeper не може з’єднатися з аккаунтом. У такому випадку вам на допомогу прийде більш компактний варіант з’єднання — Keeper Light (по-російськи вимовляється «Кіпер лайт»). Для роботи з ним користувач отримує сертифікат (у вигляді окремого файлу). Імпортувати цей файл на свій браузер (інструкція є на нашому сайті, ви отримаєте можливість заходити через нього в свій аккаунт і в онлайн режимі проводити операції зі своїми коштами. При цьому раз на 2 роки сертифікат необхідно оновлювати. Процедура ця нескладна (її опис також є у нас на сайті) і займає кілька хвилин. Носячи файл сертифіката на флешці, ви можете заходити в свій акаунт з будь-якого комп’ютера, підключеного до інтернету.
Keeper Mini — ще більш простий варіант Keeper Light з мінімумом функцій. Доступ до своїх коштів так само відбувається з браузера через спеціальний сайт.
І останній варіант — Telepat. Використовуючи його, можна проводити маніпуляції з грошима за допомогою мобільних пристроїв в режимі реального часу.

Транзакції (перекази грошей) в WebMoney здійснюються миттєво і є безвідкличними — скасувати переклад не можна. Але при переказі коштів існує можливість захищати їх кодом — гроші дійдуть до адресата, але без введення коду він не зможе перевести їх на свій рахунок.
Усі користувачі системи мають Business Level (бізнес-рівень — скор. BL). BL — це характеристика рівня довіри і ділової активності користувача, яка призначена для публічного доступу. Business Level розраховується з сукупності даних про:

— тривалості користування WebMoney;
— кількості учасників системи, з якими у користувача здійснювалися транзакції;
— загальну кількість здійснених транзакцій;
— наявності відгуків (позитивних і негативних) на адресу даного користувача.

Грунтуючись на BL, ви можете прийняти рішення, чи варто мати справу з конкретним користувачем. Поточне значення BL відображається в діалозі Keeper Classic, а також на сторінках сервісів системи.
В WebMoney існують декілька видів грошових одиниць. Для зберігання кожної з них існує відповідний електронний гаманець.

  • WMR — еквівалент рублів Росії (зберігаються в R-гаманці),
  • WMZ — еквівалент доларів США (зберігаються в Z-гаманець ),
  • WME — еквівалент євро (зберігаються в E-гаманці),
  • WMU — еквівалент гривні України(зберігаються в U-гаманці),
  • WMB — еквівалент рублів Білорусі (зберігаються в B-гаманці),
  • WMY — еквівалент узбецьких сумів (зберігаються в Y-гаманці),
  • WMC і WMD — еквівалент WMZ (для кредитних операцій на С – і D-гаманцях)
  • WMG — еквівалент золота (зберігаються в G-гаманці)

Транзакції в системі можливі тільки гаманець такого ж типу. Для конвертування валюти з одного виду в інший існують обмінні сервіси, які не безкоштовні. Плата за конвертацію на кожному обміннику своя і обчислюється у відсотках від суми переказу.

Ми отримали базові відомості про WebMoney. Якщо ви вирішили зареєструватися у цій системі, то ласкаво просимо — для вас готові покрокові інструкції про реєстрацію в WebMoney, використовуючи різні види кіперів.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!