Завантажуємо файли по FTP з Total Commander. Покроковий опис з скріншотами

328

Немає потреби представляти Total Commander — це менеджер файлів давно і міцно зайняв провідне місце серед програм такого роду. Але в цій статті ми розглянемо Total як ФТП-клієнта. Незважаючи на існування спеціалізованих програм для завантаження файлів по протоколу ФТП, багато воліють працювати саме з Commander. І мають на це всі підстави — як менеджер ФТП Total анітрохи не поступається подібним програмам, а в чомусь навіть перевершує їх. У цьому огляді ми завантажимо програму, встановимо її, створимо ФТП-з’єднання і навчимося завантажувати файли — тобто отримаємо навички, які необхідні при заробіток на файлообмінниках.

На початку кілька слів про саму програму. Тотал Командер при всіх його достоїнствах має один недолік — він платний. Вартість його для звичайного користувача досить велика. Навряд чи хтось викладе просто так близько 40 євро. Але є один позитивний момент: версія, яка пропонується для завантаження з офіційного сайту повністю функціональна. Єдина незручність — доведеться натискати кнопочку з цифрою при запуску програми.

При цьому пишеться, що термін дії програми всього один місяць, але насправді все працює і після закінчення цього строку. Якщо ви вважаєте це великим недоліком, то не мені вас вчити, де взяти іншу копію.

Йдемо на сайт wincmd.ru і завантажуємо останню версію Тотала. Запустивши скачаний файл, починаємо установку. Вона проста — нам потрібно вибрати мову, а потім весь час натискати кнопку «Далі». По завершенні на робочому столі з’явиться ярлик для запуску програми. Як бачимо, все гранично просто.

При першому запуску з’явиться вікно з настройками, на якому потрібно просто натиснути «ОК», нічого не чіпаючи — програма за замовчуванням відмінно налаштована для роботи. В це вікно можна потрапити через меню «Конфігурація->Налаштування». З часом, якщо захочете змінити налаштування, можете зайти і побродити по вкладках — там багато цікавого.

Починаємо роботу з ФТП. Для з’єднання за цим протоколом, призначеному для передачі файлів, треба мати три речі: адреса сервера (хоста) ФТП, ім’я користувача (логін) і пароль. Всі ці атрибути повинні видаватися вам на сервері, з яким ви збираєтеся з’єднуватися. Припускаю, що все це у вас є і нам залишається ввести їх у відповідні поля. Натискаємо Ctrl+F, а у вікні — «Додати».

У нас є відкрите вікно «Налаштування FTP-з’єднання» в якому нам потрібно запровадити вищезазначені параметри сервера. Для прикладу будемо працювати з реальним файлообмінником Hotfile.

  • Ім’я з’єднання — будь-яке зручне для вас назву. Вводимо Hotfile.
  • Сервер [:Порт] — адреса або IP (набір цифр) сервера. У Hotfile адресу такий: ftp.hotfile.com.
  • Обліковий запис — дуже часто її також називають ім’ям або ім’ям користувача.
  • Пароль — вводимо пароль.

Все інше залишаємо без зміни. Обов’язкові параметри ви ввели, йдемо до необов’язковим.

Наш наступний крок — вибір каталогу, який буде відкриватися при встановленні з’єднання. За це відповідає полі «Локальний каталог». Натиснувши кнопку біля цього поля, ми виберемо потрібну директорію. Це поле можна залишити порожнім, але, погодьтеся, працювати набагато зручніше, якщо присвоїти ФТП-сервера свій каталог на локальному (своєму комп’ютері.

Переходимо до чекбоксу «Пасивний режим обміну даними». Якщо явно не вказано використовувати цей режим, то залишаємо його чистим. А де дізнатися про це? Зазвичай використання цього режиму вказується при наданні інших параметрів з’єднання — логіна, пароля і т. п.

Остання опція «Використовувати брандмауер або проксі-сервер». Відзначати її потрібно лише в тому випадку, якщо ви використовуєте вихід в інтернет через проксі-сервер. Якщо ви не знаєте про що йде мова, не чіпайте її. Якщо ж маєте уявлення, що робите, то відзначте її, виберіть тип з’єднання і введіть адресу проксі./

Все, натискаємо «ОК». У нас з’явилося нове з’єднання з назвою «Hotfile».

Тиснемо кнопку «З’єднатися».

По закінченні процесу обміну даними між вашим комп’ютером і сервером, всі деталі якого відображаються у віконці «З’єднання», в одній з панелей з’явиться директорія сервера. В іншій з’явиться папка, яку ми ввели раніше в «Локальний каталог». Заливаємо файли — виділяємо їх на вкладці локального комп’ютера і перетягуємо їх на вкладку сервера.

Робота в цьому менеджері нічим не відрізняється від роботи в провіднику Windows. Якщо натиснути праву кнопку миші і потримати одну-дві секунди, з’явиться стандартне контекстне меню Віндовс, з якого можна зробити різні операції: створити папку (якщо ви натиснули на порожньому місці), перейменувати файл (якщо натиснули на файлі) і т. п.

Проблеми при FTP-з’єднання. Що робити?

Іноді з’єднання не встановлюється і вискакують всілякі віконця. В них міститься важлива інформація про помилку. Наприклад, на скріншоті показано повідомлення про неправильний логін або пароль.

Це найпоширеніша помилка — ввели не ту букву, замість англійської символу «а» ввели російське «а» і т. п. Натисніть «Скасувати». Уважно перевірте написання атрибутів, наберіть їх латинськими символами у блокноті (пароль Total не видно). Те ж стосується і адреси сервера. Якщо він у вигляді букв, перевірте літери, якщо вводите його в цифровому вигляді (IP), перевірте цифри. Після всіх змін знову натисніть Ctrl+F, виберіть потрібний сервер, натисніть кнопку «Змінити» і скопіюйте виправлені дані.

Іноді всі параметри вірні, а з’єднання немає. Особливо, якщо ви вже з’єднувалися з конкретним сервером. І таке буває… Цілком імовірно, що сам ФТП-сервер саме в цей момент недоступний — впав, на ньому проводяться роботи і т. п. Спробуйте повторити спробу через деякий час. Якщо і це не допоможе, звертайтеся в підтримку сервера. Бувають, сервера змінюють свої атрибути, але не завжди говорять про це користувачів. У будь-якому разі читайте повідомлення і дійте згідно з обставинами.

От і все. Цей невеликий огляд претендує не більше, ніж на скромну допомогу новачкам, у яких завжди безліч питань та проблем. Сподіваюся, він вам допоможе.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!