Заробіток з copylancer.ru. Опис заробітку на написанні статей з Копилансер

370

Одним з місць, де можна заробити на написанні статей, є Сopylancer.ru. Це потужний проект, з великим співтовариством і великими можливостями. Як і кожна подібна біржа, Сopylancer.ru володіє своїми особливостями, яким ми розглянемо в цьому матеріалі.

Початок роботи

Для початку роботи потрібно зареєструватися на copylancer.ru. Реєструватися потрібно як автор, а не замовник — потім змінити свій статус ви не зможете.

Реєстрація проста, але в свій час у мене були невеликі проблеми — після заповнення необхідних полів і натискання кнопки реєстрації нічого не сталося, за винятком появи значка з’єднання з сервером. Почекавши кілька хвилин, як і покладається в подібних випадках, я просто оновив сторінку (клавіша F5) і отримав повідомлення про успішну реєстрацію.

Сopylancer пропонує досить високий поріг входження — ви не зможете відразу почати працювати.

Насамперед потрібно зайти в свій профіль, заповнити його, завантажити фотографію і написати резюме, яке відображає ваші можливості та досвід роботи. В цілому, це логічно, до заповненого профілем більш високу довіру у потенційного замовника.

В системі існує система рангів, і щоб отримати мінімальний, необхідно пройти тест. Для цього йдемо по посиланню «Біржа», де публікуються доступні завдання. У рядку кожного з замовлень міститься посилання на проходження тесту.

Тест полягає в 15 питаннях з орфографії, граматиці, правильності побудови речень і т. д., на які вам належить відповісти за 10 хвилин.

До проходження тесту потрібно поставитися дуже відповідально. Не можна сказати, що він складний і часу для проходження більш ніж достатньо. Якщо тест не пройдено, то повторити його можна лише через два тижні (на момент написання статті). Тому поставтеся до проходження уважно, не поспішайте — в тесті дійсно нічого складного немає, потрібна лише зосередженість і певний рівень грамотності, який апріорі має бути у копірайтера будь-якого рівня.

Не можу сказати, на скільки питань треба відповісти, щоб пройти тест. Але їжу для роздумів дам — в перший раз до проходження я поставився дуже легковажно і тест не пройшов, відповівши правильно лише на 8 питань і витративши менше 5 хвилин. Думається, правильних відповідей повинно бути не менше 10, але це лише припущення.

Після проходження тесту ви будете допущені до роботи і отримаєте початковий рівень «Низький». Цей рівень обмежений, він дозволяє одночасно виконувати тільки одне завдання. Щоб вийти на базовий потрібно виконати як мінімум 10 замовлень на низькому рівні.

Для цього знову йдемо на біржу, відзначаємо чекбокс «Низькі вимоги» і отримуємо список робіт, які можна виконувати на низькому рівні.

Завдань дуже багато, але і розцінки просто мізерні — доведеться тимчасово потерпіти. Зазначу, що на момент написання матеріалу 1 долар дорівнює 60 грн.

Види робіт у Copylancer

Копилансер пропонує на момент написання цього матеріалу дві можливості заробітку як автора — це біржа і магазин статей.

Додавати статті на продаж в магазин можуть автори з підвищеним і високим рівнем доступу. Для продажу свого матеріалу потрібно зайти в магазин і пройти по посиланню «Додати статтю». Після перевірки на унікальність стаття буде виставлена на продаж.

Брати участь у біржі, і виконувати завдання можна відразу після проходження тесту. Робота на біржі можлива також у двох варіантах — все залежить від замовлення. В одних випадках замовник виставляє роботу і розцінки, і ви зможете взятися за виконання замовлення. При другому варіанті замовник залишає завдання, чекає надходження заявок на виконання від авторів, з яких потім вибирає виконавця.

Інформація про замовлення відображається в лівій колонці, цифри в правій частині означають ціну за 1000 знаків і загальну вартість замовлення при максимальній кількості символів у деяких випадках замовник встановлює приблизний розмір статті. Кількість зірочок означає рівень складності замовлення.

Якщо клікнути на назві завдання, можна побачити його повний опис.

У простих завдання вимоги не відрізняються складністю — це звичайні вимоги до SEO-статей. У статтях підвищеної складності вимог значно більше і скрупульозно описано всі — кількість потрібних слів, словосполучень, а часом і прийменників. Іноді зустрічаються вимоги, дивлячись на які виникає сумнів у можливості написати статтю на їх підставі. Якщо писати осмислений текст для людей, звичайно, а не роботів пошукових машин.

Особливості написання статей

Матеріали повинні мати високу унікальність, що наближається до 100% (у технічних матеріалах не менше 80%). Для перевірки унікальності Копилансер рекомендує content-watch.ru, але замовник має право використовувати для перевірки інші сервіси — про це він зобов’язаний написати у вимогах до завдання.

При написанні статті вам іноді доведеться повністю готувати її до публікації в мережі інтернет. Маються на увазі метатэги, що використовуються пошуковими системами — це Title (заголовок документа), Description (метаописание) і Keywords (ключові слова). Складнощів при їх написанні немає, вичерпні відомості про це процесі є в розділі допомоги, де все розкладено по поличках.

Системи рейтингу та нарахування балів

Вагомість і майстерність авторів відображає система рівнів доступу, залежна від кількості балів (оцінок). Після реєстрації ви отримаєте один бал. За кожне виконане в строк завдання будуть нараховуватися додаткові бали. При невиконанні завдання в строк бали будуть зніматися. Якщо кількість балів буде нижче одиниці, то вас тимчасово позбавлять роботи, заблокувавши на два дні.

Як вже говорилося, після реєстрації ви отримаєте рівень новачка — «Низький». Вимоги до подальшого кожному рівню наведені у списку.

Для отримання рівня «Базовий» необхідно:

 • виконати роботи рівня новачка для 10 різних замовників;
 • мати середню оцінку по роботах рівня новачка не нижче 4.5/5;
 • завантажити фото в профіль.

Для отримання рівня «Підвищений» необхідно:

 • написати статті 15 різних замовників на базовому рівні;
 • написати не менше 40 000 символів в сумі на базовому рівні;
 • мати рейтинг не менше 4.7/5 на базовому рівні.

Для отримання рівня «Вищий» необхідно:

 • написати статті для 20 різних замовників на підвищеному рівні;
 • написати не менше 50 000 символів в сумі на підвищеному рівні;
 • мати рейтинг не менше 4.8/5 на підвищеному рівні.

Більш високий рівень дозволить вам брати більш дорогі завдання, брати декілька завдань одночасно, а також, як уже говорилося, продавати свої статті в магазині. Досягти високого рівня можна виконанням завдань у термін, невиконання цього умови відкине вас назад.

Допомога початківцям

Копилансер надає досить докладний розділ допомогою посилання «Правила і FAQ» у верхній частині облікового запису). В цілому, у цьому розділі можна знайти відповіді практично на всі запитання новачків питання, хоча освітлено не всі.

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання в правилах, то в цьому випадку ваш шлях буде вести на форум. Він живий, на ньому ви можете задати своє запитання або знайти на нього відповідь — у більшості випадків вони там вже є.

Розгляд спірних питань

На Копилансере є арбітражний відділ, який розглядає спірні питання протягом одного робочого дня. Це забезпечує захищеність як замовника, так і копірайтера — можна бути впевненим, що питання буде вирішено справедливо.

Арбітри можуть вирішити спірну ситуацію на користь замовника або автора, а також вимагати доопрацювання статті. При розгляді спорів враховується тільки відповідність виконання замовлення технічним завданням.

Виведення зароблених грошей

Виведення грошей з Копилансера проводиться через Webmoney, Qiwi, на банківську картку або баланс мобільного телефону. Висновок для копірайтерів з низьким базовим рівнем проводиться з затримкою в два дні. Комісію за висновок Копилансер з авторів не бере — що заробили, те й отримаєте (за винятком комісії платіжних систем).

Поради при роботі Копилансер

Основою гарного заробітку на Copylancer є рівень автора. Заробити його непросто, втратити легко. Закріпитися на біржі допоможуть деякі поради.

 • Перший час не беріть складні замовлення. Краще почати з простеньких, з мінімальними вимогами і кількістю символів — попрацюйте над підняттям рейтингу.
 • Не забувайте про свій рівень ніколи. Навіть отримавши високий статус, не варто забувати про простих завданнях, отримуючи за це бали.
 • Постарайтеся не брати замовлення (принаймні на перший час) з неадекватними вимогами. Їх можна впізнати по великій кількості знаків оклику, великим списком важких умов або їх невиразним описом. Якщо замовнику важко чітко викласти свої умови, то вам важко буде виконати їх.
 • Намагайтеся утримуватися в рамках порядності при листуванні з замовником, якщо він все-таки виявився неадекватним. Наберіться терпіння і доробити роботу до кінця. Пам’ятайте, що всі без винятку біржі більшою мірою цінують замовниками, ніж авторами.
 • Як автор, який написав безліч технічних описів, зазначу, що домогтися 80% унікальності в таких текстах часом дуже і дуже важко. Можливо, на початковому етапі роботи такі замовлення слід обходити стороною.
 • Якщо замовник вказав у вимогах незнайомий вам сервіс перевірки правопису, обов’язково ознайомтеся з ним. Деякі з сервісів можуть бути платними або з обмеженнями на кількість перевірок в день або символів у статті.
 • Copylancer однозначно є проектом, вартим уваги. Так, доведеться пройти тест, досить жорстка система нарахування балів. Але час, коли поганенькі статті продавалися за копійки пачками, пішло в минуле. І вимоги Копилансера спрямовані саме на підвищення якості статей, що гарантує в деякому сенсі виживання і стабільність самого проекту — замовники приходять на Копилансер за якісним матеріалом і отримує його. Стабільність Копилансера — це і ваша стабільність. Якщо зумієте закріпитися на цьому проекті, то багато хто з придбаних замовниками статей будуть написані вами.

  P. S. Система рейтингу та нарахування балів актуальна на момент написання матеріалу. У неї періодично вносяться зміни, але суть заробітку вона докорінно не змінює.

  Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!