Заробіток на опитуваннях. Чи можна заробити на сайтах опитувань?

269

Заробіток на опитуваннях і анкетах позиціонується багатьма як один з досить стабільних способів отримання прибутку в мережі інтернет. В цьому огляді ми розглянемо цей вид робіт, дізнаємося його тонкощі і спробуємо з’ясувати, наскільки прибуткова ця діяльність.

Багато компаній хочуть знати думку незалежних людей про свій товар, вивчити попит на яку-небудь продукцію, отримати статистичні дані і т. д. найкраще місце для збору подібної інформації — це інтернет: армія його користувачів величезна, широкий соціальний склад користувачів, різні вікові категорії, рівень матеріального добробуту і т. д. — вибрати є з кого. Якщо є попит, то і пропозиція з’явиться обов’язково — в даному випадку цією пропозицією є сайти опитувань, які є посередниками між компаніями, яким потрібна інформація, і користувачами, які можуть її надати у вигляді відповідей на поставлені питання. Тобто нас з вами.

Заробіток на опитуваннях відноситься до простих видів робіт, що не вимагають вкладень — простіше хіба що перегляд рекламних матеріалів. Загальний принцип заробітку така: ви реєструєтеся на сайті опитувань (опитувальнику), поштою отримуєте посилання на завдання у вигляді анкет і заповнюєте їх, відзначаючи потрібні пункти. За кожне заповнення анкети ви отримуєте гроші, що накопичуються в записі опитувальника. По досягненні певної суми (порогу виведення) гроші можна вивести на платіжну систему, а потім перевести в готівку. Деколи замість грошей нараховуються бали (пойнти, окуляри), які в самому опитувальнику конвертуються у гроші, а вже після цього робиться висновок і переведення в готівку — суті роботи це не змінює.

Так виглядає запрошення
на участь у платному опитуванні на сайті Opinion

Складного, як бачимо, дійсно нічого немає, за винятком хіба що реєстрацію доведеться викласти безліч даних про себе, часом потрібно заповнювати безліч реєстраційних анкет із кількома десятками пунктів. Можуть проводитися різні тести і т. д. Робиться це для того, щоб замовник міг вибрати потрібну категорію людей для проведення свого дослідження — іноді потрібно отримати інформацію від певного прошарку населення з урахуванням віку, статі, заняття, рівня прожиткового мінімуму і т. д.

Що потрібно для початку роботи

Для заробітку на опитуваннях потрібні дві речі — гарний поштовий сервіс і його правильна настройка. І, звичайно, акаунт у платіжній системі для виведення грошей. На деяких опитувальних компаніях деколи є можливість виведення грошей на мобільний телефон, але такі випадки рідкісні і всерйоз їх не варто розглядати.

В якості поштового сервісу краще всього використовувати пошту Google Mail, яку чудово сприймають як опитувальники рунета, так і західні. Не варто використовувати mail.ru — листи з західних сайтів та платіжних систем можуть не доходити, відповідно, ви втратите частину роботи. Оскільки на проведення опитування компанія-замовник найчастіше встановлює часовий ліміт, то бажано перевіряти пошту часто, і тут свою роль починають грати налаштування.

Якщо ви використовуєте поштову програму, то достатньо виставити потрібний часовий інтервал перевірки вхідних листів на сервері. Складніше у випадку використання поштового онлайн-сервісу — біганина або перемикання на нього кожні 15-20 хвилин рано чи пізно набридне. Тому, якщо цей сервіс дозволяє сповіщати про прихід нової пошти (а Google Mail це дозволяє), то цю можливість потрібно однозначно використовувати — пройшовши по посиланню, ви дізнаєтеся, як налаштувати GMail на оповіщення про прихід нових листів. Повірте, витрачений на налаштування час варто того: кожне опитування — це гроші, пропущений опитування — втрачений прибуток.

Повідомлення на робочому столі
про новому опитуванні

Якщо ж ви додасте в автозавантаження комп’ютера запуск браузера, а в самому браузері встановіть в якості домашньої сторінки пошту Gmail, то у вас взагалі буде все автоматизовано. Такі тонкощі дозволяють в деякій мірі збільшити прибуток при заробіток на опитуваннях, а також не відволікати увагу від основної роботи, що теж важливо — другорядне заняття не повинно «напружувати».

Скільки можна заробити на опитуваннях

Простота роботи не передбачає великого прибутку, але крім цього фактора є ще одна особливість, про яку в багатьох описах замовчують — мова йде про кількості опитувань. Справа в тому, що навіть на великих сайтах опитувань та анкетування роботи дуже мало. Тому, навіть при високих розцінок, заробити швидко не вийде — опитування не будуть сипатися на вас, як з рогу достатку.

Збільшити прибуток на сайтах опитувань можна за рахунок реєстрації на декількох анкетах і залучення рефералів.

Коротка довідка. Реферали — це користувачі, яких ви привели на який-небудь сайт, в даному випадку сайт опитувань. Власнику рефералів за їх роботу нараховується певна сума і саме за її рахунок можна збільшити прибуток.

В інтернеті є спеціалізовані сайти про заробіток, тематика якого спрямована на роботу з опитувальниками та заповнення анкет. На них можна знайти описи сайтів опитувань, підтвердження (скріншоти) отримання виплат та посилання. Проходячи по цих посиланнях, ви станете рефералами власника сайту або людини, яка розмістила статтю про конкретну опитувальнику. Безпосередньо на самих опитуваннях заробіток досить повільний, а залучення нових користувачів, як ми вже знаємо, може принести додатковий прибуток. Страшного в тому, що ви можете стати чиїмось рефералом, нічого немає. Але ви повинні розуміти, чому на таких сайтах заповнення анкет подається як швидкий і прибутковий вид робіт — саме реферали роблять його таким, але у вас же їх не буде. Принаймні у перший час.

У цілому, ситуацію з величиною заробітку дає скріншот одного форуму, користувачі якого діляться своїм досвідом і роздумами. Зверніть увагу на останній відгук — в ньому даються два посилання, які є реферальными: людина намагається залучити рефералів, а публікація посилань і є основна причина створення повідомлення.

Відгуки про величину заробітку на одному з форумів.

Точну величину заробітку на опитуваннях вам не скаже ніхто з однієї простої причини — кількість опитувань постійно, воно не залежить ні від вас, ні від власників опитувальників. Наведені багатьма цифри на скріншотах нічого не значать, оскільки незрозуміло, скільки рефералів і за який час були зароблені ці гроші. Нарешті, важливе значення мають анкетні дані — стать, вік, освіта і т. д. В одних користувачів, які групуються, наприклад, за освітою та віком, опитування можуть проводитися частіше, інші рідше. Також може мати значення кількість жителів міста, в якому ви проживаєте — вважається, що жителям великих міст запрошення приходять частіше (цікаво, звідки така статистика?). Величина прибутку у всіх цих випадках буде змінюватися відповідно.

Та ж невизначеність присутня і в розцінках — навіть якщо вони відомі (на багатьох сайтах ціни явно вказані і зазвичай починаються від 0,5 долара), то про те, скільки забере часу заповнення анкети, вам не скаже ніхто — кількість пунктів опитування адже невідомо. Повна невизначеність, загалом.

Висновок із сказаного очевидний — на роботу з анкетами не варто покладати якісь особливі надії. Її можна вважати періодичним приробітком, але вже точно не основним заробітком. Якщо, звичайно, ви не збираєтеся робити власний портал про опитуваннях і залучати рефералів. Це, правда, вже не відноситься до заробітку без вкладень: створення сайту — кропітка праця, що вимагає матеріальних витрат.

У мережі деколи зустрічаються описи, в яких робота з опитуваннями позиціонується як високоприбуткове заняття — називаються суми в сотні доларів на місяць. Залишимо правдивість цих тверджень на совісті їх авторів, цікаво інше. Зазвичай після таких заяв йдуть посилання на опитувальники. Посилання, як ви розумієте, реферальні. Так от, якщо ви збираєтеся залучати рефералів, то подібні твердження можуть викликати зворотний ефект — люди ж не дурні. На тому ж форумі я знайшов цікавий пост і такий же цікавий відповідь на нього, пояснює суть вищесказаного.

Передбачувана реакція на явно спамовий текст
і велика кількість рефссылок.

Шахрайство і обман на опитуваннях

Заробляння грошей в інтернеті пов’язане з багатьма факторами, в тому числі і обманом, при цьому ймовірність «наколоться» є в будь-якому вигляді діяльності. Робота на опитувальниках, як ви зрозуміли, не є винятком у цьому плані.

  • Найбільш поширеним способом є невиплата зароблених грошей. Як вже говорилося, заробіток на опитуваннях не можна віднести до прибутковим заняттям, але навіть на ці невеликі гроші намагаються «надути», просто не виплачуючи їх. Робиться це різними способами — можуть заявити, приміром, що останнє опитування було проведено з порушеннями. Причина може бути і інший, головне — ваш аккаунт заблокують без можливості виводу або просто позбавлять можливості набрати суму виведення перед самим її досягненням. З’являються також і нові опитувальники, які можуть зникнути до набору вивідний суми.
  • Якось, блукаючи по інтернету, я виявив «розлучення», пов’язаний із заробітком на опитувальниках. На одному з сайтів, присвяченому роботі з анкетами, аж надто прибутковим розписувався цей вид діяльності. І позиціонувався, найголовніше, як стабільний. А стабільність гарантував список з якісних диво-сайтів опитувань, що платять часто, багато і опитування на них йдуть мало не безперервним потоком — встигай тільки заповнювати анкети. Список, зрозуміло, був платний — коштував він десятку баксів. Відправивши запит на її отримання, і, отримавши відповідь, я за поштовою адресою обчислив автора і зрозумів, про що йде мова — список цей відомий, нічого особливого і секретного в ньому немає, лише перелік загальновідомих опитувальників мережі, не стоїть і копійки.
  • Ще один досить відомий спосіб обману — пропозиція активації свого облікового запису за допомогою відправки СМС з раніше висланим кодом. Не факт, що обліковий запис, може, і активується, але, безумовно, ви ризикуєте бути підписаним на якусь платну послугу, за яку з вашого рахунку мобільного телефону буде регулярно стягуватися плата.
  • Західні компанії опитувань також можуть обманювати. Наприклад, у процесі участі в опитуванні можуть запропонувати перейти на сайт, де необхідно провести які-небудь дії (зареєструватися, взяти участь в грі чи конкурсі, завантажити програму і т. д.). Завантаження такої «програми» зазвичай закінчується установкою на свій комп’ютер будь-якого вирусняка, хробака або програми-шпигуна.

Починаючи діяльність на опитувальному терені, пам’ятайте про можливості обману — кількість «розводів» напевно не обмежується вищеописаними способами. Відзначимо, однак, що на великих і відомих опитувальниках обману не буває — побоюватися слід маловідомих сайтів платних опитувань. Перед початком роботи з ними в обов’язковому порядку потрібно знайти відгуки про їх роботу та виплати.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!