Заробіток на написанні статей (копірайтинг) з eTXT.ru

325

Заробити на написання статей можна в багатьох місцях. Але у eTXT.ru є дві особливості. По-перше, проект існує дуже давно, що говорить його стабільності, а по-друге, eTXT пропонує досить низький поріг входження. У цьому матеріалі ми познайомимося з роботою біржі, зареєструємося, і почнемо саму роботу.

На момент написання матеріалу eTXT.ru позиціонує себе як біржу копірайтингу, але в дійсності можливості проекту ширше — на eTXT.ru є розділ статейного просування, що наближає його до бірж цього напрямку. eTXT.ru широко відомий своєю програмою перевірки унікальності тексту, так що в особливому поданні цей проект не потребує.

Однією з важливих особливостей, як уже говорилося, можна назвати досить низький поріг входження. Приміром, для початку роботи на Copylancer необхідно пройти тест на різні аспекти правопису, що складається з 15 питань. Якщо тест пройдено невдало, наступне проходження можливо через три тижні. На eTXT подібного немає. Це не означає, що будь-безграмотна людина може заробляти на цій біржі — тексти з помилками просто не будуть купувати. Але шанс для заробітку є для всіх.

Початок роботи

Для початку роботи потрібно зареєструватися на eTXT. Єдина незручність може викликати капча Гугла — доведеться відзначати дурні квадратики з зображеннями, доводячи, що ви не робот. При реєстрації пропонується визначити ваш статус — замовника або виконавця.

Цей момент неявний — якщо не вибрати статус, буде з’являтися повідомлення про необхідність заповнення всіх полів форми, хоча кнопки вибору статусу явно до полів не відносяться. Після відправки форми на пошту прийде лист з посиланням для активації облікового запису.

Особливості роботи з eTXT

Увійшовши у свій обліковий запис, необхідно заповнити свій профіль — завантажити аватар (а краще фотографію), додати опис своїх можливостей і якостей. Загалом, зробити все, що може спонукати замовника співпрацювати саме з вами.

Наступний крок — заповнення полів з розцінками і вибір тематики копірайтингу, якою ви володієте.

Потім можна приступити до роботи, отримати яку можна двома способами — самостійним пошуком заявок з подальшим виконанням і продажем своїх статей в магазині. Безпосередньо після реєстрації у вас буде нульовий рейтинг. Це означає, що ви зможете лише шукати завдання і виконувати їх. Після підняття рейтингу до 10 балів ви зможете продавати статті.

Заробіток на виконання завдань

Отже, шукаємо замовлення. Йдемо за посиланням «Пошук замовлення», вводимо у формі потрібне ключове слово, вибираємо відповідну тематику.

Результати пошуку вибираємо відповідну пропозицію. Якщо ви початківець копірайтер, то має сенс вибирати завдання з низьким рівнем складності, доступних виконавцям без рейтингу. Серед інших характеристик завдання, безумовно, важливі рейтинг замовника, відгуки про нього і кількість уже поданих заявок.

Завдання на скріншоті цілком підходить для виконання і підняття рейтингу — його виконання доступно всім, про замовника багато позитивних відгуків, негативних взагалі немає, і заявок на виконання від інших копірайтерів не надходило, незважаючи на те, що завдання опубліковано два тижні тому. Єдиний мінус — ціна, але повірте, це не межа. Після реєстрації вам посипляться через систему особистих повідомлень різні пропозиції на виконання завдань з більш низькими розцінками. Загалом, доведеться деякий час попрацювати не те щоб задарма, але за найнижчими розцінками.

Другий спосіб отримання можливості продажу статей в магазині — мати на своєму рахунку більше 100 рублів. Мені він здається більш прийнятним — виконуючи завдання більш високого рівня, можна швидше досягти поставленої мети.

Заробіток на продажі статей

Додавання статті проводиться за допомогою переходу по посиланню «Додати статтю», що знаходиться в особистому профілі. Але перед цим статтю потрібно перевірити на унікальність. Йдемо за однойменною посиланням, вставляємо текст статті в полі, відзначаємо необхідний тип перевірки — рерайтінг або копірайтинг. У день доступно 12 безкоштовних перевірок, після перевищення цього ліміту перевірки будуть платними.

При виборі методики перевірки рекомендується вибирати «Виявлення рерайтингу» — про це йдеться в розділі допомоги виконавцям. Я не завжди дотримуюся цього правила, а ось відзначати чекбокс «Повідомити сполученням» рекомендую — по закінченні перевірки вам прийде лист про її закінчення.

Після відправлення статті на модерацію вона з’явиться в історії перевірок з відповідним статусом. Після закінчення перевірки, зазвичай займає кілька хвилин, з’являться її результати.

Результати понад 96% можна вважати гарними. Мінімально допустимий рівень унікальності дорівнює 80%, але матеріали з унікальністю нижче 90% в магазині не зустрічаються. Тепер можна додати статтю.

Форма відправлення статті не відрізняється від аналогічних форм інших бірж. Нам належить вказати тип матеріалу, рубрику і ціну, а також ввести заголовок, ключові слова, короткий опис і сам текст статті. Короткий опис буде відображатися в загальній стрічці магазину статей, на нього будуть орієнтуватися потенційні покупці. А за ключовими словами вони можуть виробляти тонкий пошук потрібного матеріалу.

Досить зручною функцією модно назвати використання шаблонів. Вибравши потрібні параметри статті, їх можна зберегти, а потім багаторазово використовувати.

Після відправлення статті на модерацію вона потрапить в розділ ваших статей, потрапити в який можна, пройшовши за посиланням «Мій кабінет -> Статті на продаж». Матеріалу буде присвоєно відповідний його станом статус. При необхідності, замість відправки на модерацію статтю можна зберегти в чернетці.

Перевірка матеріалу проводиться в 2 етапи. Спершу стаття перевіряється автоматично, потім модератором. Термін модерації — до 7 днів, зазвичай статтю перевіряють протягом робочого дня. Вже перевірену статтю можна зняти з продажу, відправивши її в чернетку або просто видаливши.

Якщо модератори вважатимуть статтю відповідає вимогам біржі, то вона з’явиться в магазині зі статусом «Допущена до продажу», а на пошту прийде лист.

У разі відхилення зазвичай вказується причина, на виправлення недоліків дається п’ять днів.

Як заробляти більше

Як вже говорилося, поріг входження на eTXT низький — зареєструвався і працюй. Ви зможете заробити певні гроші, але у будь-якої біржі існують можливості для збільшення прибутку за допомогою стимулювання виконавців.

Система рейтингу

Про неї ми вже згадували. Рейтинг є одним з критеріїв, що дозволяють покупцеві оцінити рівень майстерності та старанності копірайтера. Чим він вище, тим краще якість матеріалу, більш високий рейтинг дозволяє встановлювати більш високі розцінки. Крім цього, у копірайтерів з високим рейтингом статті можуть прийматися автоматично, без ручної модерації (такі статті мають в магазині статус «Автопроверка»). Рейтинг понад 300 відкриває доступ до більш дорогим завданням, альтернативою йому служить тест на грамотність.

Проходження тестів

eTXT пропонує безліч тестів для підвищення рівнів майстерності. Тести мають різну спрямованість — SEO-копірайтинг, просто копірайтинг та рерайтинг, переклад з іноземних мов і т. д, Тестами нехтувати не варто — вони піднімають рівень кваліфікації, на який багато замовників звертають увагу.

Особливу увагу слід приділити основним тесту на грамотність (секція «Особисте», кнопка «Тест на грамотність») — він відкриє доступ до більш дорогим замовлення без наявності високого рейтингу.

Тест складається з 10 питань, на які треба відповісти за 7 хвилин. Для проходження потрібно дати не менше 7 правильних відповідей.

Якщо ви провалили тест, то повторна здача можлива тільки через два тижні. При рейтингу понад 300 балів проходити тест не має сенсу — він вам нічого не дасть, крім перевірки власних знань. Загалом відзначу, що тест набагато легше, ніж на Копилансере — питання простіше, їх менше, а час для проходження однаково.

Публікація оголошень

На eTXT присутня система оголошень. Розміщення платне — 10 рублів. Термін публікації начебто не обмежений, але нові оголошення інших виконавців будуть зміщувати ваше, тому його доведеться періодично заганяти в топ, а ця опція також платна.

Я не використовував оголошення, тому не можу сказати, наскільки вони ефективні на самій біржі. Але кожне оголошення має свою адресу, який можна розміщувати на інших сайтах, залучаючи замовників. В цьому випадку його піднімати не потрібно, і сенс в публікації може і є.

Чорні і білі списки

Кожен замовник може додати вас в свої чорні і білі списки. Потрапивши в білий список, ви збільшите шанси отримання постійної роботи — після якісного виконання свого завдання, замовник в більшості випадків не буде шукати інші варіанти виконання. Особливо, якщо тематика з вузькою спеціалізацією.

Створення портфоліо

Відмінювання шальки терезів на свою користь, буде сприяти наявність портфоліо. Створити його можна в особистому профілі після успішного виконання замовлень і нехтувати цією можливістю явно не слід.

Допомога початківцям

Для допомоги новачкам біржа пропонує розділ питань і відповідей. У ньому розкрито багато питань, але не є вичерпним його назвати не можна — більш повну інформацію можна отримати, пройшовши за посиланням «Допомога», розташованої на кожній сторінці. Вміст довідки буде відповідати конкретній сторінці, що дуже зручно — відпадає необхідність у біганині по FAQ. У разі виникнення незрозумілих питань вам доведеться йти на форум, або зв’язуватися з техпідтримкою. Форум живий. Є і чат, де також можна задати питання іншим користувачам.

Виведення грошей

На момент написання матеріалу виведення грошей проводиться через WebMoney, Qiwi, Яндекс.Гроші або банківську карту. Мінімальний поріг виведення дорівнює 250 грн (на момент написання матеріалу 60 рублів рівні 1 долара).

eTXT безумовно заслуговує уваги — заробляти на цій біржі можна відразу. Так, розцінки спочатку невисокі, але можливості для зростання і збільшення заробітку є. А багаторічна історія існування проекту гарантує, що ваш рейтинг не зникне разом із зникненням самої біржі. Скільки разів вже таке було…

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!