Які якості повинні бути у фрілансера

404

Фрилансерский праця нелегкий, як, втім, і будь-яка професія, якщо, звичайно, ставитися до своєї справи з совістю і відповідальністю. Зайве говорити, що самостійна робота вимагає особливих якостей і складу характеру — фрілансером може бути далеко не кожен. Так яким же має бути людина, що планує фрілансерських діяльність?

У мережі є безліч подібних статей, написаних під одну копірку. Я не хочу сказати, що вони погані і марні, але пропонований матеріал не буде таким — я написав його на підставі власного досвіду, а також деяких спостережень, накопичених за довгі роки роботи.

Повертаючись до вищезазначених статей, не можна не помітити один факт — вони побудовані в більшості випадків за особливим принципом — маститий фрілансер дає поради початківцям. Все це здорово, але чомусь всі поради однакові.

У геометрії є спосіб доказу теорем, званий «від протилежного» — передбачається, що один параметр завідомо неправильний і на базі цього будуються міркування і докази. Подібним методом піду і я. Справа в тому, що мій негативний досвід — я відмінний фахівець у багатьох галузях поліграфії, газетного та книжкової справи, сайтобудування та інших професіях. Досвід роботи в багатьох областях — понад 20 років. Здавалося б, що ще потрібно? Тим не менш чистого фрілансера (я практикую поєднану форму) з мене не вийшло і я буду відштовхуватися саме від цього обставини. Можливо, мій негативний досвід стане для вас позитивним і допоможе обрати вірний шлях.

Граматика і орфографія

Вміння спілкуватися з роботодавцем, викладаючи свій текст без помилок, стає досить рідким явищем. Неграмотність може відлякати потенційного роботодавця вже на стадії переговорів. Але навіть якщо вона пройде успішно, то не обов’язково бути провидцем, щоб судити про тривалість такої співпраці.

На жаль, але кострубата орфографія, схоже, стають бичем сучасності. Скільки доводилося бачити сайтів з неписьменними текстами, виготовлені початківцями фрілансерами!? Скільки пройшло через мої руки різних макетів для найсолідніших компаній і скільки було в них помилок?! При цьому якість виконання по всім іншим показникам просто чудовим. На питання про те, хто робив макет, відповідь була майже завжди однаковий — знайшли, мовляв, молодої людини, що він і зробив. Можна здогадуватися, чим закінчувалося співпрацю роботодавця з цими фрілансером.

Думаю, суть зрозуміла — перевіряйте орфографію, якщо ваші роботи пов’язані з публікацією тексту і при діловому листуванні. Перевіряйте, навіть якщо текст вам надав клієнт — часу така процедура займе небагато (якщо, звичайно, обсяг робіт не особливо великий), а від такого підходу до роботи ваш авторитет в очах роботодавця підніметься набагато.

Психологічні особливості характеру

Адекватність

Адекватність поведінки є надзвичайно важливим якістю. Багато побудовано на спілкуванні — адже не дарма сказано, що спочатку було слово. І вміння викладати це слово відповідним чином, незалежно від того, в якому стані ви перебуваєте ви і в якому стані перебуває ваш роботодавець, дано не кожному. У мене, наприклад, його не було — багато що залежало від настрою.

Для фрілансерських робіт в інтернеті, де спілкування відбувається за допомогою різних листувань, ситуація дещо згладжується. Але якщо передбачається спілкування безпосередньо, то ви повинні бути адекватні: нікого не цікавить ваш настрій і душевний стан, особливо на стадії становлення відносин.

Стриманість і адекватну поведінку фрілансера в тих ситуаціях, коли рекламодавець неправий, послужить хорошу службу. Навіть варто піти красиво — життя так крутить нами, що співпраця може поновитися. Чи потрібно говорити, що рекламодавець піде до того фрілансеру, який послав його на відомі три букви, а пішов з гідністю. Вам в такому випадку залишиться лише вирішити, чи варто знову відновлювати співпрацю, і, погодьтеся, це краще, ніж взагалі не отримати пропозиції.

Стресостійкість

Фрілансер зобов’язаний володіти стійкістю до стресів, хоча б мінімальної. Якщо мова йде про чистий фрилансерстве, відомий всім фактор тривалого відсутності замовлень може похитнути психіку будь-якої людини. Багато хто не вміють викидати негатив з голови, підходячи таким чином до межі, за якою слід вибух.

Суміщений фріланс, навпаки, характеризується високим завантаженням і тут важливо не «злетіти з котушок» від надлишку робіт та накопичення психологічної втоми. У зв’язку з цим обов’язковою є наступна особливість характеру.

Вміння правильно відпочивати

Так, це не помилка і не помилка — не у кожного є почуття міри у роботі. Сучасний світ жорсткий і прагматичний — робота не дісталася тобі, значить, вона дістанеться іншому фрілансеру. Зрозуміло, що для чистого фріланса така ситуація натягнута, потрібно дуже постаратися, щоб бути по вуха заваленим замовленнями. А ось при суміщеній формі фріланса вона актуальна. Адже доводиться тягнути вантаж основної роботи, а в проміжках встигати займатися замовленнями роботодавців. Захоплюються вихідні, вечора, ночі — грошей не буває мало. Кілька місяців такого поєднання — і стрес вам гарантований, «вежу» починає зносити. Найогидніше те, що справа, яку приносило задоволення, викликає в такому випадку тільки огиду. Який вже тут фріланс…

Слід пам’ятати, що всіх грошей заробити не можна, а здоров’я дорожче за все. Банальність, згоден, але, як не дивно, розуміють це все, а не виконує ніхто. Мій син вчиться на програміста і здатний сидіти по 6-7 годин без перерви, виконуючи свої завдання. При цьому мало не силою доводиться змушувати його робити проміжки для відпочинку — адже розуміє, але не робить.

Уміння відпочивати, розслаблятися дозволить не вичерпуватися наполегливості, яку багато хто не без підстави вважають неодмінною супутницею фрілансера. Спалити себе і розчаруватися можна за короткий час. Але ж мета фріланса не в цьому, вірно?

Професіоналізм

Зрозуміло, що бажано бути майстром своєї справи. Але я не даремно поставив професіоналізм на останнє місце. Давайте відверто відповімо на питання — чи багато робіт робиться у повному сенсі слова професійно? Відповідь очевидна — є ніша замовлень, де начебто потрібно висока якість виконання, але яке де-факто не виконується. Робляться такі роботи ким завгодно. Студентами, наприклад. Причини такого явища в більшості випадків криються в розцінках на роботу.

Дивлячись на сумнівну якість робіт фрілансерів, із завидною постійністю співпрацюють з моїми знайомими, я задавав останнім питання про доцільність відносин з такими працівниками. Відповідь був практично однаковий — мене, мовляв, влаштовує. Дивна ситуація, погодьтеся, коли всі розмірковують про те, що фриласер повинен бути професіоналом своєї справи.

Висновок напрошується досить простий — ДЛЯ ДЕЯКИХ видів робіт не обов’язково володіти високим професіоналізмом. У всякому разі, на початковому етапі: головне — не «ковтати» нездійсненні роботи. А ось скільки цей етап буде продовжуватися — це питання питань. Чи залишитеся підмайстром чи будете рости, стаючи справді асом своєї справи з відповідною зарплатою і можливостями, залежить від вас.

Успіх фрілансера залежить від наполегливості, терпіння, наполегливості, вміння організувати робочий процес — список можна продовжувати скільки завгодно. Але не завжди якості фрілансера відіграють вирішальну роль — деколи потрібно опинитися в потрібний момент у потрібному місці. Якщо ви подумаєте, що мова йде про удачу, то будете цілком праві. Випадок може змінити багато чого, але під лежачий камінь вода не потече.

Завершуючи статтю, дозвольте дати вам невеликий рада. Сядьте і чесно оцініть себе, свій склад характеру. І так само чесно дайте відповідь на таке питання, чи зможете ви позбутися недоліків, які знайшли. Адже багато є натурою людини, змінити яку часом не можна. Якщо відповідь буде негативною, то не займайтеся фрілансом в чистому вигляді — поєднання його з постійною роботою може прояснити дуже багато.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!