Як зробити сайт на конструкторі сайтів

306

Створення сайту на конструкторі незмірно легше, ніж на движку — не потрібно створювати базу даних, виробляти установку, налаштовувати сам движок і сервер. Проте навіть така робота вимагає базових знань. Порядок створення сайту на прикладі аккаунта конструктора сайтів A5.ru дасть знання, які ви можете використовувати і на інших конструкторів.

Конструктори сайтів вже не дивина, навряд чи в наш час ними когось здивуєш. Їх використовують все, починаючи з шкільних вчителів (для яких мати персональну сторінку в інтернеті – це необхідність) і закінчуючи великими корпораціями.

У статті ми торкнемося технічне питання конструювання веб-ресурсів на сайтостроительных платформах. За основу взято російський онлайн конструктор сайтів A5.ru. Вибір майданчика обґрунтований простотою використання і запропонованим функціоналом, але методику створення цілком можна перенести і на інший конструктор.

Отже, приступимо.

Шаблони сайтів

Починати роботу зі створення сайту потрібно з вибору тематики оформлення, які пропонує будь-конструктор. Можна, в принципі, зробити все з нуля, але доведеться повозитися, і для такої справи потрібен досвід. Виходячи з свого досвіду роботи з конструкторами, рекомендую вибрати одну із запропонованих тем, а потім змінити її. Якщо, звичайно, ви не створюєте сайт як варіант самореалізації творчих амбіцій — в цьому випадку вам буде потрібен унікальний шаблон, який доведеться робити самому.

Красивих шаблонів сайтів на A5.ru багато, всі вони розбиті за категоріями — для роботи доступно більш ніж 300 різних тематик. Якщо ж тематика вашої ніші особлива і шаблону з такою назвою ви не знайшли, то беріть той, що сподобався і міняйте в ньому картинки.

На сторінці вибору шаблонів ви знайдете готові теми для створення лендингов, сайтів-візиток і навіть інтернет-магазинів. Є симпатичні і сучасні шаблони, зустрічаються і динозаври минулого десятиліття.

Кожен шаблон – це набір віджетів, вже розташованих на сторінках, і змінити оформлення одним кліком, не торкнувшись текст, у вас не вийде. Тому, незалежно від конструктора, вибирайте таку тему, де потрібен мінімум змін.

Тепер перейдемо до візуального редактора — реально одному з кращих, які мені доводилося бачити.

Візуальний редактор веб-сайтів

Визначившись з шаблоном, йдемо в редактор. На A5.ru все просто і логічно — інструменти, доступні для роботи, розбиті на 4 категорії.

Сторінки

Додаємо нові сторінки, видаляємо існуючі, переключається з однієї на іншу, редагуємо і задаємо структуру сайту. Окрім звичайних сторінок, ви зможете створити особливу «Майстер-сторінку». Розміщений на ній будь-який елемент відобразиться на кожній сторінці створюваного сайту — це зручно, а часом і просто необхідно.

Налаштування

У вкладці «Налаштування» запропоновані опції для конкретної сторінки: фон, назва і мета-теги для SEO-просування.

Віджети

Цей розділ містить елементи, з яких, власне, і складаються сторінки сайту. Картинки, текст, форма зворотного зв’язку і маса інших необхідних речей. Для установки потрібно лише перетягнути віджети з меню на робочу область.

Перетягування зроблено за принципом «drag&drop» — перетягнув і кинув, необхідності кодити немає. Але можливість кодування залишається — якщо у вас незвичайний функціонал, то можете розмістити свою розробку з допомогою html-елемента.

Файли

Тут знаходиться файловий менеджер — подоба «Провідника» на комп’ютері. Завантаження зображень і документів для роботи сайту проводиться саме через це меню, залиті файли потім можна скачувати назад.

Верхнє меню

На верхній панелі знаходиться перелік відредагованих сторінок, між ними можна швидко перемикатися, скасовувати останні дії і переглядати результати своїх праць. В цілому, досить зручно.

Тут же знаходиться і зелена кнопка, що включає публікацію в інтернеті.

Скільки коштує створити сайт на конструкторі?

Тепер про найцікавіше — про гроші.

Сучасні конструктори хоч і пропонують створити сайт безкоштовно, але насправді це не завжди так. Особливо довіряти їх заяв не варто — безкоштовний функціонал, звичайно, присутній, але з обмеженням по часу, урізання можливостей або з публікацією реклами.

A5 в цьому плані не виняток — у безкоштовному варіанті немає обмеження по часу, але на сайті публікується стандартний набір у вигляді рекламного банера і відсутня можливість застосовувати деякі віджети.

У платних тарифах A5.ru пропонує 3 категорії, з яких можна вибрати відповідний варіант, якщо безкоштовного функціоналу не вистачить.

Ціни на скріні вказані з урахуванням оплати послуг на мінімальний термін — 3 місяці. Якщо оплатіть понад цього періоду, вийде дешевше.

При створенні інтернет-магазину розцінки будуть вище. Це пов’язано з тим, що A5.ru використовує розробку російської платформи Ecwid, що збільшує собівартість пропонованих послуг.

Найцікавіше, що якщо ви захочете купити тариф на A5 і окремо на Ecwid, різниці особливо не відчуєте. Вийде навіть дорожче.

Просування сайту на конструкторі

Створений сайт потрібно розвивати. Це можна зробити самому, можна звернутися до послуг команди A5.ru (що дешевше, ніж у середньому по ринку) або до послуг фрилансерів або сторонніх веб-студій (останній варіант зазвичай найдорожчий).

Основні доступні послуги веб-студії A5.ru: SEO-оптимізація та супровід, закупівля природних посилань і контентне просування.

Навчання створення та просування сайтів

У A5.ru є особлива фішка — вони навчають створення продають веб-сайтів та інтернет-маркетингу. Формати роботи найрізноманітніші — проводяться потоки платного курсу з маркетингу, функціонує Школа створення сайтів, можуть проводитися уроки по записах з отриманням зворотного зв’язку від фахівця A5.ru. Звичайно, все це на платній основі. Розцінок не скажу — не пробував, тому що мені це не потрібно, але починають свій шлях у мережі уроки можуть і стане в нагоді.

Матеріал опублікований на правах реклами.

Створювати сайти на конструкторі можна і навіть потрібно. У конструкторів є свої переваги і недоліки, але це тема іншої статті. Завжди є люди, для яких сайт на конструкторі — єдиний спосіб виходу в інтернет. Хтось шукає безкоштовний варіант, хто-то платний — за ціною він може бути цілком прийнятний (якщо порівняти з роботою студій). А головне у всьому цьому те, що можна самому навчитися азам сайтобудівництва за досить короткий період. І навіть якщо в майбутньому ви не почнете займатися цим, то зможете контролювати якість ваших робіт підрядників — ніхто не навешает вам локшини на вуха. Погодьтеся, це великий плюс.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!