Як заробити на написанні статей (копірайтинг)

332

Кожному сайту потрібен розвиток, основою якого є статті. Хтось пише матеріали самостійно, але більшість власників сайтів не володіють пером. Це означає одне — професія копірайтера затребувана, і для людей, які вміють писати матеріали, відкривається можливість для заробітку.

Щоб зрозуміти, наскільки затребувані послуги в області копірайтингу, достатньо подивитися на кількість бірж — їх досить багато і вони відчувають себе цілком упевнено і стабільно. А зайшовши на будь-яку з цих бірж, можна глянути кількість заявок — нічого шукати не треба, бери що подобається і заробляй. Це спрощений підхід, тому давайте зануримося в тонкощі, дізнавшись де і як можна заробити копірайтингом. І, звичайно, спробуємо відповісти на важливе питання — скільки можна заробити написанням статей.

Де заробляти

Місцями, де можна отримати замовлення на роботу, є біржі. У переважній більшості випадків це біржі копірайтингу, але якщо ви власник сайту і вмієте писати тексти, то досить непоганим варіантом буде заробіток на публікації статей з посиланнями. У цьому випадку ви будете самі писати статті для свого сайту, розвиваючи його і отримуючи за це гроші. Непоганий варіант, погодьтеся.

Біржі є посередниками між замовниками та виконавцями. Незважаючи на посередництво (частину грошей вони забирають собі), біржі дуже популярні з простої причини — альтернативи їм немає. Можна, звичайно, розмістити свої оголошення на профільних форумах, сайтах пошуку роботи, але через деякий час вони спрацюють? А зареєструвавшись на біржі, ви зможете отримати роботу відразу. Крім цього, біржі регулюють відносини між замовниками та виконавцями, надаючи правила роботи та захист у випадку непорозумінь — майже на кожній біржі є арбітражний відділ, який розглядає спірні ситуації.

Серед найбільш відомих із спеціалізованих бірж копірайтингу можна назвати Copylancer, eTXT і Адвего. Копилансер пропонує досить високий поріг входження — перед початком роботи потрібно здати тест на грамотність, на eTXT тест простіше, а на Адвего працювати можна відразу після реєстрації.

Особливості заробітку

Робота на біржа зазвичай доступна в двох варіантах. У першому з них ви виконуєте завдання, у другому продаєте свої статті. У завданнях замовник вказує свою ціну, продаючи статті, ви вказуєте свою.

Різні біржі, як уже зазначалось, мають різний поріг входження, але загальний момент притаманний усім проектів такого роду — перше час робота проводитиметься за мінімальними розцінками. Причиною цього є системи рейтингу.

Зареєструвавшись на будь-якій біржі, ви будете мати найнижчий рейтинг і дорогі роботи вам будуть недоступні, а продавати статті в магазинах бірж ви не зможете. Для підняття рейтингу вам доведеться брати завдання для новачків. Замовники чудово обізнані про це і виставляють на такі завдання жебрацькі розцінки.

Одне із завдань для новачків на біржі eTXT

Одним з небагатьох винятків є біржа статей eTXT — для виконання більш дорогих завдань без наявності потрібного рейтингу досить пройти тест на грамотність. Він не дуже складний, і можливо саме на цій біржі варто починати роботу новачкам.

Одне з питань тесту на біржі eTXT.

Набравши рейтинг, ви зможете розгорнутися в повну силу. Тим не менш, прохолоджуватися вам не доведеться — системи рейтингу гнучкі, і при невиконанні завдань у строк і інших критичних порушення правил біржі рейтинг може бути знижений. Такий підхід здається жорстким, але саме він дозволяє бірж існувати — замовники приходять на них за товаром і повинні отримати його в строк і з гарною якістю.

Однією з важливих характеристик як виконавця, так і замовника є система оцінок і відгуків. Очевидно, що чим більше у вас хороших відгуків, тим охочіше замовники будуть мати справу саме з вами. Але при виборі завдань не менш важливі відгуки про замовника. Люди бувають різні, і нарвавшись на неадвекватного замовника, ви ризикуєте отримати головний біль. Система відгуків дозволяє в деякій мірі уникнути цього — якщо написання статті замовляє користувач з букетом негативних відгуків від виконавців, то краще плюнути на всі рейтинги і не мати з ним справи.

Що потрібно для заробітку

У багатьох подібних описах заробітку на написанні статей питання про вимоги до виконавця мовчазно обходиться стороною. Зареєструвався на біржі — і гроші лопатою греби. На жаль, це не так. Для заняттям копірайтингом потрібен як мінімум певний рівень грамотності. Цей рівень може бути мінімальним, але його повинно вистачити на проходження тесту. Надалі при написанні статей можна користуватися різними сервісами перевірки орфографії, так що справа піде легше. Але пройти тест дуже бажано — це підвищить ваші доходи.

Наступний фактор, який багато хто з невідомих причин не згадують — вміння набирати (друкувати на клавіатурі). Погодьтеся, набираючи двома пальцями по 10 символів в хвилину, ви нічого не заробите.

Нарешті, треба мати певний багаж знань хоч в якійсь із сфер нашого життя. Якщо ви володієте інформацією вузькоспеціалізованого характеру, то все залежить від їх тематики — потрапивши в потрібний тренд, ви можете отримувати постійні замовлення. Можливий і зворотний варіант — тематика ваших знань не потрібна в інтернеті. Я не вважаю будь-які знання марними, але в нашому випадку, боюся, що справа йде саме таким чином.

Особливості написання статей

До текстів пред’являються різні вимоги — логіка викладу, кількість символів та інші. Але одним з найважливіших є унікальність вмісту. Розвиток інтернету призвів до немислимого кількості сайтів на найрізноманітніші тематики. Цього означає, що написані незліченні кількості статей, і написати унікальний матеріал іноді непросто — хтось і десь про це раніше вже писав. Тим не менш, це можливо. Вже наскільки побита тема заробітку на написанні статей, але цей матеріал без жодних виправлень і переробок отримав унікальність 100% на сервісі перевірки text.ru

Дещо інакше може скластися справу з вузькоспеціалізованої тематики з технічним ухилом. Зрозуміло, що писати і продавати такі статті без володіння потрібних знань ви не станете. Але часом новачки біржі в гонитві за рейтингом завдань хапаются за виконання будь-яких завдань і в цьому випадку нарватися на неприємності дуже легко — технічні терміни важко замінити синонімами, і отримати заявлений замовником рівень унікальності часом неймовірно складно.

І на завершення кілька слів про методику перевірки на унікальність. Перевірити її можна в різних місцях інтернету, або на десктопних програмах. Результати перевірки будуть різними, і на цьому можна здорово наколоться.

Наприклад, ця ж стаття, перевірена на Advego Plagiatus, має унікальність 92% при простій перевірці. Якщо поставити поглиблену, буде і того менше. Крім цього, такі програми витрачають на перевірку значно більше часу. На text.ru перевірка цієї статті зайняла близько 4 хвилин в очікуванні своєї черги, Plagiatus перевіряв її хвилин 17. Тепер уявіть, що ви взяли в роботу написання матеріалу з перевіркою на цій програмі. Ви не можете домогтися потрібної унікальності і після кожних змін витрачаєте за 17 хвилин для чергової перевірки.

Скільки можна заробити на копірайтингу

Зі зрозумілих причин точні цифри я не озвучу, як і у випадку питання про те, скільки заробляє водій. Виникають зустрічні питання — водій автомобіля чи трамвая, якщо автомобіля, то якого, і т. д. Деякі наводять на своїх сайтах запаморочливі суми — пора кидати основне місце роботи і бігти працювати на біржу. Замість цього я приведу розцінки деяких з бірж копірайтингу, а ви вже співвідносьте їх зі швидкістю вашого набору, наявністю вільного часу та інших факторах, відомих тільки вам. Зазначу, що на момент написання цього матеріалу 1 долар дорівнює 60 рублів, а кількість символів — це символи без обліку пробілів.

eTXT

Максимальні розцінки за виконання завдань, які мені вдалося знайти на цій біржі — 100 рублів за 1000 символів. Мінімальні — 6 рублів.

Копилансер

Максимальні розцінки за виконання завдань — 120 рублів за 1000 символів. Мінімальні — 13 рублів.

Адвего

Максимальні розцінки за виконання завдань — 180 рублів за 1000 символів. Мінімальні — 30 рублів.

Наведені розцінки можуть дати певне уявлення про величину заробітку на написанні статей, але лише загальне. Надто вже багато різних факторів, найбільш важливим з яких є тематика. Приміром, я знайшов на eTXT цілий ряд заявок на копірайтинг з відмінними розцінками і тематикою про квадроциклах. Розцінки просто шикарні, залишилося лише де взяти необхідні для написання статей знання про квадроциклах — мої пізнання в цій сфері рівні твердому нулю. На Адвего схожа ситуація з матеріалами про Форексі. Зміст, здається, зрозумілий. Як говориться, бачить око, та зуб не йме.

Тепер про розцінки в магазинах. І в цьому випадку багато що залежить від тематики. Можна вирахувати якусь усереднену величину, але це скоріше буде відповідати середній температурі хворих в лікувальному закладі. Я продавав статті на замкову тематику по 60 рублів за 1000 символів. Купували, але не дуже часто.

Поради новачкам

На завершення наведу деякі поради по роботі на біржах, що є витягами з усього вищесказаного.

  • Якщо ви не маєте досвіду копірайтингу, то не варто спочатку брати складні замовлення. Краще почати з простеньких, з мінімальними вимогами і кількістю символів — попрацюйте над підняттям рейтингу. Наберетеся досвіду — підете далі.
  • Не забувайте про свій рейтинг ніколи. Виконуйте завдання в строк, і витримуйте вимоги замовника.
  • Постарайтеся не брати замовлення (принаймні на перший час) з неадекватними вимогами. Їх можна впізнати по великій кількості знаків оклику, великим списком важких умов або їх невиразним описом. Якщо замовнику важко чітко викласти свої умови, то вам важко буде виконати їх.
  • Подумайте кілька разів перед тим, як мати справу з замовниками, у яких є негативні відгуки від виконавців.
  • Намагайтеся утримуватися в рамках порядності при листуванні з замовником, якщо він все-таки виявився неадекватним. Наберіться терпіння і доробити роботу до кінця. Пам’ятайте, що всі без винятку біржі більшою мірою цінують замовниками, ніж авторами.
  • Як автор, який написав безліч технічних описів, зазначу, що домогтися 80% унікальності в таких текстах часом дуже і дуже важко.
  • Якщо замовник вказав у вимогах незнайомий вам сервіс перевірки правопису, обов’язково ознайомтеся з ним. Деякі з сервісів можуть бути платними або з обмеженнями на кількість перевірок в день або символів у статті. Пам’ятайте, що десктопні програми вважають унікальність по-іншому.
  • В рамках одного матеріалу досить складно вказати всі нюанси заробітку на написанні текстів. Але основні моменти, здається, вдалося розкрити. Деяким з бірж присвячені окремі статті, прочитавши які, ви отримаєте вичерпні відомості про кожну з них, так і про цьому виді заробітку в цілому.

    Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!