Як вибрати безкоштовний конструктор сайту. На що слід звертати увагу при виборі конструктора

279

Конструктором для побудови сайту нікого не здивуєш — таких сервісів в мережі багато і кожен заявляє, що він кращий. Як докази наводяться різні можливості, які дуже часто не є основоположними — сайт чудово працюватиме і без них. У той же час відсутність дійсно важливих характеристик деколи ненав’язливо ховається, а багато дізнаються про це, коли частина сайту вже зроблена. Ясно, що була зроблена помилка і вибраний не той сервіс. На які параметри слід орієнтуватися при виборі безкоштовного конструктора для сайту?

Конструкторів в мережі дуже багато, повторимося, але кількість дійсно стоять не так вже й велика, якщо зважати на справжню безкоштовність. Втім, поняття «стоять» досить широке, все залежить від цілей, покладених на сайт. Якщо вам потрібен короткостроковий проект з декількох сторінок, то ця стаття не для вас — беріть будь-конструктор і удачі вам! Якщо ж з яких-небудь причин, з яких найчастіше на перше місце виходять матеріальні фактори, що потрібно зробити більш серйозний проект, наприклад, невеликий корпоративний сайт, то, звичайно, хотілося б отримати максимально можливу кількість дійсно безкоштовних опцій і не шкодувати згодом про зроблений вибір

Перед початком перерахування критеріїв вибору зупинимося на одному моменті. Сайтів властиво розвиватися, але при їх створенні багато хто не замислюються про це. Розуміння приходить пізніше у вигляді бажання перевести сайт на який-небудь движок (CMS). У зв’язку з цим виникають питання про технічну можливість переходу з конструктора на CMS. Зазначу, що такої можливості не надає жоден конструктор ні в платній, ні в безкоштовній версії. Якщо ви далекоглядний чоловік і вас цікавив цей найважливіший момент, то можете не витрачати час у пошуках такої опції.

Наявність реклами

Всім конструкторам потрібно виживати і в якості плати за надання можливості безкоштовного створення сайту на ньому публікується реклама. Вона може бути різного розміру, розташовуватися в різних місцях сторінки, бути вкрай нав’язливою і досить помірною, вписується в дизайн сайту. Зазвичай в якості реклами публікуються банери або контекстна реклама. В мережі є конструктори без нав’язування реклами — замість неї розмішається посилання на сайт конструктора в підвалі веб-сторінок і такий варіант, мабуть, самий прийнятний.

Звичайно, вибираючи конструктор, кожен сам вирішує про важливість публікації реклами. Доводилося бачити досить серйозні проекти, на яких публікувалася контекстна реклама чоловічої нижньої білизни, що виглядало несерйозно і явно підривало довіру потенційних клієнтів. В той же час є ресурси, на яких рекламні блоки відповідали змісту сайту і не викликали роздратування.

Слід мати на увазі, що зняття реклами — це платна опція, але дуже мало сайтостроительных проектів повідомляють про це прямо. І, «купившись» на напис «У нас все безкоштовно!», зробивши сайт і опублікувавши його в інтернеті, багато власники з подивом виявляють жахливі рекламні блоки, після чого шукають інший конструктор. Або платять гроші за зняття реклами.

Можливість створення резервної копії сайту

Кожен конструктор — це бізнес-проект, метою якого є заробіток, а основою — сайти клієнтів. Тому, в більшості з них кожен день (або раз на кілька днів) проводиться копіювання всіх сайтів користувачів. Якщо «падає» сервер, то всі сайти відновлюються з зробленої копії. Це здорово, але якщо між збереженнями на сайті було вироблено безліч змін і додано чимала кількість нових матеріалів? Очевидно, що при відновленні вони пропадуть. Відповідно, хотілося б мати можливість створення власної резервної копії сайту, яку можна зберегти на своєму комп’ютері і відновити сайт в будь-який час. При цьому слід розуміти, що із створеної копії ви зможете «підняти» сайт тільки на своєму конструкторі перенести сайт на інший сервіс або CMS у вас не вийде.

Опція резервування пропонується багатьма конструкторами. Її наявність доцільно при створенні часто оновлюваних сайтів, де втрата даних небажана. Для статичних невеликих проектів її наявністю можна знехтувати, хоча зайва копія сайту не завадить ніколи.

Можливість приєднання свого доменного імені

Важливість свого домену важко переоцінити — купивши її раз, він залишиться з вами на все життя. Так, доведеться відійти від принципів безкоштовності — в середньому в рік потрібно викладати близько десятки баксів, але зате ви отримаєте свободу вибору. Якщо вам не сподобається конструктор, якщо ви захочете перевести свій сайт на який-небудь движок або інший конструктор, то адресу сайту не зміниться — він залишиться з вами. Що може бути гірше, ніж втрата розкрученого доменного імені? А адже кожен конструктор при створенні сайту дає йому своє унікальне ім’я, прив’язуючи проект таким чином до себе Хочеш «зістрибнути» з конструктора — втратиш домен. Тому, якщо ви все-таки вирішили купити доменне ім’я, а не задовольнятися тим, що вам буде запропоновано конструктором, то для вас виключно важливою буде можливість приєднання свого домену.

Опція прикріплення домена вже не є рідкістю — ви безкоштовно робите за допомогою конструктора сайт, потім перенаправляти на нього свій платний домен. Знову ж таки, багато конструктори надають таку можливість тільки за гроші, вимагаючи переходу на платний тариф. Очевидно, що потрібно шукати саме безкоштовний варіант — навіщо за своє доменне ім’я платити двічі?

Платність потрібних опцій

Практично всі сайтостроительные сервіси поєднують безкоштовні і платні послуги. Але, як вже говорилося, лише дуже небагато з них в описах відображають реальний стан речей — чіткого розмежування послуг за ознакою оплати немає. Наводяться які завгодно характеристики, якісь немислимі кількості шаблонів (які схожі один на інший), але про безліч дійсно важливих опцій можна дізнатися тільки після реєстрації і блукання по аккаунту в пошуках потрібної інформації. На жаль, доводиться витрачати час, але іншого виходу немає — це ж краще, ніж зробити сайт, а потім дізнатися, що прив’язка домену платна. Або після створення інтернет-магазину з подивом побачити, що кількість товарів в безкоштовному варіанті обмежена. Що вже говорити про обмеження кількості сторінок звичайного сайту — десять, наприклад, безкоштовно, хочеш більше — переходь на платний тариф.

Список критеріїв можна продовжити, але саме чотири зазначених вище ознаки можна вважати базовими і саме на них слід звертати увагу при виборі конструктора для безкоштовного створення сайту. В ідеалі конструктор повинен бути без реклами, з безкоштовними опціями приєднання домену та створення резервного образу сайту.

Без всяких сумнівів, важливі функціональні можливості конструктора в плані сайтобудування. Але якось узагальнити їх і виділити в окремий ознака не представляється можливим, бо кожен шукає щось своє. Одному потрібна виняткова гнучкість коду і можливість його редагування, інші навіть чути про неї не хочуть; є люди, яким потрібен звичайний сайт, а є і користувачі, яким потрібна гнучкість у створенні структури сайту або навіть інтернет-магазин.

Висновок із усього вищесказаного напрошується сам собою: кожен конструктор потрібно ретельно досліджувати на предмет безкоштовності потрібних функцій. Враховуючи кількість сайтостроителей в мережі, справа ця клопітка і витратна за часом. Витративши пару днів на дослідження їх характеристик і можливостей, я створив список безкоштовних конструкторів, який позбавить вас від блукань у мережі — можливо, ви знайдете те, що вас влаштує.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!