Як швидко зробити скріншот (знімок екрану). Робимо скріншот без спеціальних програм

498

При роботі в мережі інтернет інколи виникає необхідність швидко зробити скріншот. Його вимагають деякі обмінники валют, скріншот може служити наочним поясненням до проблеми, або доказом чиїхось дій. У комп’ютерних спеців завдання по виготовленню скріншота викличе лише легку посмішку. Але ланцюг дійсно нескладних дій невідома новачкам, яким деколи і сам термін «скріншот» ні про що не говорить. Саме для них написано керівництво по швидкому створенню скріншота без застосування спеціальних програм і збереження знімка екрану без втрати якості

Чому без спеціальних програм? Ну, по-перше, для переважної більшості завдань інтернету вистачить звичайних засобів операційної системи Windows, за допомогою яких можна зробити скріншот, званий також скріном або знімком екрана.
А по-друге, нам потрібно зробити скріншот швидко, що не передбачає тимчасові витрати на закачування сторонніх програм, їх інсталяцію та вивчення.

Пора, проте, починати. Перш за все потрібно знайти на клавіатурі клавішу Print Screen, що відповідає за створення скріншотів. Розташована вона у верхній правій частині клавіатури. Малюнок допоможе вам знайти її. Знаходитися вона може і в іншому місці (це залежить від моделі клавіатури), але обов’язково у тому районі.

Клавішу Print Screen можна використовувати в двох режимах. При натисканні однієї клавіші Print Screen буде зроблено знімок всього екрана монітора. Результат такої дії ви можете побачити на малюнку — скрін робочого столу з вікном Блокнота.

При натисканні ж комбінації клавіш Alt+ Print Screen буде зроблено знімок АКТИВНОГО вікна. В нашому випадку буде зроблено знімок тільки вікна програми Блокнот, і зроблений без жодного кадрування, яким деколи хваляться виробники різних спеціалізованих програм.

Після натискання Print Screen ми нічого не помітимо, але знімок потрапить в оперативну пам’ять комп’ютера (буфер обміну) і нам залишиться вийняти його звідти і зберегти. Робиться це швидко і просто — відкриваємо вбудований в Windows редактор Paint (Пуск > Програми > Стандартні > Paint).

Вставляємо наш знімок (меню Правка > Вставити).

При вставці програма може повідомити, що знімок більше розміру поля і запитає дозвіл на збільшення його. За замовчуванням в Paint створюється новий файл, розміри якого менше розмірів монітора, тому в таких випадках потрібно натисканням кнопки «Так» дозволяти збільшення розмірів файлу до розмірів знімка.

Як зберегти скріншот без втрати якості

Завершальний крок — збереження скріншота (Файл > Зберегти як).

Вводимо ім’я файлу латинськими символами, вибираємо формат JPG (*.JPG) і зберігаємо файл. Скріншот готовий.

Тепер поговоримо про якість скріншота. Знімок екрана, який ми зробили, вже володіє хорошою якістю і зараз ми дізнаємося чому. Якість скріншота можна втратити в двох випадку: якщо потрібно змінити його розмір (збільшити або зменшити) або поставити великий рівень стиснення файлу при збереженні в цьому випадку з’являться артефакти (спотворення). Якісна зміна розмірів скріншота зробити без растрового редактора неможливо. Навіть у Фотошопі після такої операції доводиться робити додаткові дії у вигляді застосування різних фільтрів, але адже ми не змінювали розміри скріншота, чи не так?. Якщо ж говорити про стиснення, то Paint за замовчуванням задає його низький рівень, тому і скріншоти виходять без втрати якості, наскільки це можливо в форматі JPG.

Йдемо далі. Ми зробили скріншот в форматі JPG, забезпечує хорошу якість при збереженні повнокольорових зображень. Але такі випадки бувають не завжди — іноді потрібно зробити скріншот, де головним критерієм є хороша розбірливість тексту. Зробити скріншот з чітким текстом просто — для цього потрібно при збереженні вибрати формат JPG, а PNG. Цей формат гірше передає багатоколірні зображення, але при збереженні зображень з малою кількістю кольорів (а сторінки з текстом зазвичай такі), то краще використовувати саме PNG — він вважається форматом без втрати якості, хоча вони, звичайно, є. Ви можете зробити два варіанти знімка екрану і, порівнявши результати, вибрати найбільш підходящий для ваших цілей.

Всі! Погодьтеся, описані дії ці не викличуть труднощів навіть у початківця користувача. При створенні знімка ми не застосовували спеціальні програми, а швидко створили скріншот без втрати якості використовуючи можливості операційної системи, витративши на всі кроки не більше 30 секунд. Що і потрібно було довести.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!