Як налаштувати Filezilla. Опис і налаштування програми для ФТП FileZilla. Інструкція

307

У цій статті ми дізнаємося що таке ФТП, як налаштувати FileZilla і, нарешті, як завантажити файли на сервер по ФТП за допомогою цієї програми. Ця невелика інструкція призначена всім, але особливо буде корисна тим, хто вирішив зайнятися заробітком на файлообмінниках.

Що таке ФТП (FTP)

Абревіатура FTP (англ. File Transfer Protocol — протокол передачі файлів) — протокол, призначений для передачі файлів в комп’ютерних мережах. FTP дозволяє підключатися до серверів FTP, переглядати вміст каталогів і завантажувати файли з сервера на сервер. Незрозуміле слово протокол означає всього лише правила обміну даними. Для з’єднання за цим протоколом існують спеціальні програми, які називаються ФТП клієнтами. Кожна з цих програм для з’єднання з ФТП сервер вимагає наявності спеціальних атрибутів, причому в різних програмах вони можуть називатися по-різному. Ці атрибути:

  • Ім’я ФТП сервера. По-іншому може називається: «Ім’я ФТП хоста»
  • Ім’я користувача. Може називається: «Користувач», «Логін», «Ім’я облікового запису»
  • Пароль. Без варіантів — у всіх програмах називається однаково.

Зрідка потрібно вказувати порт з’єднання, але як правило використовується 21-й порт за замовчуванням. Ввівши всі ці атрибути в ФТП-клієнт ми зможемо у великій кількості і швидко завантажувати файли на ФТП сервер. Кажучи на комп’ютерному жаргоні — «залити файли на ФТП». Саме по ФТП заливаються майже всі сайти, які ми бачимо в інтернеті.

Дуже важливою перевагою ФТП з’єднання є можливість докачки файлів. Під цим словом мається на увазі дозавантаження файлів при обриві зв’язку. Вам не доведеться завантажувати всі недовантажені файли спочатку — програма визначить на якому місці обривається файл і з цього місця продовжить докачку. Погодьтеся, при закачуванні десятків 100Мб файлів ця можливість стає просто незамінною. Але при роботі з файлообмінниками не завжди можна скористатися цією чудовою можливістю.

Ми коротко розібралися, що ж таке FTP, тепер розглянемо налаштування і методи роботи з одним з найбільш популярних ФТП-клієнтів — безкоштовною програмою FileZilla.

Як встановити і налаштувати FileZilla

Спочатку потрібно завантажити FileZilla. Йдемо на офіційний сайт http://filezilla.ru/ і завантажуємо програму для своєї операційної системи — в нашому випадку для Windows. По закінченні завантаження програми потрібно встановити на комп’ютер. Установка проста, натискаємо «Next» і погоджуємося з усім, що запропонує програма. Незважаючи на те, що установка проходить англійською мовою, сама програма має російськомовний інтерфейс.

Починаємо налаштування FileZilla.

Заходимо В меню Файл -> Менеджер сайтів.

У вікні, обов’язково стаємо мишкою на іконку «Мої сайти» і потім натискаємо кнопку «створити сайт».

Створюється нове з’єднання, якому потрібно надати відповідну назву. Для зручності роботи можна присвоювати назви, в якому присутня ім’я сервера. Оскільки ми будемо з’єднуватися з depositfiles.com, назвемо його «Депозит». Потім налаштовуємо параметри підключення. У вкладці «Загальні» в полі «Хост» вводимо адресу сервера ftp; полі «Порт» залишаємо порожнім або ставимо значення 21 (якщо параметри сервера явно не вказано інше); у списку «Тип входу» вибираємо значення «Нормальний»; у полі «Користувач» вводимо логін; в полі «Пароль» вводимо пароль.

Деякі ФТП сервера можуть вимагати пасивного режиму з’єднання. Не обов’язково мати уявлення що це таке, але знати де цей режим включається потрібно. Переходимо в цьому ж вікні на вкладку «Налаштування передачі» і відзначаємо «Пасивний».

Якщо ж у вимогах сервера явно не зазначено використання цього режиму, можна в цю вкладку навіть не заглядати.

Натискаємо кнопку «З’єднатися» і FileZilla встановить з’єднання з сервером. При цьому у верхній частині вікна з’явиться подробиці і лог з’єднання. Трохи нижче в лівій частині («Локальний сайт») — папки нашого комп’ютера, а з правого боку («Віддалений сайт») — папки ФТП-сервера, з яким ми з’єдналися. Ще нижче у віконцях відображається вміст виділених папок.

З’єднання встановлено і перевірено. Можна починати заливати файли на ФТП.

Як завантажити файли на ФТП

Тепер розглянемо як можна залити файли на ФТП, використовуючи FileZilla.

Єднаємося з сервером. Для цього в FileZilla існує панель швидкого доступу, в якому присутні всі ФТП-сервери. Натиснувши на потрібний, ми відразу з’єднаємося з ним.

Для завантаження потрібного нам файлу або папки спочатку виділяємо їх в лівій частині вікна. При необхідності можна виділити кілька об’єктів. Натискаємо праву кнопку миші і вибираємо «Завантажити на сервер». Або просто перетягуємо об’єкти з лівого вікна в праве.

З початком завантаження в нижній частині програми у вкладці «Завдання» з’явиться детальна інформація про хід процесу. Індикатором завантаження служить миготіння червоної точки. Зелена крапка означає з’єднання з сервером. По закінченні завантаження обидві вони погаснуть.

Під час закачування файлів поступово будуть переходити на вкладці «Файли в завданні» у вкладку «Успішні передачі». При необхідності завантажувати файли з сервера на комп’ютер перетягувати файли у зворотний бік — з правого вікна в ліве.

При спробі завантажити файл (файли) з вже існуючим ім’ям (наприклад, при обриві зв’язку — частина файлів, частини ще немає) з’явиться попереджувальне вікно, в якому будуть запропоновані варіанти на вибір.

На малюнку, як ми бачимо, обраний варіант докачки недовантажених файлів.

Як бачите, закачування файлів на ФТП і налаштування Filezilla не представляє особливої складності. Зайшовши в меню «Вид» ми можемо закрити не потрібні нам панелі, наприклад «Панель швидкого з’єднання» або «Журнал повідомлень» тим самим збільшивши розмір більш важливих вікон.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!