Як і де купити доменне імя для сайту. Що таке домен і як його вибрати

326

Купівля доменного імені — перший крок для створення свого сайту. Купівля доменного імені особливої складності не представляє для тих, хто робив це не раз, чого не скажеш про новачків — для них все складніше. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, як і де купити домен для свого сайту.

Отже, доменне ім’я. Домен є одним досить важливих факторів — по його назві можна зрозуміти спрямованість сайту і його приналежність до держави. Гарне доменне ім’я, що легко запам’ятовується, що при корисному вмісті сайту практично завжди забезпечує повторний захід відвідувача. Почнемо з азів.

Що таке доменне ім’я

Адресу будь-якого сайту в мережі складається з IP-адреси — набору цифр, розділених крапками. Зрозуміло, що маніпулювати цифрами незручно, а запам’ятати неможливо. Тому кожному IP-адресою відповідає доменне ім’я — при його введенні в адресний рядок браузера здійснюється запит на відповідний домену IP-адресу, і ви потрапляєте на потрібний сайт.

Доменне ім’я складається з безпосередньо імені і доменної зони, розділених крапкою. Доменне ім’я мого сайту — inetrnetrabota, доменна зона .net. Повне ім’я — internetrabota.net. У повному доменному імені може бути застарілий префікс www, розділений точкою (www.internetrabota.net).

Домени першого рівня мають в адресі тільки одну доменну зону. Приклади: wikipedia.org, internetrabota.net, yandex.ru. Домени другого рівня мають додаткову зону, відокремлену від основної точками — google.com.ua, electrotrans.spb.ru.

Доменні імена можуть відображати:

  • спрямованість сайту .com (комерційні), .org (організації), .gov (урядові), .net (без означеного напряму), .info (інформаційні);
  • приналежність до держави — .ru (Росія), .by (Білорусь), .ua (Україна);
  • приналежність до регіонів держави .spb.ru (Санкт-Петербург), .od.ua (Одеса);

Якщо сайт призначений для заробітку в інтернет, то в Україні цілком згодиться доменне ім’я другого рівня без належності до області,com.ua, .net.ua). У Росії доведеться купувати домен першого рівня .ru, бо доменів другого рівня, крім деяких регіональних немає. Якщо ви не хочете прив’язувати домен до якоїсь держави, то відмінним варіантом будуть доменні зони .com і .net.

Доменна зона верхнього рівня .com вважається «найкрутішою» — ці домени найдорожчі, знайти відповідне ім’я в цій зоні дуже важко. У більшості випадків вдається знайти ім’я, яке складається з двох слів, розділених дефісом.

Останнім часом з’явилося безліч нових доменних зон .website, .site, .pro .ws та інші. Чесно кажучи, не мав з ними справи, а ось кілька слів про кириличних скажу.

Кириличні домени складаються з літер кириличного алфавіту. Причому кириличним може бути як ім’я, так і зона — фільтри-води.укр сайти-педагогів.рф. Сайти з кириличними доменами відмінно ранжуються пошуковими системами, але є один невеликий мінус. Справа в тому, що кирилична складова доменного імені насправді є набором латинських символів, званих паникодом (punicode). Дізнатися паникод нескладно, для цього є спеціальні сервіси. Наприклад, найвідоміший 2ip.ru. Зайшовши на такий сервіс та ввівши свою кириличне ім’я, ви отримаєте паникод.

Процедура нескладна, але деякі сервіси інтернету все ще не розпізнають кириличні домени, а бігати туди-сюди з конвертацією якось напружує. Це єдина особливість при роботі з кириличними доменами.

Закриваючи тематику вибору доменної зони, зазначу очевидне — не варто купувати доменне ім’я в зонах .org, .gov і т. д. Ці зони не для вас. Тепер дізнаємося, що де купувати домени.

Де купувати домени

Купити доменне ім’я можна в двох місцях — біля реєстратора доменних імен або у хостера разом з хостингом. Останній варіант дуже зручний — все управляється з єдиної панелі, але залишається відкритим одне питання. Що буде, якщо хостер припинить існування? З цієї причини всім своїм знайомим я рекомендую купувати домени саме у реєстраторів.

Серед найвідоміших реєстраторів Росії можна назвати reg.ru і nic.ru. В Україні беззаперечним лідером є imena.ua. Найвідоміший і надійний реєстратор міжнародного рівня — godaddy.com існуючий невизначено тривалий час. Пам’ятається, я мав з ним справу ще в середині 90-х років минулого століття. Реєстратор відмінний, саме на ньому я купував ім’я для сайту. Рекомендую, в загальному.

Купівля доменів в своїй державі має переваги у вигляді легкої оплати послуг — всі такі реєстратори підтримують платіжні системи своїх держав, чого не скажеш про зарубіжних (godaddy, наприклад, на момент написання цієї статті webmoney не підтримує). Тим не менш, якщо у вас є дебетова картка, то домен можна купити де завгодно, якщо у доменного реєстратора немає яких-небудь обмежень.

Вибір доменного імені

В кінці минулого століття з вибором доменного імені не було такого гембеля, як зараз. Справа в тому, що самі ємкі доменні імена вже зайняті. Тим не менше при певній наполегливості і фантазії відповідне доменне ім’я знайти можна. У більшості випадків це доменне ім’я другого рівня, бо перший рівень дійсно розкуплений, за винятком довгих і труднопроизносимых буквосполучень. Якщо вам вдасться знайти хороший домен першого рівня, це буде здорово, але це буде швидше винятком із правил.

Вибір доменного імені проводиться на кожному реєстраторі імен — для цього навіть не потрібно на ньому реєструватись. Перевірка зводиться до з’ясування, чи вільний потрібний вам домен. Робиться це просто — заходимо на реєстраторі в розділ вибору домену (перевірки домену тощо) і вводимо в полі потрібну адресу без доменної зони. Результати пошуку будуть відображені вільні і зайняті домени, а також їх варіації, запропоновані самою системою. Іноді ці варіації дуже непогані і їх можна використовувати.

Сторінка вибору домену на nic.ru

Оскільки доменних зон дуже багато і 90 відсотків з них нецікаві, то має сенс зазначити прапорцями тільки ті зони, які потрібні. Результати пошуку буде значно менше і орієнтуватися в них буде легше. А пройшовши за посиланням whois, ви зможете дізнатися інформацію про конкретному домені — де зареєстрований, на який строк і т. д.

Важливим фактором є історія домену, яка може бути поганою. Ця тема настільки важлива, що їй присвячена окрема, рекомендована до прочитання стаття — сайт на купленому домені з поганою історією може потрапити під фільтри (покарання) пошукових систем з самого початку свого існування. Вийти з-під дії фільтра дуже нелегко, особливо у Яндекса.

Як купити домен і направити його на хостинг

Для покупки домену потрібно зареєструватися на доменному реєстратора, а потім зробити покупку вільного доменного імені, сплативши його зручним способом. Домени продаються на один рік або більш тривалі терміни — в останньому випадку надається знижка.

Після покупки домену купується хостинг і домен направляється на нього. Для цього у своїй панелі керування хостингом беруться так звані неймспейсы (Namespace, скорочено NS), що представляють комбінацію букв та цифр, які є адресами сервера. Потім ці NS вставляються в панелі керування доменом у реєстратора. Через певний час за своїм доменом ви можете потрапити на свій сервер чи сайт, якщо він до цього часу буде встановлений.

Установка неймспейсов на реєстраторі imena.ua

В панелі керування доменом крім усього іншого можна встановити автоматичне подовження доменного імені та контактні дані, які будуть відображатися в сервісах Whois. При включенні автооновлення після закінчення терміну дії домену він буде автоматично продовжуватися, якщо це дозволяє платіжна система (відмінно працює при оплаті карткою). Якщо автоматичне подовження не включено, то вам в кінці терміну дії домену будуть приходити листи з нагадуваннями про необхідність оплати.

Доменне ім’я, як вже говорилося, є одним з найважливіших атрибутів сайту. Втративши його, ви практично втратите сайт. Тому настійно рекомендую тримати логін і пароль доменного реєстратора в спеціальній програмі, що зберігає паролі та інші дані в зашифрованому вигляді. Цим ви захистите себе від хакерів, так і всіляких вірусів, що крадуть паролі з комп’ютерів користувачів і надсилають їх своєму творцеві.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!