Види банерів. Стандартні розміри банерів

817

Починаючи заробляти на публікації банерної реклами, багато веб-майстри з подивом помічають, що це не так просто зробити — сайт створений без урахування розмірів банерів. Зазвичай з такою ситуацією стикаються початківці манімейкери, які створили перший сайт і намагаються на ньому заробити. У цьому пості ми дізнаємося популярні розміри банерів, які стали де-факто стандартами банерної реклами.

Схоже, ситуацію, коли веб-майстру пропонують розмістити вигідний банер, а він гарячково шукає куди його приткнути, проходили всі (як зараз пам’ятаю свої спроби втулити банер у бічну панель, як хотів замовник, яка була на 5 пікселів менше розміру баннера).

Починаючи робити сайт, багато новоспечені веб-майстри беруть шаблони з інтернету, велика частина яких зроблена з урахуванням баннеромест і навіть не підозрюють про існування подібних проблем. А ось якщо власник сайту хоче зробити макет сам, або замовляє його у дизайнера, який не знає стандартних розмірів, то проблеми гарантовані. Зазвичай така ситуація трапляється, коли макетів для сайту робляться дизайнерами поліграфії, малюють чудові, але непридатні для заробітку на банерах (або іншої реклами) макети.

Другий, дуже цікавий момент. Багато користувачів не хочуть бачити інтернет-рекламу і блокують її. Програма виробляє її блокування та відсів, спираючись серед усього іншого і на розміри. Якщо частина графічного елемента дизайну сайту співпаде з одним із стандартних банерних розмірів, то вона може «потрапити під роздачу» і бути заблокована. Не буду брехати, я не використовую блокування реклами і подібні речі в мережі мені не зустрічалися, а ось попередження про таку небезпеку траплялися. Втім, ймовірність збігу розміру шматків графіки дизайну сайту після нарізки зі стандартними розмірами надзвичайно мала (html-кодери зрозуміють про що йде мова).

Стандартні розміри і назви банерів

Тривале існування стандартних розмірів призвело до того, що вони отримали свої назви, які також стали стандартними. Розміри (в пікселях), і назви наведені в таблиці.

88 x 31 мікро смуга
100 x 100 маленький квадратний
120 x 90 кнопка 1
120 x 60 кнопка 2
125 x 125 квадратна кнопка
120 x 240 вертикальний банер
120 x 600 хмарочос
160 x 600 широкий хмарочос
180 x 150 прямокутник
234 x 60 половина довгого банера
240 x 400 вертикальний прямокутник
250 x 250 спливаючий квадрат
300 x 250 прямокутник середньої величини
300 x 600 оголошення на півсторінки
336 x 280 великий прямокутник
468 x 60 довгий банер
500 x 100 горизонтальний
600 x 90 горизонтальний середній
728 x 90 горизонтальний довгий

Як виглядають банери стандартних розмірів

Нижченаведені ескізи дають наочне уявлення про розміри банерів. Зверніть увагу, що банерів більше, ніж у таблиці, в якій акцент зроблено на розміри з назвами. Нагадаємо також, що, крім розмірів, для високої монетизації банерного трафіку важливі ефективні місця розміщення банерів, які становлять у сукупності з іншими видами реклами схему рекламних місць сайту.


Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!