Список спеціалізованих бірж фріланса. Місця роботи для фрілансерів окремих професій. Спеціальні біржі

371

На нашому сайті є перелік бірж широкого напряму — своєрідних «вінегретах», де в потоці пропозицій і заявок змішуються всі професії. Ясно, що якщо є такі біржі, то напевно існують і біржі вузькоспрямовані, де збираються роботодавці і фрілансери однієї професії чи одного напрямку. Список таких бірж ми і пропонуємо вам.

Вузькоспеціалізований підхід має як недоліки, так і переваги. Найімовірніше, роботодавець, якому потрібно дійсно класний програміст, піде саме на спеціальну біржу програмістів, справедливо вважаючи, що саме в ній збираються аси своєї справи. У той же час кількість членів такої біржі може бути значно менше, ніж в біржі широкого напрямки, на яких і професійні вимоги можуть бути трохи нижче. У будь-якому випадку початківець фрілансер повинен моніторити обидва варіанти принаймні у перший час своєї діяльності.

Біржі для фрілансерів-програмістів

 • 1clancer.ru. Спеціальна біржа для програмістів пакету програм 1С. Незважаючи на вузьку спеціалізацію біржі, дуже багато заявок бо пакет 1C має широке розповсюдження.
 • voipguru.ru. IT біржа для спеців по VoIP телефонії. Сервіс у цілому орієнтований на Росію, але періодично зустрічаються пропозиції з інших держав, спрямовані на свої регіони.

Біржі для фрілансерів-копірайтерів і суміжних професій

 • advego.ru. Найвідоміша біржа для фрілансерів-копірайтерів, авторів і перекладачів. Середня ціна статей — 2 долара за 1000 знаків. Велика кількість тематичних напрямів. Є форум з безліччю відповідей на різні питання.
 • textsale.ru. Велика біржа для авторів, копірайтерів та перекладачів. Безліч різних тематик. Є форум, на якому можна знайти відповіді, що зустрічаються у новачків фріланса.
 • etxt.ru. Відома біржа, на якій копірайтери та перекладачі зможуть знайти собі роботу. Біржа відома не тільки своєю роботою, але і програмою для перевірки унікальності тексту «Etxt Антиплагіат».
 • textbroker.ru. Велика біржа копірайтингу. Стартова ціна статей — від 2 доларів за 1000 знаків. Є невеликий, але діючий форум.
 • paytext.ru (закрита).http://urtender.ru/ Досить відома біржа, яка називає себе магазином контенту. У Paytext в свій час влилися кілька невеликих бірж, але незважаючи на це, її масштаби менше вищеописаних сервісів, менше тематичних напрямків і немає форуму (на момент написання цієї статті).
 • my-publication.ru. Професійне товариство копірайтерів, яке надає авторам можливість для заробітку. Причому заробити можуть не тільки автори, статті яких спрямовані на просування та наповнення сайтів, але і публіцисти, літератори і поети — місце знайдеться кожному.
 • 2polyglot.com. Міжнародна онлайн-майданчик для фрілансерів мовної сфери, яка об’єднує копірайтерів, перекладачів, репетиторів, гідів, і тих, хто потребує їх послугах.

На сайті є окрема стаття з переліком бірж копірайтингу та їх стислими описами.

Біржі для юристів і бухгалтерів

 • urtender.ru (закрита). Судячи з назви, на біржі повинні проводитися тендери на бухгалтерські і юридичні послуги. Але на ділі сервіс більше схожий на звичайний сайт пошуку і пропозицій роботи, націлений для юристів і бухгалтерів. Майже всі оголошення з Москви, зрідка зустрічаються інші міста.

Біржі для дизайнерів, ілюстраторів

 • ogologo.ru. Біржа фрілансерів-розробників фірмового стилю та логотипів.
 • illustrators.ru. Біржа-спільнота ілюстраторів. Сервіс досить активний, проекти з’являються майже щодня.
 • russiancreators.ru (закрита на невизначений час). Сайт-спільноту фрілансерів арт-напрямків: дизайнерів, архітекторів, ілюстраторів, фотографів, скульпторів, художників. На біржі можна знайти пропозиції дуже солідних роботодавців з великим бюджетом.
 • e-generator.ru. Об’єднання творчих людей з можливістю знайти роботу.
 • аніматор.рф/. Не біржа, а, швидше, спільнота аніматорів з різних міст країн колишнього СНД. На порталі можна виставити своє резюме, що без сумніву, допоможе знайти роботу бо багато замовники шукають виконавців саме на подібних сайтах. Яких, до речі, з такою спрямованістю дуже мало.
 • www.deviantart.com/. Найвідоміше місце спілкування дизайнерів — художників-оформлювачів і т. д. Можна викласти свої роботи і, оскільки сайт має велику відвідуваність, їх можуть помітити. Головний недолік порталу — англомовність. Deviantart — дуже солідний закордонний ресурс світового рівня і для роботи на ньому потрібно мати хоча б мінімальними знаннями англійської мови.

Біржі для фотографів, моделей і акторів

 • birza-truda.ru. Відмінне місце для пошуку роботи моделям, промоутерам і акторам. Є робота студентам в масовки, кастинги для реклами і кіно, вакансії промоутерам і багато іншого. Недолік — майже всі робочі місця в Москві.
 • Virtuzor.ru. Каталог та спільнота віртуозів розваг і мистецтва. Біржа, як зрозуміло з назви, для представників творчої праці — художників, артистів, музикантів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва та інших фахівців дозвілля.
 • фотовидеозаявка.рф. Велика біржа фотографів-фрілансерів різних напрямків, відеооператорів і просто креативних людей. Є роботи і суміжним професіям ретушерам, операторам монтажу і т. д

Біржі для будівельників, інженерів, архітекторів

 • qik-lead.ru (закрита). Біржа для замовників і фрілансерів будівельних спеціальностей різних напрямків. Основна кількість тендерів спрямовані на Москву, але зустрічаються і інші міста Росії.
 • architector.ru. Російський будівельний портал, один з розділів якого — біржа для дизайнерів інтер’єру і архітекторів.
 • midoma.ru. Біржа для дизайнерів, архітекторів, конструкторів, техніків, інженерів і 3D-візуалізаторів, на якій фахівці перерахованих професій зможуть знайти віддалену роботу.
 • chert-master.com (зачинений). Невеликий каталог для фрілансерів-інженерів з невеликим (на момент написання статті) кількістю користувачів. Проектів також не дуже багато, але періодично вони з’являються.
 • proektanti.ru. Проектанти.ру — невелика біржа для проектувальників та інженерів. Не можна сказати, що проекти сипляться, як з рогу достатку, але вони є.
 • kvartirakrasivo.ru. Досить велика біржа для фрілансерів будівельних і ремонтних спеціальностей — плиточників, штукатурів, покрівельників і т. д. Тендерів багато, їх основна їх кількість знову ж таки з Москви, але зустрічаються інші міста не тільки Росії, але й України. При цьому діапазон замовлень досить широкий — від банальної поклейки шпалер, до будівництва приватного будинку, що дає роботу як бригадам, так і окремим майстра ремонту.
 • freehouse.ru Ще одна непогана біржа для будівельників, схожа з попередньою. Замовлень багато, спрямованість їх дуже широка — від монтажу та укладання електропроводки до риття фундаменту. На біржі періодично шукають різноробочих з країн колишнього СНД.

Якщо деяким професіям фріланса — дизайнерам, наприклад, або копірайтерам — доступні всі держави, то будівельники зазвичай прив’язані до свого регіону або міста. На жаль, більшість бірж і сайтів для пошуку фахівцям-будівельникам навряд чи допоможуть. Можливо, кращим варіантом буде міський форум — на таких порталах можна знайти пропозиції про роботу та розмістити оголошення про свої послуги.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!