Список безкоштовних конструкторів сайтів. Де можна зробити сайт безкоштовно

386

Існує два принципово різних способу створити сайт. Перший вимагає витрат на доменне ім’я та хостинг, базових знань роботи сервера, основ сайтобудування у вигляді мови розмітки HTML і інших супутніх речей. Другий спосіб безкоштовний і пред’являє менш критичні вимоги до творця сайту — все робиться в онлайн режимі на спеціальних сервісах, званих конструкторами сайтів. Інтернет розвивається бурхливо і таких конструкторів стає все більше і більше. Їх список з описами послужить вам добру службу в тому випадку, якщо ви не хочете вкладатися і вирішили скористатися послугами безкоштовних сайтостроителей.

При складанні списку були охоплені безкоштовні конструктори сайтів Росії, України та зарубіжжя. Деякі з них мають платні тарифи, але абсолютно всі дають можливість безкоштовно створити сайт. Є, звичайно, різні обмеження, які описані і дадуть вам загальну картину про кожному конкретному конструкторі запропонованого списку. Зазначу, що в ньому немає конструкторів, пропонують створення сайту з обмеженою кількістю сторінок — рано чи пізно сайт розростеться і потрібно перехід на платну версію.

Кількість сайтостроительных сервісів в інтернеті обчислюється десятками — охопити всі досить важко, втім, така мета не ставилася. Якщо ви вважаєте, що якийсь хороший конструктор пропущений, то вам варто лише відправити його адресу через форму зв’язку без всякої реєстрації, після чого сервіс буде доданий у список. Що ж, пора починати!


ucoz.ru

Відомий, один з найстаріших і розкручених сайтостроительных конструкторів рунета. Створений в 2005 році, має українську версію ucoz.ua.

Ucoz надає безліч можливостей, на ньому можна зробити практично все. Мені доводилося робити парочку бюджетних сайтів на Юкоз і можу сказати, що зробити можна дуже багато чого при повному контролі коду і гнучкості: хочеш «гумовий» дизайн — на здоров’я, потрібно нестандартне рішення — сідай і пиши, все буде працювати. Інтерфейс може здатися дещо заплутаним, але це, зрозуміло, суб’єктивна думка і справа звички.

Юкоз пропонує 16 мовних локалізацій, понад 200 готових шаблонів, безліч готових віджетів і опцію безкоштовного підключення свого домену. Є FAQ, підручник, блог, форум і контактами в соціальних мережах. Система гарантує 99% аптайма і резервне копіювання сайту. Конструктор пропонує також безкоштовну опцію створення резервної копії сайту на своєму жорсткому диску — при падінні сайту ви зможете відновити його з зробленої копії.

Список адрес для веб-сайту, надаються Юкозом, досить великий: имя.ucoz.ru (com, net, de, org, ua, lv та ін), ім’я.clan,su, ім’я.moy,su, ім’я.at,ua, ім’я.do,am та інші.

Гідності. Широкі можливості, повний контроль коду, багато готових рішень, шаблонів, величезна кількість навчальних матеріалів. Є можливість безкоштовно приєднати свій домен. Потужна підтримка на форумі.

Недоліки. Нав’язливий рекламний блок, розміщений в правому верхньому куті вашого сайту, зняття якого вимагає оплати (для деяких некомерційних і освітніх сайтів можливо безкоштовне відключення банера). Створення сайту не можна назвати дуже простим процесом — людям, які не володіють навичками конструювання сайтів, доведеться затратити деякий час на навчання.


a5.ru

Російський конструктор сайтів, що пропонує можливість безкоштовного створення і розміщення свого проекту (тариф «Безкоштовно»). Створений в 2011 році.

Безоплатність тарифу передбачає значні обмеження в порівнянні з платними тарифами конструктора. Тим не менш простий сайт зробити вийде. Редактора коду немає, натомість надається безліч готових віджетів — меню, кнопки, блоки, зворотній зв’язок, галерея і т. д. Кількість сторінок сайту не обмежується, чого не скажеш про дисковому просторі — на все відводиться до 150 мегабайт. В принципі, досить багато.

Редагування вмісту сайту відбувається за допомогою перетягування блоків, а редагування самих блоків — за допомогою візуального редактора. Для новачків є розділ допомоги

При створенні пропонується досить великий вибір шаблонів, які можна «заточити» під свої потреби, помінявши картинки.

В плані SEO конструктор радує — є можливість задавати свої мета-теги. І URL, звичайно.

Тепер про ложку дьогтю. Безкоштовний тариф не дозволяє приєднати своє доменне ім’я — адреса сайт буде виглядати приблизно так: 1778314.mya5.ru. Збереження резервної копії на цьому тарифі теж знайти не вдалося. І реклама — куди ж без неї. Вона, правда, ненав’язлива — вгорі з правого боку сторінки показується невеликий акуратний блок, в нижній частині смуга. В обох місцях повідомляється, що сайт використовує можливості сервісу a5.ru.

Гідності. Реально простий і швидкий старт. Велика кількість віджетів. Простота редагування сторінок — знання HTML не потрібно.

Недоліки. Коряве доменне ім’я при неможливості зміни на своє. Немає опції збереження копії сайту. Невеликі рекламні блоки.


webstolica.ru

Конструктор на базі відомої системи управління сайтом Amiro.CMS, дає в руки всю міць цього движка. Проект має різні редакції, в тому числі і дві безкоштовні (на момент публікації цього списку), дозволяють зробити повноцінний сайт з гнучкою структурою і гнучким побудовою окремо взятої сторінки. Виділяється дисковий простір для цього — 500 мегабайт.

Робота з Вебстолицей починається дуже швидко, так само як і створення сайту, а ось його редагування та наповнення може викликати деякі труднощі: Amiro, як і будь-потужний конструктор, вимагає часу на вивчення інтерфейсу, його можливостей і опцій. А їх у цього конструктора дуже багато — є можливість створювати свої шаблони з різним розташуванням блоків, редагувати шаблони, керуючі висновком інформації, працювати з онлайн файловим менеджером і через протокол ФТП, групувати сторінки в каталоги, задавати кожній сторінці безліч властивостей, у тому числі свої мета-теги і URL, створювати нові блоки зі своїм кодом.

В якості готових рішень надається форум, гостьова книга, блог зі своїм архівом, фотогалереї, файловий архів, реєстрація відвідувачів на сайті, карта сайту, пошук і теги (з хмаринкою тегів).

При редагуванні структури та обслуговуванні сайту використовується центральне меню, при роботі зі сторінками використовується візуальний редактор з повним доступом до HTML-коду і підсвічуванням синтаксису. За допомогою візуального редактора можна вставляти різні встановлені блоки — останні новини, випадкова фотографія, анонси, останні коментарі і т. д. Крім цього, є готові плагіни для роботи з Trustlink.ru і Sape.ru.

Вебстолица дозволяє безкоштовно приєднувати свій домен і в будь-який момент робити резервне копіювання свого сайту, при цьому копії зберігаються на сервері конструктора. Сервіс надає досить велику кількість документації, є форум і розділ запитань-відповідей. Реклама публікується, але вона дуже непомітна — кілька контекстних посилань в нижній частині сайту.

Список URL-адрес виглядає так: имя.web-box.ru, ім’я.wmsite,su, ім’я.nsknet,ru.

Гідності. Широкі можливості і гнучкість в конструюванні структури сайту і сторінок в окремо, Повний контроль коду. Велика кількість навчальної документації. Безкоштовне використання свого домену і опція створення резервної копії. Неагресивна, малопомітна реклама.

Недоліки. Наявність реклами (ненав’язлива, але все ж є). Потрібен час на вивчення движка.


nethouse.ru

Дуже непоганий і перспективний російський конструктор, Має російську, українську та англійську локалізації, а також повністю українську версію, розташовану на nethouse.ua. Один з проектів, де реклами немає взагалі і є безкоштовна опція підключення домену — у небагатьох конструкторів є така чудова комбінація!

В плані якоїсь особливої гнучкості у створенні сайту говорити не доводиться — контролю коду немає, немає і можливості створення свого блоку на бічній панелі сайту. Втім, це можна сказати про більшість конструкторів, зате серед готових рішень є фото-галерея, каталог товарів, відгуки і коментарі, пошук, новини, статистика відвідувань і навіть перелік послуг з можливістю оформлення замовлення — повний набір для створення як сайту-візитки, так і невеликого представництва фірми з переліком продукції. Крім цього, на Nethouse також можете безкоштовно створити свій інтернет-магазин.

Редагування сайту здійснюється за допомогою різних меню — нічого нового немає, досить зручно. Тест редагується невеликим візуальним редактором, що дозволяє завантажувати картинки і відеоматеріали. Кожна сторінка має свої мета-теги. Свої CSS стилі створювати не можна. Готових шаблонів замало, але є можливість їх зміни. Збереження резервної копії сайту немає — ось вже дійсно шкода. Є живий форум, блог, група вконтакті та навчальні матеріали.

Адреси сайтів, які надаються Nethouse: имя.nethouse.ru, ім’я.nethouse.me, имя.nethouse.ua

Гідності. Швидкий старт без спеціальних знань. Інтуїтивно зрозуміле редагування. Досить широкий набір готових рішень. Безкоштовне приєднання свого домену. Немає реклами — в нижній частині сайту лише посилання і маленький логотип Nethouse.

Недоліки. Відсутність контролю коду. Немає можливості збереження копії сайту на вінчестері.


qoda.site

Досить новий (створений в 2017 році) конструктор лендингов, що набирають популярність останнім часом. Конструктор має простий інтерфейс (зробити сайт-одностраничник зможе навіть недосвідчений користувач інтернету), безліч готових блоків, які можна змінювати до невпізнання за своїм розсудом. Найголовнішою відмінністю від інших конструкторів є можливість скачування готового вихідного коду на жорсткий диск.

Створювати, допрацьовувати сайт можна безкоштовно, немає ніяких обмежень по використанню готових шаблонів, секцій і т. д., немає обмежень за обсягом і часу. Оплата стягується тільки за скачування вже готового сайту. Причому є два тарифи: 590 р за 3 дні необмеженого скачування необмеженої кількості лендингов і 2490 р за місяць вільного доступу до вивантаження кодів (ціни вказані на момент написання огляду).

Конструктор може бути непоганим рішенням для веб-студій і майстрів, які роблять лендінгем на замовлення.

Гідності. Відсутність реклами, можливість вивантажувати готовий вихідний код і розміщувати його на будь-якому хостингу, безліч дизайнерських рішень для створення красивого і ефективного лендинга.

Недоліки. Необхідність самостійно розміщувати сайт на хостингу, що може стати перешкодою для чайників. Платність вивантаження коду.


setup.ru

Список продовжує Setup.ru — ще один представник рунета, що намагається зайняти свою нішу на ринку сайтостроительных сервісів. Зробити це нелегко, тому власники проекту намагаються залучити нових членів за допомогою партнерської програми — на цій справі можна навіть трохи підзаробити.

Setup створений в 2011 році. На базі цього конструктора можна досить швидко зробити собі сайт — пропонується безліч якісних шаблонів, наповнення здійснюється за допомогою візуального редактора. Доступу до коду у безкоштовної версії немає, як немає можливості створювати свої стилі CSS. Розширюваність сайту досить широка — в якості нових сторінок можна вибрати фото-галерею, звичайну сторінку, сторінку каталогу або новин. В якості додаткових готових розширень пропонуються форма зворотного зв’язку, коментарі, пошук по сайту і лічильник лайків.

Setup надає можливість використання свого домену безкоштовно. Реклама присутня у вигляді банера, але розташовується він в бічній панелі і тому не настільки нав’язливий, як на Юкоз. З навчальних матеріалів проект має FAQ і відеоматеріали. Форуму немає, але є живий розділ Вконтакте. Збереження файлів сайту і його бази даних на жорсткий диск немає.

Гідності. Дуже швидкий старт. Не потрібно спеціальних знань. Велика кількість шаблонів — понад 7000. Реклама ненав’язлива, є можливість безкоштовного приєднання свого домену.

Недоліки. Відсутність контролю коду і випливають із цього обмеження гнучкості. Немає можливості збереження образу сайту на вінчестер.


webnode.ru

Зарубіжний конструктор зі штаб-квартирою в Швейцарії. Створено чеськими програмістами. Проект має різні пакети (особистий сайт, бізнес-сайт та інтернет-магазин), які в стартових варіантах безкоштовні — гроші беруться за додаткові послуги, Але навіть на стартових варіантах забезпечується дуже широкі можливості і гнучкість у створенні як сторінок, так і структури сайту.

Webnode має безліч мовних локалей, в тому числі російську та українську. На базі цього конструктора можна безкоштовно зробити ресурс з досить складною структурою — є можливість створення категорій статей, що рідко зустрічається в безкоштовних варіантах сайтостроителей. Крім каталогів є можливість створення фото-архівів, опитувань і новин. Є конструктор форм і RSS-канали. Є, що дійсно вражає, можливість застосування різних шаблонів до різних сторінок, створення аматорських блоків з можливістю їх розміщення в різних місцях сторінок, використання тегів з наступною генерацією хмари тегів. Кожна сторінка сайту має свої мета-теги і опцію, що дозволяє задати їй свій url-адресу. Є можливість підтвердження сайту в обліковому записі Google Webmaster, вставки коду Google Analytics, соціальних сервісів і карт Гугла. При створенні сайту автоматично генерується його карта і за замовчуванням є пошук.

Редагування структури сайту відбувається логічного загального меню, блоки текст і редагуються візуальним редактором, що дозволяє завантажувати свої графічні елементи. Реклами і контролю коду немає. На жаль, немає і можливості збереження сайту — тільки в платному варіанті.

Webnode надає навчальні матеріали та FAQ, доступний за адресою support.webnode.com.

Адреса сайту, зробленого на Webnode, буде таким: имя.webnode.ru.

Гідності. Найширші можливості у створенні сторінок і структури сайту. Безкоштовне приєднання свого доменного імені. Безліч різних готових доповнень. Досить зрозумілий для таких можливостей інтерфейс. Немає реклами.

Недоліки. Платна послуга створення запасний копії сайту. На освоєння інтерфейсу новачкам може знадобитися певний час — плата за широкі можливості.


umi.ru

Umi.ru — дочірній проект відомого движка для сайту UMI. Конструктор має платну і безкоштовні версії. Остання має досить багато обмежень, серед яких найбільш важливим є відсутність прив’язки свого домену. Розмір сайту на безкоштовній версії конструктора не повинен перевищувати 100 мегабайт.

Серед доступних розширень сайту пропонуються фото-галерея, каталог товарів, форма зв’язку і блог — не так вже й мало. Контролю коду немає, редагування проводиться у встановлених блоках шаблону за допомогою візуального редактора. Можливість створення власних стилів CSS у безкоштовної версії не передбачено. Адреса сайту буде виглядати як имя.имі.ги. Реклами немає. Опції збереження копії сайту також немає. Є партнерська програма.

Umi.ru пропонує велику кількість шаблонів, які можна змінювати, завантажуючи свої картинки — у цьому плані все добре, а от навчальних матеріалів немає. Для досвідчених користувачів або вебмайстрів проблем не буде, але для початківців розділ допомоги напевно став би в нагоді.

Гідності. Немає реклами — тільки посилання в підвалі сайту. Готові стандартні рішення.

Недоліки. Відсутність контролю коду і гнучкості в побудові сторінки. Приєднання власного домену вимагає переходу на платний пакет.


wix.com

Досить відомий зарубіжний безкоштовний сайтостроительный сервіс. Створений в 2006 році. Сайти робляться з використанням стандарту HTML5. Конструктор пропонує безліч шаблонів, меню, галерей, шрифтів і дизайнерських рішень, які можна використовувати в роботі. На wix.com можна дуже швидко зробити сайт (в тому числі і мобільний) без знання HTML і програмування — всі кроки пропонує майстер створення сайту, а його наповнення, включаючи впровадження мультимедійних елементів і соціальних сервісів здійснюється за допомогою спеціального Drag and Drop (перетягнув і вставив) редактора. Я не прихильник візуальних редакторів, але змушений визнати, що Wix запропонував дуже цікавий варіант — він дуже легкий в освоєнні і для людей, що не мають навичок створення з сайтів, виявиться просто знахідкою — дійсно конструктор. Відповідно, при такому підході контролю коду вже немає.

Wix, на жаль, має платну опцію приєднання власного домену, зате у безкоштовній версії сайту немає реклами — лише невелика смуга внизу сторінок з назвою конструктора і посиланням на нього. На сервісі є навчальні матеріали, блог і форум.

Гідності. Дуже швидкий старт без спеціальних знань. Зручний редактор, безліч якісних шаблонів і готових рішень — чат, будівельник форм та інші.

Недоліки. Відсутність контролю коду і що випливає з цього фактора обмеження гнучкості сайту — якщо захочеться зробити крок в сторону, то це може виявитися проблемою. Приєднання свого домену вимагає переходу на платний пакет. Деякі з готових рішень англійською мовою.


jimdo.com

Німецький конструктор сайту, що має безліч мовних локалізацій, у тому числі і російську — з інтерфейсом проблем немає, все працює чітко. Сервіс пропонує кілька тарифних планів, серед яких є і JimdoFree — безкоштовний.

Тариф JimdoFree дозволяє зробити досить багато і дуже швидко. Як і інші конструктори, його функціонал обмежений, але зробити невеликий корпоративний сайт з блогом можна, в тому числі і мобільну версію. При цьому почати працювати можна практично відразу — реєстрація дуже швидка.

Наповнення сайту відбувається через центрального меню і різні контекстні меню, які з’являються при наведенні курсору миші на редагований елемент сторінки. Такий підхід досить гнучкий, бо варіантів розташування, відображення елемента, його переміщення і властивостей пропонується досить багато. Можна конструювати форми, вставляти різні види полів. Гнучка система завжди складніше, ніж проста, тому на вивчення випадаючих меню може знадобитися деякий час. Є, звичайно, навчальні матеріали, але їх замало, вірніше, немає потрібних подробиць. У вебмастера питань не виникне — все зрозуміло, а от для людей, що не розбираються в коді, деякі моменти напевно будуть незрозумілими.

Конструктор пропонує багато шаблонів оформлення. Повного доступу до коду немає, але є можливість вставляти свої HTML-елементи у вигляді коду. Можна редагувати тег HEAD, створювати свої стилі CSS. На жаль, безкоштовний тариф не дозволяє прив’язати свій домен. Немає і збереження копії сайту, натомість конструктор робить щоденне спільне збереження. У якості розширень крім блогу є галерея, RSS-стрічка, форма зв’язку і гостьова книга.

Гідності. Досить широкі можливості редагування сторінки. Вбудована галерея, блог і інші розширення. Немає реклами, тільки невеликий блочок Jimdo в підвалі сайту.

Недоліки. Немає збереження копії сайту. Немає можливості приєднання свого домену — тільки на платному тариф. У безкоштовному варіанті немає мета-тегів.


webhoma.ru

Webhoma.ru — ще одна російська розробка. Конструктор дозволяє безкоштовно створити сайт, який, крім статей, можна впроваджувати розділи новин, слайдери-фотогалереї, карту Яндекса, пошук по сайту, меню, «хлібні крихти», кнопки соціальних мереж. За більш складні проекти і інші розширення (інтернет-магазин, каталог товарів, форма зворотного зв’язку тощо) доведеться доплачувати. Розмір сайту на безкоштовній версії конструктора не повинен перевищувати 100 мегабайт. Реклама відсутня — лише посилання у правому верхньому кутку, на якій повідомляється, що сайт використовує можливості сервісу.

Створений сайт буде знаходитися в платному режимі, для переходу в безкоштовний потрібно зайти в управління послугами і відключити платні модулі. Редагування вмісту відбувається за допомогою перетягування блоків, а редагування самих блоків — за допомогою візуального редактора. Конструктор дозволяє створювати власні титули, метаописания та url сторінок і розділів.

Однією з особливостей конструктора є тимчасові рамки, що обмежують роботу сайту — після заходу в адмінку він буде працювати протягом 15 днів. Таким чином ви будете автоматично продовжувати роботу свого ресурсу і вона буде вічною, але якщо забудете зайти, то через 15 днів сайт буде відключений.

Гідності. Досить простий і швидкий старт. В цілому просте редагування сторінок — знання HTML не потрібно, але в деяких випадках потрібно зрозуміти логіку роботи. Можливість безкоштовного приєднання свого домену другого рівня. Відсутність реклами — тільки посилання.

Недоліки. У безкоштовної версії немає збереження і можливе створення тільки одного сайту. Мала кількість шаблонів (на момент написання статті). Немає повного контролю коду сайту. Наявність посилання на конструктор. Необхідність періодично заходити в адмінку сайту для запобігання його відключення.


key.ua

Український безкоштовний конструктор сайту, є частина порталу online.ua. Проект не нав’язує рекламу, має російську і українську локалізації інтерфейсу.

Конструктор дозволяє робити дуже гнучкі сайти — можна створювати свої блоки, розташовувати з в потрібному порядку і визначати, чи буде блок відображатися на всіх сторінках або тільки на одній. Є контроль HTML коду — можна навіть вставляти Javascript. Редагування сайту відбувається перетягуванням блоків, а редагування самих блоків — за допомогою візуального редактора.

Конструктор не балує великою кількістю шаблонів і розширень — серед готових є тільки лічильники і форма відправлення. Все інше доведеться робити самому, для цього і дається повний контроль коду. Опції приєднання свого домену немає, як немає і мета-тегів для кожної сторінки і опції збереження копії сайту.

Навчальних матеріалів немає, доступ до коду передбачає його знання і розуміння чинених дій. Форуму та блогу також немає.

Гідності. Дуже гнучкі можливості при створенні і редагуванні сторінок сайту. Контроль коду. Немає реклами.

Недоліки. Немає опції приєднання свого домену і навчальних матеріалів. Мало розширень функціоналу. Немає спільноти і можливості збереження копії сайту.

Отже, тепер ви знаєте, де можна безкоштовно зробити сайт — вибір більш ніж широкий. Завершуючи огляд, хочеться нагадати одне висловлювання — безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Ні, ніхто не збирається доводити, що сайт конструктор — це погано: сотні тисяч сайтів зроблені на різних конструкторів і спокійно працюють. Але справа в тому, що адміністрація сайтостроительных сервісів не несе жодної відповідальності перед вами — щоб переконатися у цьому достатньо зазирнути до угоди про використання. Тому, затіваючи дійсно серйозний проект, варто подумати про доцільність використання безкоштовних конструкторів, а якщо вже вирішили, то, принаймні, обов’язково варто придбати власне доменне ім’я, яке залишиться вашим назавжди.

І ще. Якщо ви плануєте зайнятися заробітком в інтернеті за допомогою сайту, то обов’язково потрібно пам’ятати, що багато мережі — банерні, тизерну, сервіси контекстної реклами та інші подібні ресурси НЕ ПРИЙМАЮТЬ сайти, розміщені на безкоштовних майданчиках.

І, звичайно, слід підвести якийсь підсумок.
Я не люблю конструктори, воліючи робити сайти на движках або нативному коді. Але якщо б саме зараз виникла необхідність роботи з конструктором, то я б робив вибір за наступними критеріями — відсутність реклами, можливості збереження сайту на свій диск і приєднання власного домену. Безкоштовно, зрозуміло.

Якщо для вас не має значення вищевказані критерії, і ви не хочете «паритися» з кодом, то в цьому випадку ваш шлях лежить на Wix — простіше нікуди: наприклад, зробити сайт-візитку можна буквально за 5-10 хвилин. Якщо не має значення наявність реклами і потрібна виняткова гнучкість сайту, то це вам дадуть Вебстолица або Юкоз. Чудовий і дуже гнучкий Webnode, непоганий Nethouse, шкода що в них немає збереження. А, взагалі, вибір конструктора — справа досить відповідальна. Якщо передбачається проект з декількома десятками сторінок, то має сенс спробувати кілька конструкторів, керуючись вищенаведеними описами, ніж потім мучитися і переїжджати на інший конструктор. Витрачені півдня стоять цього, повірте.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!