Що таке рефбек (refback). Який він буває і що рефбек дає рефералу

553

При роботі в мережі інтернет інколи зустрічаються оголошення про рефбеке. Багатьох початківців користувачів високі цифри вводять в оману, а деякі взагалі не розуміють, про що йде мова. Матеріали цієї статті дадуть відповіді на багато питань про рефбеке та його користь для реферала.

Термін «рефбек» нерозривно пов’язане з терміном «реферал». Вважаючи, що ви маєте уявлення про роботу реферального системи і рефералах, ми не будемо забирати час, заглиблюючись у ці питання.

Відступ для непосвячених. Рефералом називається чоловік, який був залучений на який-небудь проект інтернету його іншим членом. Такий принцип збільшення учасників проекту називається реферального системою, а людина, що привернув рефералів, називається рефером.

Реферальні системи присутня на багатьох проектах інтернету і бувають різного виду. Нас цікавить комерційні реферальні системи, при яких рефер — власник рефералів — отримує прибуток від дій залучених ним рефералів. Очевидно, що чим більше рефералів, тим більше прибуток рефера. Відповідно, він шукає способи мотивувати користувачів інтернету стати його рефералами. Рефбек — один з таких методів.

Що таке рефбек

Рефбек — це повернення частини прибутку рефера своїм рефералам і збільшення таким чином їх заробітку. Термін бере початок від англійського refback, де ref — скорочення від referral, а back по-англійськи означає «повернення».
Рефбек зазвичай виражається у відсотках і величина його залежить від багатьох факторів — жадібності рефера, особливостей роботи конкретного проекту, зокрема, його движка і т. д.

Рефбек дуже популярний при роботі з кликовыми спонсорами. Багато хто використовує його, щоб залучити як можна більше рефералів і відсотки рефбека можуть бути досить високі — аж до 100%. Давайте розбиратися можливий такий альтруїзм і чи варто звертати уваги на подібні пропозиції.

Велике значення, крім розцінок проекту, має його двигун.

Припустимо, чоловік дав опис нового проекту, розмістив свої реферальские посилання і запропонував високий рефбек, наприклад, згадані вище 100% або трохи менше. Через місяць у нього 100 рефералів, через 2 місяці — 200 осіб. Кількість рефералів і терміни наведено для прикладу і більше підходять реферам, що має свій сайт, на якому пропонується такий рефбек.

Тепер давайте прикинемо: щоб виплатити рефбек, потрібно моніторити дії реферала. Необхідно підрахувати прибуток, яку він приніс, необхідно вирахувати відсоток, необхідно виплатити і сам рефбек. Зіставте часові витрати на всі ці дії, потрібні лише для того, щоб виплатити рефбек в 50 центів. І буде людина, що пропонує рефбек 90%, мати порівнянну з тимчасовими витратами прибуток? Відповідь якщо не напрошується сам собою, то наводить на багато роздуми.

Вищенаведений приклад характерний для власників сайтів, які залучають користувачів допомогою найвищого рефбека. А тимчасові витрати — для роботи з зарубіжними проектами. Але останнім часом ситуація почала змінюватися: багато сучасні движки (особливо російськомовного інтернету) мають опцію автоматичного рефека — в інтерфейсі є можливість встановити потрібний відсоток. Чоловік прийшов по вашому посиланню, зареєструвався і тут же в панелі має можливість порівняти свій рефбек з обіцяним. Для рефера ж таку можливість важко переоцінити: немає часових витрат на прорахунки, не потрібно «паритися» при перекладі рефбека в кілька десятків центів, і, найголовніше — відсутня можливість обману реферала. Адже іди знай — заплатить рефер обіцяний високий рефбек чи ні. А тут усе гарантовано!

Звичайно, рефер має можливість знизити рефбек, але реферал може написати лист реферу з проханням роз’яснити причину зниження рефбека. І на підставі отриманої відповіді приймати рішення про доцільність роботи з таким жадібним рефером. Як бачимо, знову все прозоро і ось при такій роботі можливі дійсно високі рефбеки — до 80%.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!