«Розлучення» на прослуховуванні мобілки і читанні СМС

258

Цікавість зробило з мавпи людину. І воно ж здатне повернути цей процес назад. Бо непомірне бажання дізнатися на шару, про що говорять інші люди по мобільному телефону ні до чого іншого привести не може. А всілякі шахраї вже тут як тут — чекають на вас.

Людина, блукаючи по сайтам, зауважує серед усього іншого оголошення, що пропонує прослухати мобільний телефон будь-якої людини і читання його СМС повідомлень. Не залучити таку пропозицію не може в силу вищевказаної причини. Ні, я не проти цікавості — я його проти його комбінації з легковажністю.
Відчувши себе потенційним шпигуном і клікнувши на такому банері, користувач потрапляє на інший сайт, вже конкретно присвячений цьому, раптово став насущним, питання. Що головне для такого сайту? Звичайно, антураж! На ньому обов’язково будуть логотипи великих телефонних операторів і інші хитрощі, додають солідності. Є навіть «угоду», в якій вказується про «погодження» послуг з зазначеними операторами. І, звичайно ж, є головний елемент — кнопка «Перевірити номер», поле для введення останнього і пропозиція тут же випробувати роботу «сервісу».
Нетерплячий чоловік вводить номер і, натиснувши кнопку, автоматично погоджується з уже знайомим нам «угодою», в якому зазначено, що в цілому послуга даного сервісу платна і «перевірка» окремого номера теж. Досвідчена людина, заглянувши в таке «угода», виявить і інші, які наводять на роздуми пункти. Наприклад, про те що власники сервісу не несуть ніякої відповідальності перед користувачами, і що сам «сервіс» є жартівливим. Таке «угода» зазвичай пишеться дрібним шрифтом і посилання на нього розміщується в непомітному місці. Втім, його взагалі може і не бути.

Особливу увагу заслуговує система «відповіді» на прослуховування введеного номера. І якщо він збігається з очікуваним результатом, то наслідки можуть бути дуже неприємними.
Приклад? Будь ласка! Ревнивець ввів телефон дружини і отримав відповідь: «Все було чудово, а тепер біжу додому. Цілую». Реакція цілком передбачувана, але при цьому він навіть не буде підозрювати, що повідомлення було згенеровано програмою. І така відповідь годиться як для запиту чоловіки, так і жінки.

Що сказати… Всі лохотрони побудовані на слабкостях людей. Ймовірно, так буде до кінця днів людства — ми віримо в те, в що хочемо вірити. Забуваючи про те, що системи прослуховування дійсно існують, але стоять кілька десятків тисяч баксів. І ніхто вам за копійки не дозволить ними користуватися. І тим більше через інтернет…

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!