Платіжна система Neteller. Огляд. Способи виведення грошей

273

Більшості пересічних користувачів інтернету слово «Neteller», ймовірно, не скаже нічого. З великою часткою ймовірності можна припустити, що якщо ви читаєте ці рядки, значить ви маєте справу з гральним бізнесом. Або збираєтеся мати з ним справу. Нічого дивного тут немає: основний напрямок Нетеллер — робота з казино, обслуговування гральних салонів та інших подібних онлайн закладів. З березня 2010 року Neteller дозволила реєструватися громадянам Росії і України, і деякі сайти, не тільки, до речі, гральні, тут же запропонували своїм користувачам вводити і виводити гроші за допомогою саме цієї платіжної системи. А раз так, то має сенс ознайомитися з нею та її особливостями.

Neteller була заснована в 1999 році в офшорній зоні на Британських островах. Там же — у місті Дуглас — знаходиться головний офіс компанії. Neteller має свої представництва у Канаді, Англії, Гонконгу і Коста-Ріці. У 2007-2008 роках система переживала не найкращі часи і трохи не припинила своє існування. Зараз Neteller є брендом компанії NEOVIA Financial Plc. і її електронний гаманець — частина платіжного набору NEOVIA. Останні декілька років поспіль Нетеллер визнавалася провідною платіжною системою ігрової індустрії.

Як вже говорилося, громадянам України і Росії Нетеллер дозволила відкривати рахунки і це говорить про багато що. Наш ринок ще не охоплений, і можливості в нього, враховуючи кількість населення та зростання онлайн закладів, дуже великі. І втрачати такий ласий шматочок Нетеллер явно не хоче. Ймовірно, керівництво компанії відчуло в цьому відношенні перевагу Liberty Reserve, яка також працює з гральними закладами (і не тільки) і присутня у багатьох наших обмінниках.

Початок роботи з Neteller починається з реєстрації. По її завершенні у вас з’явиться можливість відкрити свій рахунок.
Він може бути в американських, австралійських або канадських доларах, Євро, британських фунтах, шведських, норвезьких або датських кронах, японських єнах та інших валютах. З країн колишнього СРСР на момент написання статті підтримуються латвійські, литовські та естонські валюти. Думаю, з часом додадуться і інші. При всьому цьому Neteller не допускає до реєстрації користувачів з деяких країн світу, а для громадян Європи, США і Канади встановлюються різні правила використання аккаунтів. Зокрема, для нас — жителів Європи передбачається три його види: Standard (стандартний), Enhanced (розширений) і Premier (прем’єр). Як і в інших платіжних системах, вони відрізняються максимальний сумою зберігання грошових коштів. В рамках цієї суми можна оперувати своїми засобами: вводити-виводити гроші, переводити їх усередині системи. На момент написання статті власники Standard обмежені сумою $1900, Enhanced — $19000 (у десять разів більше Standard), а Premier — $48 000.

Для переходу до більш просунутому типу рахунки передбачені апгрейди, які можна зробити в будь-який час. При цьому для першого переходу (Standart — Enhanced) потрібно всього лише ознайомитися з новими правилами і підтвердити їх прочитання. При переході на Premier доведеться потрудитися: необхідно створити і підтвердити персональний рахунок в одному з банків.

Тепер про введення і виведення грошей. Neteller пропонує кілька способів цих операцій. Знову ж таки, для жителів різних країн світу існують різні способи — жителям Великобританії, Нідерландів, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Норвегії, Іспанії, Швеції і Туреччини можна позаздрити: вони можуть поповнювати рахунок через систему інтернет-банкінгу. Хто працював з такими системами, той знає, наскільки це зручно. Жителі Канади і США можуть поповнювати свій рахунок за допомогою системи instaCASH. Всі вищезазначені варіанти є додатковими. Нам же залишаються основні — банківські перекази (Wire), онлайнові чеки (EFT), перекази за допомогою кредитної карти або через спеціальну ATM-карту Нетеллер. Дебетну пластикову карту Neteller можуть одержувати лише власники акаунтів Premier — вона видається безкоштовно на необмежений термін дії. Використання її — найбільш оперативний варіант виводу грошей. Перевести в готівку гроші з картки можна в будь-якому банкоматі з логотипом або Maestro Cirrus. Будуть обслуговувати наші банкомати таку карту — хороше питання.

Neteller має систему залучення нових користувачів та заохочення старих. Вона дещо незвичайна: при оплаті послуг через Нетеллер платнику нараховуються бонусні очки (пойнти). Кожен місяць система розігрує приз, і чим більше очок у власника аккаунта, тим на більший розмір призу він може претендувати.

І наостанок про перекази коштів між учасниками системи — як ви вже здогадалися, правила переказу знову різні для різних країн. Не будемо зациклюватися на цьому — для нас, європейців, сертифікувати свій акаунт для переказу грошей не потрібно. Хоча при бажанні це цілком можна зробити. Комісійні за внутрішні перекази знімаються з одержувача платежу. При цьому розмір відсоток комісії визначається для кожної операції окремо в залежності від місця проживання одержувача.

Ми отримали уявлення про Нетеллер, та цих відомостей має вистачити для вирішення, чи варто працювати з цією системою. Якщо відповідь позитивний, то інструкція по реєстрації в Neteller чекає вас.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!