Платіжна система LiqPAY — можливості та принципи роботи

283

Багато людей, які працюють з платіжними системами PayPal і AlertPay, відзначали їх зручність і надійність. Але при всіх їх перевагах цим системам притаманний один серйозний недолік — вони не працюють з країнами колишнього СНД. На більшості комерційних сайтів пострадянського простору ви не знайдете їх у списку введення-виведення грошових коштів. Але, як кажуть, святе місце порожнім не буває — рано чи пізно повинен був з’явитися механізм, який об’єднує гідності вищезгаданих систем, і в той же час працює в країнах СНД. Мова, як ви здогадалися, йде про LiqPAY — молодий платіжній системі, стає все більш і більш популярною.

LiqPay належить найбільшому українському банку «Приватбанк». Система створює користувачеві віртуальний рахунок і дозволяє вводити/виводити/отримувати кошти за допомогою мобільного телефону, інтернету та платіжних карток. При цьому номер мобільного телефону прив’язується до аккаунту.

Прагнучи зайняти лідируючі позиції, LiqPay намагається інтегруватися з багатьма платіжними системами. У неї добре робити мікроплатежі — тарифи на транзакцію низькі і немає ліміту на мінімальну суму. А при переказі коштів всередині системи взагалі не знімається ніяких відсотків. Чи Не в цьому секрет такого швидкого зростання популярності? LiqPay стає конкурентом смс-білінгу т. к. робота відбувається з живими грошима, та і тарифи нижчі, ніж при оплаті рахунку з мобілки. Існує механізм масових платежів, що дозволяє розіслати гроші великій кількості одержувачів одним кліком.

Надійність LiqPay підтверджена сертифікатами GoDaddy Secure Web Site, Verified by Visa і MasterCard SecureCode.

Що пропонує LigPay:

  • Відправка і отримання грошей
  • Прийом платежів на сайті
  • Оплата послуг

З першим і останнім пунктом все зрозуміло. Прийом платежів на сайті передбачає, що на будь-якому сайті можна встановити систему перекладу та оплати LiqPay. Для цього розробникам сайтів надаються всі необхідні компоненти цього сервісу.

Робота з грошима в LiqPAY

Введення грошей

Намагаючись зайняти вільну нішу, LiqPAY, як вже зазначалося, багато чого запозичила від платіжних систем PayPal і AlertPay. В тому числі і прив’язку до акаунта пластикової карти, через яку і вводяться кошти на свій рахунок у ЛикПей. Гроші можна перевести на свій рахунок з іншого рахунку Ликпей.

Переказ грошей

Кошти в цій платіжній системі переводяться швидко і легко — для їх перекладу або здійснення платежу не потрібно знати реквізити одержувача. Достатньо мати номер його мобільного телефону, оскільки саме він є ідентифікатором у LiqPAY. При цьому дуже багато плутають переказ коштів в Ликпей на інший номер телефону з переказом коштів безпосередньо на рахунок телефону і чекають на поповнення в мобілці. Незрозуміло? Розглянемо приклад. У вас є акаунт в LiqPay, на ньому присутні гроші і їх потрібно передати частину свого товариша. Ви здійснюєте переклад коштів і вказуєте його номер телефону. Він, навіть не маючи аккаунта, отримає повідомлення про прихід в систему грошей, призначених для нього. Таким чином вашому товаришеві залишається тільки отримати ці гроші.

Отримання грошей

Одержувач коштів отримує СМС-повідомлення про прихід коштів у Ликпей. Він заходить на сайт LiqPAY, використовуючи в якості логіна свій номер свого мобільного телефону. Після введення номера він отримує СМС-повідомлення з динамічно згенерованим паролем (технологія OTP — One-time password). Ввівши пароль, він зможе зайти в аккаунт і оперувати отриманими коштами, наприклад, перевести їх у готівку.

Обналічка

Гроші можна вивести на будь-яку кредитну картку, яку навіть не потрібно прив’язувати до акаунта ЛикПей. Потім гроші спокійно переводяться в готівку в банкоматі. Переказ грошей на картку займає від 3 до 6 днів. Якщо виведення грошей здійснюється на картку, емітовану «Приватбанком», процес зарахування відбувається миттєво. Крім того, існує можливість одержувати гроші з рахунку Ликпей безпосередньо з банкомату, минаючи їх переказ на картку. Ця можливість є тільки у банкоматах «Приватбанку».

З якими картами працює LiqPay?

Для роботи з LiqPAY потрібна карта VISA або MASTERCARD, емітована будь-яким банком і не має обмежень на здійснення Інтернет-транзакцій.

З якими валютами працює LiqPay?

LiqPAY працює з євро, доларом, російським рублем та українською гривнею. У планах розвитку системи — робота з усіма основними валютами світу. При не відповідності валюти картки та рахунки в Liqpay, система проводить автоматичну конвертацію.

Чи можна обміняти Webmoney на Liqpay і навпаки?

Ні, і не передбачається найближчим часом. Офіційна причина — обмін заборонений керівництвом системи Webmoney, вважає LiqPay платіжним інструментом, система обліку якого не забезпечують належної ідентифікації особистості власника для боротьби з незаконною торгівлею, фінансовими махінаціями, відмиванням і легалізацією коштів, отриманих незаконним шляхом. Дивно. Visa і MasterCard дозволяють працювати зі своїми картами і вважають що все нормально.

До недавнього часу «Приватбанк» приймав переклади Webmoney і все було тип-топ. Тепер ця послуга припинена і переводити кошти Webmoney в Україні стало трохи важче. Швидше всього причина всього, що відбувається більш прозаїчна — між платіжними системами йде боротьба за ринок. B у цій боротьбі WebMoney вже почав здавати свої позиції.

Ми коротко ознайомилися з Ликпей і отримали уявлення про послуги. Саме час зареєструватися і почати більш тісне знайомство з цією платіжною системою. Для цього підготовлена стаття про реєстрацію, підтвердження картки та початку роботи в LiqPay.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!