Перевіряємо текст на дублювання з Plagiatus. Налаштування та робота

255

Унікальність контенту визначає успішність сайту — від неї залежить дуже багато, якщо не все. Зазвичай про неї починають замислюватися, коли пошукова система вперто не хоче індексувати вміст сайту. При цьому починаючому вебмастеру не завжди ясно, як визначити, наскільки оригінальний текст. І тут на допомогу приходять різноманітні сервіси та програми. У цій статті ми познайомимося з однією з них — Advego Plagiatus, призначеної для пошуку плагіату і збігів тексту в інтернеті.

Plagiatus — безкоштовна програма від російських розробників сервісу Advego.ru. Цей сервіс орієнтований на створення унікального контенту, просування сайтів, рерайтингу і т. п. Програма Plagiatus є свого роду інструментом просування Advego — завантажуючи її, люди дізнаються про сервіс і багато починають користуватися його послугами.

Кому ж потрібна така програма? Насамперед вебмайстрам і людям, що займаються просуванням сайту. З першими все зрозуміло — написав статтю, перевірив і закидає на сайт. Другі — люди, які замовляють статті копірайтерам. При цьому в більшості випадків замовляються саме унікальні статті та перевірити їх вміст на предмет дублювання нелегко. І ось тут допоможе Plagiatus.

Для початку роботи потрібно завантажити саму програму. Йдемо по посиланню на сайт advego і завантажуємо останню версію — архів, або exe-файл. Програма важить до 2 Мб і вантажиться швидко.

Потім, після запуску exe-файлу слід коротка інсталяція, і можна починати працювати. Інтерфейс простий і опису не вимагає. Але один момент заслуговує уваги. Потрібно зайти в меню «Перевірка унікальності -> Налаштування» і встановити пошукові системи, у який програма буде шукати збігу. Потрібно просто відключити не потрібні — оптимальний варіант пошуку: Яндекс та Гугл. Можете залишити Рамблер, якщо вважаєте за потрібне. Якщо ви для виходу в інтернет використовуєте проксі-сервер, то там же знаходяться і його налаштування.

Приступаємо до перевірки. Введення вмісту проводиться кількома шляхами — через адреса сторінки (URL вводиться в поле «Адреса») або через буфер обміну (якщо файл знаходиться на локальному комп’ютері). Простіше кажучи, копіюєте текст і вставляєте в полі «Редактор». При цьому можна вставляти тест з тегами HTML. У будь-якому випадку очищений текст з’явиться у вкладці «Чистий» документ. І останній варіант — безпосередньо відкрити текстовий файл через меню «Файл -> Відкрити документ». У разі появи «кракозябов» допоможе вибір кодування.

Після натискання у вищезгаданому меню «Перевірити унікальність» програма знайде збігаються частини тексту і підсвітить їх. По завершенні буде виведений результат перевірки, показаного у відсотках. При натисканні елемента меню «Глибока перевірка» буде відбуватися той же процес, але більш ретельно. Відповідно, часу піде більше.

Як бачимо, все досить просто і не викликає труднощів навіть у початківця користувача.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!