Обман з використанням Google Mail. Обережно: підроблені листи!

308

Багато використовують пошту Google Mail — цей сервіс по праву займає одне з провідних місць у світі. Схоже, шахраї вже добралися і до нього: користувачі почали отримувати листи від імені служби сервісу, де повідомляється про проблеми з аккаунтом і його дезактивації.

Повідомлення листи виглядає приблизно так:
«In most cases accounts are disabled because of a perceived violation of either the Google Terms of Service or product-specific Terms of Service. You will not be able to access your online account if it is disabled. Please Click here to solve the problem»
У перекладі фраза виглядає так: «Ми відключаємо акаунти, якщо вони порушили Умови надання послуг Google або Умови надання послуг конкретного продукту. Якщо ваш аккаунт буде відключений, то ви не зможете отримати до нього доступ,
Будь ласка, натисніть тут, щоб вирішити проблему.»

Зовні лист виглядає цілком правдоподібно і в ньому є всі атрибути служби Gmail:
Від: «Gmail Team»
Тема: «Your gmail Account Will Be disabled»
Посилання в тілі листа: https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=mail&passive=true
Хто ж не піде за посиланням, щоб з’ясувати причини бана облікового запису? А ось в цьому і підступ — посилання веде зовсім в інше місце. Достатньо навести курсор миші на неї, щоб переконатися в цьому — адресу в нижній частині монітора не буде мати нічого спільного з адресою Google.
Не можу сказати, що трапиться при натисканні на посилання. Я цього не зробив, але напевно мене чекав якийсь фішинговий сайт, або вірус. Так що будьте уважні і дивіться, куди вас відправляють.

P. S. У мережі з’явилися повідомлення, що служба Google підтвердила факт обману.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!