Обман при купівлі статей в магазинах вмісту

362

Обман при купівлі статей відрізняється своєю вузькою спрямованістю — він націлений на просуванців і власників сайтів, які займаються розвитком своїх проектів. Шахрайства такого роду трапляється рідко, особливої небезпеки не представляють, але мати уявлення про їх методиці не завадить. У всякому разі, ви будете знати, що робити

Мається на увазі, що якщо ви читаєте цей матеріал, то розумієте, про що йде мова. З цієї причини сам процес просування буде описаний дуже коротко — для тих, хто робить перші кроки.

Для просування сайту потрібні статті, які можна придбати в магазинах або на біржах контенту, мають свої магазини. Кожна стаття, виставлена на продаж, забезпечена короткими характеристиками — кількістю символів, відсотком «води» та іншими описами, на підставі яких робиться вибір. Серед усіх атрибутів матеріалу одну з найважливіших ролей відіграє його унікальність, яка вимірюється відсотками. Чим нижче відсоток, тим більше стаття має запозичень фраз з інших сайтів. Простіше кажучи, є плагіатом. Якісна стаття повинна мати унікальність не нижче 90%.

Унікальність матеріалу перевіряється різними програмами, які використовують свої алгоритми. Але всі програми беруть дані для порівняння з пошукових систем. Як відомо, майже на кожному сайті є сторінки, які не включені в індекс пошукових систем. Вони можуть випадати з індексу, потім знову з’являтися, а можуть і взагалі не з’являтися після публікації та подальшого сканування роботами Гугла або Яндекса. Зазвичай така ситуація властива запущеним сайтів з низьким трастом. З цього випливає один важливий момент — якщо сторінки немає в індексі, то її не будуть бачити і програми визначення унікальності тексту.

Ми отримали мінімальний набір знань для розуміння методики обману, тепер можна перейти до подробиць.

Беремо стандартну ситуацію, потрібні унікальні матеріали для сайту. Як вже говорилося, простіше їх купити в спеціалізованих магазинах. Одним із найстаріших і найвідоміших є textsale.ru, який побіг і я, коли виникала необхідність просунути один з сайтів з дверної тематикою. Купивши кілька відповідних статей з високою унікальністю і обробивши, а закинув їх в біржу статейного просування Miralinks на модерацію. Статті були відзначені в магазині, як перевірені Адвего Плагиатусом — цей сервіс відомий своєю надмірною строгістю при перевірці унікальності. З цієї причини я не перевіряв статті і щодо унікальності не турбувався.

Коли закінчилася модерація, то здивуванню не було меж — одна зі статей була відхилена з причини плагіату. Я тут же перевірив її на text.ru — сервісі, яким користуюсь постійно при написанні своїх статей. Результати шокували — куплений мною матеріал виявився повною копією статті (за винятком заголовка), розміщеної на якомусь глухому сайті. Природно, слідом за цим я кинувся перевіряти матеріал на Плагиатусе. Результати були не менш дивні — стаття визначалася як унікальна. Скріни обох перевірок перед вами.

Отже, що маємо в результаті. Є розміщена в інтернеті стаття, яка по всій видимості періодично з’являється в індексі, і в силу своїх особливостей її бачать одні сервіси перевірки унікальності, але не бачать інші. Продавець просікає таку ситуацію і використовує її для махінацій. Якщо це його стаття, то він міг продати її повторно, а міг просто взяти з сайту оригінал, змінити заголовок, а потім виставити на продаж.

Фінал історії простий. Я написав повідомлення продавцю з пропозицією вирішити проблему, а після його мовчання відправив повідомлення адміністрації Textsale. Після розгляду ситуації гроші мені повернули. Щодо покарання продавця нічого сказати не можу, але зі свого боку я відписався в його особистій стрічці з відгуками, де описав обман — це повідомлення буде доступне всім покупцям.

Захиститися від подібних випадків неможливо — в магазинах показується тільки анонс статті у вигляді картинки, тому заздалегідь перевірити тексту не представляється можливим. Але рішення є. Слід перевіряти унікальність в різних сервісах і безпосередньо після покупки в магазинах зазначені терміни, протягом яких можна оскаржувати угоди. У Textsale, наприклад, даються добу. Тому, якщо ви подасте скаргу через тиждень, то спірна ситуація може залишитися спірної назавжди.

P. S. Через пару місяців мені заманулося ще раз перевірити горезвісну статтю в Плагиатусе. Результати виявилися більш ніж цікавими. Стаття визначилася як повний плагіат, але в якості оригіналу вказувався зовсім не той сайт, про який йшла мова вище. Схоже, статтю продавали кілька разів…

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!