Обман на пошуку історії прізвища та її походження. Лохотрони на пошуку родичів та родоводу

303

Людина по своїй натурі цікавий і скільки існує людство, стільки разів шахраї різного роду експлуатували цю якість. У наше століття високих технологій і способи обману стають високотехнологічними. Один із способів — лохотрони інтернету, пропонують дізнатися історію свого прізвища. Знайдеться людина, яка не захоче заглянути в глибину століть? І хто ж відмовиться швидко знайти родичів через сайт? Давайте розберемося, чи можливо це і чим закінчуються подібні пошуки.

Отже, ви вирішили знайти родичів або дізнатися історію прізвища. Питання дійсно цікаві, і отримати потрібну інформацію можна різними способами. Перший, тривалий — звернення в архів, другий, швидкий — через інтернет. В силу очевидних причин, серед яких займає своє місце і лінь, всі біжать в інтернет. Зайшовши на будь-який сайт, присвячений такого пошуку, дивуєшся достатку можливостей — можна дізнатися родовід та історію роду, дізнатися історію прізвища, знайти родичів і навіть цифровий аналіз фотографії! На одному з таких сайтів і спробуємо попрацювати. Адреса його наводити не буду, він все одно скоро зміниться і виповзе в іншому місці, головне — розглянути загальний принцип обману.

Початок пошуку в більшості випадків однаково — введення прізвища (я ввів для перевірки відоме прізвище «Вапорлорлвапыдж»). Потім вводиться ім’я та по батькові, місце народження і дівоче прізвище матері, потім ім’я та по батькові матері, потім ПІБ батька і національність і т. д. Кроків досить багато і всі вони створюють атмосферу довіри — ну як же можна дізнатися генеалогічне дерево без докладних даних.
Але ось все позаду, починається обробка даних — який відповідальний і таємничий момент: десь з глибин величезної бази даних, з самих глибин потужний процесор бере дані, прокидається електронна пам’ять, починає працювати незліченна кількість вінчестерів і мільярди електронів біжать по проводах в пошуках запиту, використовуючи евристичний аналіз кореня і територіальні алгоритми. І ось нарешті, готовий результат — з трепетом (бо без трепету дивитися на прізвище Вапорлорлвапыдж не можна) дивимося результати пошуку і, о диво, вони є! Чоловік з прізвищем «Вапорлорлвапыдж» і ім’ям «Ырщпокгне», які я ввів, не тільки існує, але має безліч зв’язків і предків! У нього є медалі і знайдено генеалогічне дерево! Більш того, судячи з скрину, він дворянин — ну хто ж не знає стародавнього дворянського роду Вапорлорлвапыджей.

Є історія і у жінки з популярним прізвищем «Рдлывапгнекацу» і, за логікою речей, чоловіком жінки з таким прізвищем обов’язково повинен бути чоловік з роду Вапорлорлвапыджей. 🙂

Що і говорити, результати пошуку вельми цікаві. Ви самі також можете ввести будь-яку абракадабру і отримаєте приблизно ті ж відповіді (може, теж дворянином станете).

Ну, гаразд, повеселилися, а тепер про самому обмані — щоб отримати фальшиві родинні зв’язки, потрібно відправити СМС. З рахунку знімуться гроші, але головне не це — ви опинитеся підписаними на якусь дурницю, через яку будуть регулярно отримувати плату. Так, трохи не забув. Після відправки СМС і введення коду з’явиться повідомлення, що в базі даних відомостей про вас не знайдено.

Звернемо вашу увагу на таку деталь — алгоритми сайту-ошуканця можуть бути більш досконалими і перевіряти введену прізвище на валідність — безглуздий набір літер уже не пройде, але кінцевий результат не зміниться — вас обдурять. Тому, якщо ви вже вирішили ризикнути грошима, запам’ятайте цей факт. Так само як і той факт, що отримання даних про своїх коренях навіть у звичайних міських архівах займає тривалий час. І справа не в бюрократії — вся документація зберігається в паперовому вигляді, а не в базах даних. Уявіть, скільки займе часу риття в архіві, а якщо врахувати, як часом доля крутить нами, то і в архівах різних міст чи держав.

P. S. Я завжди говорив, що найцікавіше в сайтах-лохотрони — це коментарі та відгуки. Читати їх треба обов’язково! Чого тільки там немає! Один дякує сайт — він дізнався, що походить від давнього дворянського роду, другий — нащадок знаменитого полководця (напевно Олександра Македонського), предки третього беруть початок від позашлюбних дітей царського роду. Після прочитання кількох коментарів життя здається не такою сумною, незважаючи на всі суворості нашого буття. Залишається враження, що це не сайти пошуку прізвищ, а аристократичні клуби і місця зустрічей нащадків знатних людей і дворян. Таке ось кіно…

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!