Набір тексту на дому. Обережно: обман!

360

Набір тексту — у свій час досить поширений вид обману в інтернеті. Зараз хвиля подібних пропозицій помітно пішла на спад, але періодично відбуваються сплески і багато людей, що шукають роботу, попадаються на цю вудку. Про що йдеться? Вам пропонується отримувати поштою відскановані текстові матеріали і зайнятися їх набором, або розпізнавання.

Зазвичай такі пропозиції надходять електронною поштою або розміщуються на сайтах пошуку роботи. При цьому такі шахрайські пропозиції можуть виглядати по-різному: від явного лохотрону, при якому рассылающему навіть лінь оформити лист відповідним чином і реквізитами, до якісної пропозиції, яке дійсно викликає інтерес — кажу вам як людина, яка багато років віддав поліграфії і газетним справі. В останньому випадку згадуються такі професійні моменти роботи, які можуть розвіяти останні сумніви. Вказуються реальні робочі розцінки, у якому форматі надсилати текст, що слід робити і чого не слід. Клюють на подібні пропозицію професіонали-копірайтери, які займаються заробітком на написанні текстів, і знайомі з такими моментами, оскільки мета подібних пропозицій — саме вони.

Для початку роботи довірливій людині буде запропоновано перевести гроші на вказану адресу. Сума переказу невелика, зазвичай еквівалент 1-2 баксів і її розмір добре продуманий — таку суму людині не шкода втратити. Мотиви переведення грошей могли б викликати посмішку, якби не було так сумно — тут і гарантія від обману (цікаво, як я можу їх обдурити), і компенсація їхнього витраченого часу (взагалі повний брєд) і секретність набраного тексту, і т. п. і т. д.

Що далі? Вам розповісти чи самі здогадаєтесь? Після переказу грошей, як ви розумієте, співпраця закінчується. Деякий час чоловік чекає, потім починає писати листи на вказану поштову скриньку, телефонувати на вказані телефони і робити всі речі, які ми робимо в таких ситуаціях.

Один з таких людей — мій знайомий. Ви не повірите, але він директор поліграфічної фірми! Чоловік вирішив залучити до цього заняття (мова йшла про розпізнаванні, а не наборі) свого сина, щоб останній дізнався, як заробляється трудова копійка. Оскільки він не мав свого рахунку Webmoney, то попросив мене перекласти 2 бакса на інший гаманець. Я, звичайно, не відмовив товаришеві, але чомусь не запитав, навіщо йому потрібні ці гроші. Коли ж через кілька тижнів я згадав про це і поставив питання про мету переказу грошей, можете уявити моє здивування і наш загальний сміх. Хоча все не смішно і приклад більш ніж показовий.

Що ж порадити? Мабуть, рішення лише одне — мати на плечах голову і не втрачати її. Якщо ви перевели гроші, зрозуміло, ви їх не повернете. Вважайте їх платою за досвід, благо сума невелика. Добре, а якщо прийшов такий лист і ви хочете спробувати трохи підзаробити. Упустити вигідну роботу теж не хочеться. Як вчинити в такому випадку?

По-перше, ніхто з поважаючих себе роботодавців не буде вимагати з вас грошей за початок роботи. Максимум, що можуть попросити — тестовий набір тексту на предмет наявності помилок. Погодьтеся, роботодавець має право перевірити вашу професійність. Всі! Ви набираєте сторінку-другу, відсилаєте і чекаєте результатів.

Чесно кажучи, сама можливість підробітку на наборі тексту через інтернет з прямим виходом незнайомого роботодавця на копірайтера в мене викликає великі сумніви. Наполягати на своєму твердженні я не збираюся, але робота на біржах копірайтингу або фріланса в цьому відношенні викликає незмірно більшу довіру. Та й захист виконавця є…

По-друге, спробуйте зв’язатися по телефону або інших реквізитів (якщо вони є в листі) і дізнатися, чи така фірма існує насправді. Зі спілкування можна багато чого з’ясувати.
По-третє. Вас можуть «кинути», просто не заплативши зароблені гроші. Домовтеся розбити роботу на невеликі частини, і після виконання кожної повинна слідувати оплата. Це звичайна практика роботи через інтернет. Після деякого часу співробітництва та перевірки чесності роботодавця від цього можна відійти.

Як бачите, щоб вас не обдурили потрібно всього лише трохи пильності і здорового глузду. Не дайте себе обдурити! Не переказуйте гроші, під яким би приводом у вас їх не просили!

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!