Лоходром c Webmoney «Покараємо лохотронщиків» або «Чарівні гаманці – 2»

225

Я завжди говорив, що в основі більшості лохотронів закладено використання не найкращих якостей людини — насамперед жадібності. Але цей виняток: він побудований на природному для кожного з нас прагненні до відновлення справедливості. Отже, зустрічаємо новий лохотрон «Допоможіть покарати лохотронщика».
Насамперед заглянемо у сиву давнину і згадаємо, що таке взагалі «чарівні гаманці». Час появи цього «розводу» відноситься до появи платіжної системи Webmoney і суть його проста: вам пропонується перевести гроші на вказаний гаманець, а потім отримати їх назад. При цьому ви переводите одну суму, а повертають вам вже більшу кількість грошей. Чари, чи не так? Не будемо вдаватися в подробиці цього обману, його опис є на нашому сайті. Зазначу лише, що згодом з’явилися подібні шахрайства і з Яндекс.Гроші.
В свій час на ці обмани траплялося багато довірливих людей. Так і в наші дні їх чимало. І яке ж почуття залишається в душах цих людей? Правильно! Почуття помсти! Злодій повинен сидіти у в’язниці! Ну, в крайньому випадку, залишитися без грошей.
І ось на якомусь форумі з’являється оголошення: «Браття! Я знаю як помститися! Дивіться, потрібно зробити ось так….». І далі описується схема помсти. Виявляється, той теж потерпілий, який «купився» на гаманці. Послав він 15 баксів, а вони не повернулися. Але хлопець він, видать, наполегливий і вирішив спробувати ще раз — послав 10 доларів з тим же результатом. Інший би зупинився, але не він: був посланий один долар і, о диво, повернулася подвоєна сума. Як у казці: в третій раз закинув старий невід і зловив…
Виходить, що шахрай начебто допустив промах і при маленьких сумах грошики потихеньку можна витягати. «Так давайте ж усі разом покараємо цього козла!» — закликає автор повідомлення, пропонуючи всім скористатися цією «лазівкою» і спустошити гаманець шахрая. При цьому він не забуває вказати номер гаманця, на який буде «спустошений».

Що сказати… Якщо чесно, то я давився від сміху, читаючи цю пропозицію. Ні, я розумію що певна кількість людей підуть «мстити», а потім будуть чухати потилицю і інші місця, які чешуть ошукані люди. Але, погодьтеся, ситуація комічна. Розрахунок лохотрону проста — ніхто з ошуканих людей вже не пошле велику суму, а ось маленької можна ризикнути. Ризикнути, а у випадку удачі насолоджуватися помстою. А шахраєві це і потрібно: з миру по нитці — жебраку на сорочку. І не тільки на сорочку, ще й на штани дістанеться…
Сподіваюся, що читають цю статтю не поповнять ряди «месників» і людей, що шукають справедливість. Якщо ж це станеться, то не кажіть потім, що вас не попереджали.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!