Фальшиві повідомлення від платіжних систем

260

Багато афери і обмани починаються з отримання електронного листа. Цей вид розлучення не виняток — вранці, переглядаючи пошту, ви отримуєте лист від платіжної системи. Чашечка кави відкладається в сторону і починається читання повідомлення. А в ньому — дуже цікаві речі.

Листи можуть приходити від різних систем — Alertpay, Paypal — в принципі, це не має значення. І початок листів може бути різним. Найпоширеніші варіанти: потрібно підтвердження права володіння вашим аккаунтом, введені нові правила системи і т. д. Фінал листи завжди один — вас просять вислати пароль, іноді разом з логіном. При цьому лист оформляється відповідним чином — присутній логотип платіжної системи та її атрибути. Та й у поштовій адресі напевно присутній ім’я системи. І багато хто думає, що лист з адресою [email protected]вася.пупкин дійсно прийшло від Alertpay.

Що ж відбувається далі? Людина відповідає на лист, вставляючи потрібні дані. І все! На цьому історію можна вважати закінченою і щасливою, якщо виходити з принципу «Немає грошей — немає проблем». Бо після цього грошей у вас вже не буде.

Ще один варіант — в тілі листа міститься посилання, пройшовши по якій, ви потрапите на сайт платіжної системи і вже на ньому підтвердіть свої права на запис. Принаймні так думає одержувач листа. Насправді посилання веде зовсім в інше місце, де, заповнивши форму, ви надішлете свої особисті дані прямо на поштову адресу шахрая. Чи потрібно говорити що фальшива сторінка з формою відправки буде відрізнити від справжньої? Кінець історії буде такою ж, як і в першому випадку.

Що ж робити якщо прийшов такий лист?

По-перше, жодна з платіжних систем не вимагає підтвердження особистих даних поштою. Ні в якому вигляді! На стадії реєстрації — так, ви отримаєте посилання для активації облікового запису, але не більше того. Обов’язково пам’ятайте це!

По-друге. Якщо ви сумніваєтеся і хочете перевірити, відкрийте браузер і зайдіть в свій аккаунт звичайним способом. Всі необхідні зміни сервісу, повідомлення відображаються на першій сторінці. Або в іншому місці, але в будь-якому випадку, на видному місці. Але, думаю, їх не буде. Зазвичай платіжні системи посилають повідомлення у випадку надходження грошей на рахунок залучення нового реферала. Ні те, ні інше, як вже говорилося, не вимагає введення особистих даних. Ніколи не намагайтеся зайти в свій акаунт за посиланням із листа!

В третіх. Запам’ятайте правило: ніколи не натискайте на вкладених файлах, якщо ви не знаєте їх розширення, або лист виглядає дуже підозріло — це може бути вірус, підісланий вам.

Як бачите, правила прості. Але так вже влаштована людина, що поки півень не клюне в п’яту точку — ніщо не змусить його дотримуватися ці нескладні заходи обережності.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!