Etxt Антиплагіат — програма для пошуку унікального контенту. Опис і робота

270

Ми вже ознайомилися з однією з програм для перевірки тексту на унікальність — Advego Plagiatus. Це перевірена і хороша утиліта, але нічого не стоїть на місці. В тому числі і конкуренти. Etxt Антиплагіат — творіння сервісу etxt.ru, призначене для тих же цілей. Забігаючи наперед, відзначу, що свої завдання Антиплагіат виконує здорово, а в чомусь і перевершує Plagiatus. Давайте завантажимо цю безкоштовну програму, встановимо і трохи попрацюємо з нею.

Особливо вдаватися, навіщо потрібен унікальний контент для сайту, ми не будемо. У двох словах, для початківців: якщо текст на сторінці вашого сайту виявиться не унікальним, то високих позицій в пошукових системах можете не очікувати. Великої кількості відвідувань і заробітку — теж. Пошуковик вважатиме текст плагіатом і зробить відповідні санкції — від застосування різноманітних фільтрів і сапплиментала до включення в пошуковий індекс. І ось саме для порівняння вашого тексту зі статтями інших сайтів призначена розглянута нами програма. На цьому теоретичну частину вважаємо закінченим, переходимо до практики.

Йдемо на сайт etxt.ru і закачуємо останню версію Антиплагіату. Розпаковуємо архів у папку, запускаємо setup.exe. До завершення інсталяції весь час тиснемо «Далі». Вся процедура забирає дві-три хвилини разом із завантаженням. По завершенні установки на робочому столі з’явиться ярлик для запуску програми. Запускаємо, звичайно.
На початку наш шлях лежить до налаштувань програми. Йдемо в «Операції->Налаштування» і в списку «Пошукові системи» відключаємо непотрібні — який сенс втрачати свій час на сканування сторінок з QIP, Poisk і т. п. Залишаємо Яндекс і Гугл. Якщо хочете, можете залишити Рамблер. Всі інші налаштування залишаємо за замовчуванням.

Тепер можна почати перевіряти текст. Його можна ввести кількома шляхами. Якщо текст знаходиться у вигляді файлу на комп’ютері, то найпростіше відкрити його в текстовому редакторі і скопіювати в текстове поле «Текст» у вкладці «Редактор». У верхній, інформаційної смужці відразу відображається кількість символів. На ній розташовані 2 кнопки: «Редагування тексту» і «Перегляд в браузері».
Поле «Адреса» призначене для введення адреси сторінки. Після натискання трикутної кнопки вона завантажиться у вигляді HTML-коду, щоб побачити який потрібно натиснути кнопку «Редагування тексту».

Текст завантажений, переходимо до перевірки — тиснемо «Перевірити унікальність». По закінченні перевірки буде показана загальна оцінка змісту сторінки, а не унікальні місця виділені кольором. Якщо була завантажена web-сторінка, то автоматично включиться режим перегляду в браузері» і сторінка відобразиться у вкладці. Збігаються місця також будуть виділені кольором.
Як бачимо, всі нескладно. У нижній вкладці журналу виводяться логи перевірки і при знаходженні збігів показуються адреси сторінок і назви пошукової системи, в якій було знайдено збіг.

Під час перевірки зрідка будуть вискакувати віконця з капчами. Вам потрібно буде ввести символи — ймовірно, деякі пошукові системи вимагають підтвердження.

Йдемо далі. В меню «Операції» є ще кілька вартих уваги можливостей. Це пакетна перевірка та перевірка сайту.
Пакетна перевірка дозволить перевірити цілу директорію з текстовими файлами. Погодьтеся, при великій кількості статей річ дуже корисна. При цьому є можливість відсіяти не унікальні статті в іншу папку, вказавши поріг не унікальності. Здорово, нічого не скажеш!
І, нарешті, перевірка всього сайту. Можливість сама по собі досить цікава, так і реалізована непогано. Вводимо URL, вказуємо кількість перевіряються сторінок і тиснемо кнопку «Завантажити». Потім знімаємо галочку з завантажених, але не потрібних сторінок і вибираємо бажаний режим перевірки.

Зазначу, що можна ввести не тільки адресу всього сайту, але і його окремого розділу, як показано на скріншоті.

Ми коротко пробіглися по можливостям Etxt Антиплагіат. Програма явно заслуговує на увагу — в цілому точність знаходження однакового тексту порівнянна з Advego Plagiatus. Вона не нижче, а часто знаходиться навіть більше сайтів з плагіатом, ніж при використанні Advego. Вирішуйте самі, що вам більше подобається і користуйтеся на здоров’я. Можливо, оптимальний варіант — використовувати і ту і іншу.

Насамкінець не можу не відзначити розвиток онлайн-сервісів перевірки на унікальність. Вони позбавлені багатьох недоліків настільних програм, робота з ними в більшості випадків забирає значно менше часу. Пройшовши по посиланню, ви зможете дізнатися де можна перевірити унікальність тесту, а також порівняння роботи онлайн-сервісів і настільних програм.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!