Експорт та імпорт сертифікатів WM Keeper Light

215

Працюючи з Keeper Light, потрібно обов’язково навчитися експортувати та імпортувати сертифікати. Це не так складно робиться, як звучить. Давайте дізнаємося що таке персональний сертифікат, для чого він потрібен і як з ним працювати.

Що таке сертифікат WM Keeper Light

У статті «Реєстрація в WebMoney (Keeper Light)» ми дізналися, що під час реєстрації системою WebMoney був створений і встановлений в браузер персональний сертифікат. Для чого він потрібен? Персональний (особистий, клієнтський) сертифікат призначений для захисту інформації, ідентифікації та передачі даних. У ньому міститься електронний цифровий підпис користувача. Тобто вас. І при його допомогою ви отримаєте доступ до свого рахунку і зможете авторизуватися в сервісах WebMoney. Переглянути сертифікат можна так:

  • в Internet Explorer: Сервіс -> Властивості оглядача -> Вміст -> Сертифікати -> вкладка Особисті.
  • в Opera: Інструменти -> Налаштування -> Додатково -> Безпека -> Керування сертифікатами.
  • в Mozilla (FireFox): Інструменти -> Налаштування -> Додатково -> Шифрування -> Перегляд сертифікатів.

Тепер ми підходимо до розуміння, навіщо експортувати сертифікат. Оскільки він містить в собі важливу інформацію, добре було б мати його копію. Адже поки він у нас в єдиному екземплярі — у браузері. І якщо що-небудь трапиться з операційною системою, то в місці з сертифікатом ми втрат контроль над своїми рахунками. Давайте ж негайно витягнемо його з браузера і збережемо в надійному місці.

Як експортувати сертифікат WM Keeper Light

Робити експорт ми будемо на прикладі Internet Explorer: головне — зрозуміти суть процесу. Після цього не складе труднощів зробити ті ж маніпуляції в інших браузерах.
Заходимо в Сервіс -> Властивості оглядача -> Вміст -> Сертифікати -> вкладка Особисті.

Виділяємо сертифікат, натискаємо Експорт. Потрапляємо у вікно «Майстер експорту сертифікатів», натискаємо «Далі».
Потрапляємо на вікно «Експортування закритого ключа».

Обов’язково вибираємо пункт «Так, експортувати закритий ключ».

У наступному вікні залиште включеним тільки галочку «Включити посилений захист». Натискаємо «Далі», придумуємо пароль. Запам’ятайте пароль! . Цей пароль не має нічого спільного з паролем на вхід WebMoney — це додаткова міра захисту сертифіката. Знову натискаємо «Далі», вказуємо шлях для збереження файлу і зберігаємо його.

Після завершення всіх дій сертифікат буде збережено у файл з розширенням .pfx. Слід берегти його і зберігати в надійному місці. Краще в двох примірниках. Експорт сертифіката закінчився, і маючи такий файл на флешці ви зможете отримати доступ до управління рахунками з будь-якого, підключеного до інтернету комп’ютера. Але для цього потрібно вміти імпортувати сертифікат в браузер комп’ютера.

Як імпортувати сертифікат WM Keeper Light

Тепер розглянемо зворотний процес. У нас є файл персонального сертифіката з розширенням .pfx. Клацаємо 2 рази на ньому. Відкривається вікно «Майстер імпорту сертифікатів» (в це ж вікно можна потрапити через знайомий нам шлях «Сервіс -> Властивості оглядача»і т. д., тільки замість «Експорту» потрібно натиснути «Імпорт»), натискаємо «Далі» і потрапляємо у вікно вибору шляху до файлу.

При натисканні на файл він підставився автоматично, знову тиснемо «Далі» і потрапляємо у вікно введення пароля. Того самого, який ми запам’ятали в першій частина статті.

Вводимо пароль, відзначаємо галочку «Включити посилений захист ключа». Знову тиснемо нашу улюблену кнопку «Далі», в наступному вікні відзначаємо «Автоматично вибрати сховище на основі вмісту сертифіката».

Продовжуємо йти далі, поки не дійдемо до вікна «Імпорт нового закритого ключа обміну». Все залишаємо як є — середній рівень безпеки.

Якщо ви хочете вибрати більш високий рівень безпеки, потрібно натиснути кнопку «Рівень безпеки», вибрати «Високий» і ввести пароль. При такому варіанті під час кожного входу в систему Webmoney цей буде запропоновано ввести пароль.

Натискаємо «ОК» і все — наш сертифікат вже в браузері. Тепер можна логінитися і оперувати своїми електронними грошима. Як увійти в обліковий запис за допомогою Keeper Light ми дізнаємося в інструкції «Логинимся за допомогою Keeper Light».

Робота з сертифікатами WM Keeper Light

При роботі в публічному місці по закінченні роботи обов’язково видаляйте сертифікат з браузера! Для цього заходимо у вже знайоме вікно «Сертифікати», де ми робили експорт та імпорт, виділяємо потрібний сертифікат і натискаємо кнопку Видалити. Залишивши сертифікат на чужому комп’ютері, ми дамо сторонній людині можливість увійти у ваш аккаунт. На перевіреному комп’ютері — вдома, на роботі, — сертифікат можна не видаляти.

Термін дії сертифіката — один рік. За два тижні до закінчення цього періоду на e-mail прийде лист з посиланням для продовження терміну дії сертифіката. Після продовження потрібно знову експортувати в файл і зберегти. Якщо трапилося нещастя, і ви загубили сертифікат, слідуйте по посиланню для його відновлення.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!