Де шукати роботу фрілансеру. Як знайти роботу фрілансеру

308

Фріланс — вільна робота — підкуповує багатьох людей. Комфортні домашні умови роботи, свій розпорядок, ніхто не командує що, як і коли робити… Але вся идиллистическая картина перекреслюється однією залізобетонним питанням — де шукати роботу. Побоювання цілком обгрунтовані — знайти роботу відразу вельми непросто, якщо, звичайно, високооплачувана робота. У цьому огляді ми спробуємо розкрити питання пошуку роботи якщо не повністю, то максимально об’ємно.

Фрілансерство — непроста річ, залежить від багатьох факторів: складу характеру, бажання, психологічної стійкості людини, його професіоналізму і навіть зовнішніх факторів. Якщо хочете, то це чудова, хоча і досить жорстка можливість перевірити себе.

Перші кроки у фрілансі вирішують дуже багато і всі вважають, що починати потрібно з пошуку роботи. Можливо, так воно і є.

Пошук роботи ділиться на безліч складових, кожному з яких можна присвятити як мінімум окрему статтю. Ми ж підемо від зворотного: узагальнимо і розглянемо дві головні частини — де шукати і як шукати. Якщо з першою все більш-менш зрозуміло з її назви, то друга менш очевидна і зрозуміла, більшість початківців фрілансерів про неї навіть не замислюються — «я знаю, де шукати роботу і більшого мені не треба». Між тим, методи пошуку важливі і нехтувати ними не варто.

Де шукати роботу фрілансеру

 • Перше, що приходить в голову і про що говорять майже всі — це біржі фріланса, якщо говорити про фрілансі в інтернеті. У більшості оглядів початок фрилансерской діяльності описується як легкий процес — для цього потрібно всього лише зареєструватися на біржі. Давайте переконаємося в правдивості таких тверджень.

  На біржах, які є центрами перетину роботодавців і здобувачів-фрілансерів, роботу можна знайти завжди. Можна, якщо володіти високими професійними навичками. Без них там робити нічого, а якщо ви читаєте цю статтю, значить, ви новачок і вам доведеться забирати роботу у фрілансерів, які на цих біржах зареєстровані давно, зробили безліч робіт і мають рейтинг, що відображає їх професіоналізм і, що важливо, довіру клієнтів. Відповідайте собі на питання — новачкові легко відбити у них замовлення? І чи легко стати фрілансером? Відповідь очевидна, але ці труднощі — плата за свободу.

  Тим не менш біржі залишаються на першому місці, де варто шукати роботу. Особливу нішу займають закордонні біржі, але для спілкування на них потрібно на достатньому рівні володіти відповідною мовою і мати можливість отримати зароблені гроші.

 • Наступний варіант — використання різних порталів для пошуку роботи. Такий спосіб отримання роботи чомусь багатьма не розглядається, а адже на них часом можна знайти непогані пропозиції по віддаленій роботі і не тільки з комп’ютерних спеціальностей.

 • Профільні гілки міських форумів — непогане місце, де можна отримати роботу, не пов’язану з інтернетом і притому в своєму місті. На автофорумах можна зустріти оголошення, приміром, про рихтуванні автомашин, на форумах про ремонт квартир також є відповідні пропозиції з послугами, а на форумі про розробку сайтів завжди є користувачі, які допоможуть не тільки словом, але й ділом. Зрозуміло, не безкоштовно.
  Б’ють такі оголошення в точку — багато користувачів заходять отримати потрібну інформацію чи пораду, і, бачачи відповідні пропозиції, у багатьох випадків переглядають їх. А іноді й роблять замовлення, особливо, якщо під оголошеннями хороші відгуки.

  Можна вважати майстра, який розмістив в інтернеті оголошення про рихтуванні машин, фрілансером? Відповім по-одеськи, запитанням на запитання: скажіть, а це важливо? Багато з таких людей вільно працюють, отримуючи замовлення з інтернету, і не маючи поняття про фрілансі.

  Форуми і портали для пошуку роботи значно розширюють загальноприйнятий список професій, власники яких можуть стати фрілансерами.

 • Особистий сайт може перетворити весь інтернет у місце пошуку роботи і залучити чимало потенційних роботодавців. На жаль, і тут є підводні камені — сайт повинен бути на хороших місцях в результатах пошуку за потрібними словами. Говорячи простою мовою, сайт повинен бути на першій сторінці видачі. В крайньому випадку — на другий. Чи потрібно говорити, що не всі вміють робити сайти і просувати їх потім в результатах пошуку? У подібних випадках на допомогу можуть прийти безкоштовні конструктори сайтів — їх зараз досить багато і за годину можна зробити більш-менш пристойну сторінку. Звичайно, це не зовсім повноцінний сайт, але краще такий, ніж нічого. Потужний, добре розкручений сайт — ознака «запеклого» фрілансера, міцно стоїть на ногах, хоча бувають і винятки.

 • Ми окреслили деякі місця, на яких варто шукати роботу, тепер пора з’ясувати, як її шукати.

  Як шукати роботу фрілансеру

  Поставте себе на місце роботодавця. На що він розраховує, розмістивши своє оголошення чи вакансію на біржі фріланса? Не потрібно володіти особливою проникливістю, щоб зрозуміти — в більшості випадків це комбінація «час виконання – якість виконання». Тепер подумайте, чим може початківець фрілансер, часто не має портфоліо, «заткнути за пояс» досвідчених фрілансерів-конкурентів? Відповідь знову очевидний — це вартість робіт. На жаль, це єдиний важіль, яким можна схилити чашу терезів, в яких лежить робота, у свою сторону. Багато роботодавці знають про це і користуються такою можливістю. Але і перегинати палицю не варто: демпінг — не дуже коректний спосіб конкуренції.
  Зазначимо також, що ситуація може бути строго протилежному. Деякі керівники вважають, що якісна робота повинна добре оплачуватися і, пропонуючи істотне зниження вартості робіт, що переходить розумні межі, ви можете таким чином відлякати працедавця. Тому бажано мати нехай і невелике, але гарне портфоліо, здатне розкрити замовнику всі ваші можливості.

  На порталах пошуку роботи завжди є можливість підписатися на отримання пропозицій про роботу. При цьому підписку можна фільтрувати за ключовими словами — це зручно і дуже корисно: правильно підібрані слова гарантують потрапляння на вашу пошту пропозицій, які відповідають вашій професії. Існує також і фільтрування за типом робіт — можна шукати постійну, тимчасову або, що потрібно в нашому випадку, віддалену (надомну роботу. Не скажу, що хороші пропозиції сиплються як з рогу достатку, але нехтувати такою можливістю явно не варто — фрілансеру, особливо початківцю, варто використовувати всі можливості інтернету.

  Завершуючи тему порталів про роботу, згадаємо про можливість публікації свого резюме. Більшість роботодавців лінуються читати резюме шукачів-фрілансерів, воліючи публікувати свої оголошення і потім розглядати відповідні листи або дзвінки. Але все одно має сенс скласти хороше резюме та розмістити його в інтернеті на декількох великих порталах. Знайти стоїть роботу, особливо віддалену, таким способом ще важче, але ж ми підходимо до справи серйозно, чи не так?

  На мою розміщеним резюме пошуку віддаленої роботи я кілька разів отримував пропозиції про постійну роботу в своєму місті. Одне з них було настільки привабливим, що я пішов до начальства з заявою про звільнення. В результаті подальших переговорів я залишився на старій роботі, але з істотним підвищенням зарплати. Чим не приклад корисності такого розміщення резюме?

  В якості інструменту пошуку роботи жодним чином не варто упускати сарафанне радіо. Один знайомий дизайнер цілком забезпечений замовленнями навіть під час кризи, коли роботи щодо мало. При цьому він не має сайту, не користується розсилками, публікацією резюме і всіма способами, про які ми говорили. У нього немає нічого, крім візиток! А замовлення отримує завдяки сарафанному радіо: відмінно зробив роботу одній фірмі, про це дізнається друга, а потім третя і четверта: їх керівники адже люди, а людям властиво спілкуватися. Таким чином він обслуговує кілька фірм, роблячи роботи швидко і з високою якістю, він став повноцінним фрілансером без всякого інтернету. Цікаво, що слово «фрілансер» він навіть не чув.

  Якщо ви з усього прочитаного зробите висновок, що фрілансером не можна стати за один день, то будете цілком праві. Що б ви не робили, як би ви не хитрували, навряд чи вдасться отримати відразу хороші замовлення та забезпечити завдяки їм своє існування. А раз так, то напрошується логічний висновок — до фрилансерству слід готуватися, готуватися серйозно, використовуючи всі методи. І, ймовірно, на перших порах поєднувати вільну роботу з постійною — напрацьовувати зв’язки і замовлення, намацуючи шляхи просування і способи пошуку клієнтів. Фрілансер — це активна людина, принаймні у перший час. «Забурев» і ставши «махровим» фрілансером, можна дозволити собі скинути темп, розслабившись і пожинаючи плоди праці у вигляді постійних і високооплачуваних замовлень — інерційність у цій справі присутня.

  Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!