Де перевірка унікальності тексту. Відмінності між програмами і онлайн-сервісами

354

Давно пройшли часи, коли можна було наповнити свій сайт вмістом, запозичивши його з чужого. Як говориться, нічого особистого, тільки бізнес. У наш час такий підхід неможливий — унікальність вмісту сайту є одним з найважливіших факторів, що враховуються пошуковими системами. З цієї причини особливого значення набули різні механізми перевірки унікальності тексту, які ми розглянемо в цьому матеріалі.

Багато шановні експерти відзначають зниження ролі унікальності вмісту в оцінці сайту. Це так — величезне значення в ранжуванні сайту надається поведінковими характеристиками його відвідувачів. Але хочеться запитати у цих експертів — чи намагалися вони продати на будь-якій біржі копірайтингу або статейного просування хоч один допомогою тест? Висновок очевидний і простий — будь-який матеріал для сайту повинен володіти приемлимой унікальністю.

Унікальність тексту можна перевірити двома способами — за допомогою настільних (десктопних) програм, або на онлайн-сервісах. У кожного способу є свої особливості, які слід враховувати, особливо при заробіток копірайтингом.

Відмінності між програмами і онлайн-сервісами

Здавалося б, програма, встановлена на комп’ютері, повинна працювати швидше. Але на ділі все інакше — десктопні програми працюють значно повільніше своїх онлайн-аналогів. Справа в тому, що настільні програми виробляють численні запити до пошукових систем. В результаті з боку останніх проводиться блокування за IP-адресою — пошукові системи вважають, що це справа ботів. Програмою доводиться чекати, поки система розблокується, це забирає час, а через найкоротший проміжок часу все починається заново.

Виправити ситуацію можна за допомогою змін IP-адреси — будь-яка програма дозволяє це зробити. От тільки де їх взяти? В мережі повно безкоштовних анонімних адрес, але здебільшого вони не працюють, а якщо і працюють, то в одній системі, або в Гуглі або Яндексі вибірку зробити не вдається. Я витратив значну кількість часу, намагаючись піти по цьому шляху, але безрезультатно.

Наступний варіант — використовувати програму VPN, що дозволяє заходити в мережу на глобальному рівні з різних серверів. Спосіб працює відмінно, але платні програми — підписка потрібна. У онлайн-сервісів цих проблем немає. Зареєструвався — і перевіряй унікальність на здоров’я.

Відмінності присутні не тільки у часі перевірки — отриманий відсоток унікальності також відрізняється. У десктопних програм він майже завжди нижче при використанні стандартних налаштувань. Якщо зменшити шингл або поставити глибоку перевірку, то унікальність буде ще менше, а час перевірки збільшиться. Та й у самих онлайн-сервісах унікальність визначається по-різному. Відмінності бувають настільки істотні, що я вирішив провести невеликий тест на перевірку унікальності різними способами і в різних сервісах.

З цих двох факторів випливає одна особливість, на якій можна здорово наколоться. Якщо ви пишете статтю для свого сайту, то можна обмежитися рівнем унікальності, який ви вважаєте прийнятними. Тепер уявімо, що взята робота на одній з бірж копірайтингу, і техзавданні замовник вказав потрібний йому відсоток унікальності в десктопної програмі. Ви пишете статтю за звичною для себе схемою, що гарантує високий відсоток унікальності на онлайн-сервісі. Перевіряєте у програмі — потрібної унікальності немає. Слід зміну статті, унікальності все одно немає. А адже між кожною перевіркою проходить досить велика кількість часу. В результаті робота забирає невизначену кількість тимчасових ресурсів, обертається нервуванням і упущеної прибутком.

Особливо це актуально при написанні статей з технічними описами — до деяким термінам інколи просто немає синонімів. Цей момент обов’язково потрібно мати на увазі.

Я підтримую кілька сайтів на дверну і замкову тематику. Сайти спрямовані на захоплення позицій у різних регіонах, і якось мені дали завдання написати три матеріалу для трьох сайтів про нових циліндрові механізми. Повірте, у мене великий досвід написання технічних статей, але вище 70% text.ru я домогтися не зміг. Який відсоток був би при використанні десктопних програм, навіть думати не хочеться. Витративши величезну кількість часу, я зрозумів, що більшого не доб’юся і залишив все як є. Статті увійшли в топ, але уявіть, якщо б таке замовлення я взяв на біржі. Завдання однозначно було б провалено з пониженням мого рейтингу.

Ось такі особливості… Стикаються з ними багато копірайтери, залишаючи відповідні ситуації відгуки на форумах.

Тепер перейдемо безпосередньо до переліку способів для перевірки тексту на плагіат.

Онлайн-сервіси перевірки унікальності

В інтернеті таких сервісів не те щоб багато, але вони є. Я наведу список найбільш відомих і дійсно корисних сервісів, які замовники статей використовують у своїх вимогах.

Зазначу, що всі онлайн-сервіси мають безкоштовний, але обмежений функціонал. Для повноцінної роботи потрібно зареєструватися, і всі дані, які я наводжу, доступні тільки для зареєстрованих користувачів.

text.ru

Відмінний без перебільшення сервіс онлайн-перевірки унікальності тексту.

text.ru працює і швидко, і повільно — сама перевірка забирає не більше хвилини, але деколи доводиться чекати своєї черги. Найбільше час очікування, яке у мене було — близько п’яти хвилин.

Наявність черги прямим чином вказує на високу популярність text.ru у копірайтерів. Багато відзначають глюки в роботі, які дійсно бувають, але виключно рідко. Останнім часом я взагалі не помічав таких.

Особливості text.ru

 • Для повноцінної роботи потрібна реєстрація
 • Необмежена кількість перевірок
 • Обсяг тексту перевіряється обмежений 15000 символами
 • Після перевірки вказуються сторінки сайтів зі збігами (з можливістю відключення)
 • Є підсвічування фраз зі збігами та граматичними помилками
 • Одночасно з унікальністю проводиться перевірка правопису
 • У години пік доводиться чекати своєї черги

Обмеження об’єму призводить до того, що великі статті доводиться розбивати на частини. Але сервіс гарний, саме в ньому я перевіряю свої статті. А матеріали обсягом понад 15000 символів пишуться порівняно рідко.

content-watch.ru

Другий, заслуговує уваги сервіс перевірки на плагіат. Працює непогано і швидко. Коли я перевіряв тексти і на ньому, але text.ru підкупив великими можливостями. Тим не менш, в роботі content-watch я періодично використовую.

Особливості Content-watch

 • Для повноцінної роботи потрібна реєстрація
 • Обсяг тексту перевіряється обмежений 10000 символами (більш великі тексти перевірятися платно)
 • Є можливість до перевірки задати сторінки-виключення
 • Стабільна і швидка робота
 • Простий і зрозумілий інтерфейс

Сontent-watch цілком можна використовувати в роботі. З травня 2018 з-за високої завантаженості сервісу тимчасово введено ліміт — в день безкоштовно можна перевіряти до трьох статей. Думається, це обмеження дійсно тимчасове і незабаром буде знято. У противному випадку робота з Content-watch станемо вельми проблематичною — цього не можуть не розуміти власники сервісу.

pr-cy.ru

Ще один сервіс, що пропонує перевірку на унікальність. Якщо text.ru і content-watch.ru — це спеціалізовані сервіси по роботі з текстом, то pr-cy.ru націлений на перевірку різних параметрів сайтів. Унікальність він перевіряє швидко і своєрідно — результати майже завжди відрізняються від перерахованих вище сервісів (Pr-cy також взяв участь в моєму тесті).

Особливості pr-cy.ru

 • Для повноцінної роботи потрібна реєстрація
 • Обсяг тексту перевіряється обмежений 10000 символів
 • Кількість перевірок в день — до 20
 • Є можливість до перевірки задати сторінки-виключення
 • Стабільна і швидка робота
 • Аскетичний інтерфейс

text.ru можна мати на увазі, але алгоритми перевірки у нього особливі — перевірка, схоже, проводиться на рівні слів, а не фраз. Як результат, унікальність завжди виявляється на самому низькому рівні.

Тепер перейдемо до настільним програмами перевірки текстів на наявність плагіату.

Настільні програми перевірки унікальності

Настільні програми зручні тим, що не потрібно чекати своєї черги на перевірку, а також наданням гнучких налаштувань пошуку збігів. Всі вони, повторюся, володіють одним недоліком — оскільки виробляється парсинг зазначених у налаштуваннях пошукових систем, то під час перевірки періодично з’являються капчі, що є реакцією пошукових систем на часті запити, і блокування. Не потрібно говорити, яке роздратування викликають з’являються одна за одною капчі. Рішення одне — використовувати сервіси розпізнавання капчі, але ця послуга платна, хоча і не дорога. І ще — настільні програми не мають обмеження по тексту.

Налаштування десктопних програм дозволяють задавати пошукову систему, в якій буде проводитися пошук, а також величину шингла — кількості слів у відрізків, на які розбивається текст при перевірці. Налаштувати можна так, що ви ніколи не отримаєте 100% унікальності, тому потрібно розуміти, що ви змінюєте.

Серед усіх настільних програм беззаперечними лідерами є Advego Plagiatus і eTXT Антиплагіат. Обидві програми пропонують просту і поглиблену перевірку, при якій проводиться більш точний аналіз. Остання забирає більше часу, тому в більшості випадків цілком підходить проста перевірка з налаштуваннями за замовчуванням — навіть на них добитися потрібного ступеня унікальності часом непросто. Перед початком роботи залишиться лише вибрати пошукові системи і ввести ключ від сервісу розпізнавання капчі, якщо ви плануєте зберегти свої нерви.

Advego Plagiatus

Програма розроблена біржею контенту Advego. Як і біржа, сама програма відома, її часто вказують в своїх завдання замовники. Plagiatus дозволяє проводити швидку або глибоку перевірку, результати підсвічуються знайдені збіги і їх джерела.

Основні особливості Advego Plagiatus

 • Можливість перевірки тексту з необмеженою кількістю символів
 • Можливість вибору пошукових систем для пошуку плагіату
 • Шингл за замовчуванням — 4 (можна виставляти в межах від 2 до 10)
 • Можливість завдання відсотка співпадінь, при якому перевірка припиняється
 • Можливість підключення сервісу автоматичного розпізнавання капчі
 • Можливість установки тайм-аут з’єднання
 • Програма працює тільки під Windows (до версії 3.0)
 • Автоматичного оновлення немає (до версії 3.0)

Серед недоліків Advego Plagiatus можна відзначити досить повільну перевірку в порівнянні з іншими програмами аналогічного плану, а також деяку особливість алгоритму — домогтися на ній потрібної унікальності іноді дуже проблематично, плагіат знаходиться там, де його немає. Це, до речі, відзначають багато копірайтери. Але в цілому програма хороша.

Зараз виходить нова, третя версія Advego Plagiatus, дозволяє вести роботу під управлінням різних операційних систем. Поки вона на стадії тестування, її можна завантажити на блозі Advego. Наскільки вдала версія, покаже час.

eTXT Антиплагіат

Програма розроблена біржею контенту — на цей раз etxt.ru і є прямим конкурентом продукту від Advego. eTXT Антиплагіат пропонує більше можливостей — існують версії під Windows, Linux і Mac OS, є пакетна перевірка, перевірка на рерайт, глибока та експрес-перевірка, є порівняння текстів. Загалом, функціонал багатшими.

Основні особливості eTXT Антиплагіат

 • Можливість перевірки тексту з необмеженою кількістю символів
 • Можливість вибору пошукових систем для пошуку плагіату
 • Шингл за замовчуванням — 3
 • Можливість установки порога унікальності, при якому перевірка припиняється
 • Можливість підключення сервісу автоматичного розпізнавання капчі
 • Можливість установки тайм-аут з’єднання
 • Наявність додаткових налаштувань, що дозволяють оптимізувати роботу з програмою
 • Автоматичне оновлення є

Серед недоліків можна відзначити лише поява капчі. Але капчі властиві всім програмам, які виробляють вибірку з пошукових систем. Багато зазначають меншу кількість капч при перевірці в порівнянні з Advego Plagiatus. Сказати не можу, бо давно використовую автоматичне розпізнавання, відійшовши від мазохізму.

Без сумніву, список сервісів пошуку збігів у тексті далеко не повний. Але в інших є які-небудь обмеження, що не дозволяють вести серйозну роботу. У Plagiarisma, яку багато наводять у своїх списках, пошук виробляється тільки по Google і Bing. Онлайн версія Advego дозволяє в день безкоштовно перевірити лише до 10000 символів — дивовижна щедрість. eTXT також має онлайн-версію, яка дозволяє безкоштовно провести 12 перевірок в день з текстом, об’ємом до 10000 символів. Вже краще, але все одно замало… Тим не менш, якщо у вас обсяги невеликі, то цей сервіс цілком можна використовувати. А загалом, на момент написання статті нічого путнього не знайшлося…

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!