CodeLobster IDE – безкоштовний редактор PHP, HTML, CSS, JavaScript

294

Питання про користь редакторів коду не варто — у необхідності подібних програм переконається кожен, хто вирішить зайнятися сайтобудування. У цій статті ми коротко розглянемо безкоштовний редактор для веб-розробки CodeLobster IDE. Продукт тривалий час присутні на ринку програмного забезпечення і завоював досить велика кількість користувачів — досить згадати CodeLobster PHP Editor, також розроблений цією компанією.

CodeLobster IDE призначений для редагування PHP, HTML, CSS і JavaScript файлів. Він підсвічує код залежно від синтаксису, показує підказки для тегів, функцій та їх параметрів. Редактор добре працює зі змішаним кодом — працює швидко, ефективно і дуже полегшує роботу з великими проектами.

Якщо Ви вставите РНР код в який-небудь HTML шаблон, то редактор коректно підсвітить і HTML і PHP частини, те ж саме буде зі вставками CSS і JavaScript коду.

В IDE є інтелектуальна система автодоповнення коду для функцій, тегів, атрибутів і т. д., що значно прискорює роботу і оберігає від можливих помилок.

CodeLobster IDE надає контекстну допомогу з усіх підтримуваних мов. Для цього він використовує актуальну інформацію і документацію з офіційних сайтів. Тому ми можемо відразу перевірити, опис будь-якого HTML тега, атрибута CSS, PHP або JavaScript функції по натисненні клавіші F1.


Редактор підтримує роботу з XDebug і дозволяє запускати PHP скрипти покроково, рухаючись по рядках коду. Ви можете встановити точку зупинки в будь-якому місці та змінювати значення будь-яких змінних при виконанні вашого коду.

Інші корисні можливості програми:

  • Підсвічування парних тегів і дужок – вам ніколи не доведеться рахувати кількість відкритих і закритих круглих або фігурних дужок. Редактор сам подбає про це.
  • Автоматичне підсвічування типів коду, можливість виділення прямокутних блоків, можливість згортання коду, закладки, текстові фрагменти, спеціальне вікно зі структурою файлу і всього проекту і т. д.
  • Інтерфейс програми переведений на 17 мов, серед яких Англійська, Російська, Німецька, Французька, Іспанська і т. д.
  • CodeLobster IDE мульти-платформна (крос-платформний) середовище розробки, яка підтримує наступні операційні системи: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Mac OS, Linux, Ubuntu, Fedora, Debian.

У професійній версії є кілька додаткових можливостей. Наприклад, можливість роботи з проектами на віддаленому сервері за допомогою вбудованого ФТП/СФТП клієнта. При цьому можна легко вибирати файли для редагування, переглядати результати і синхронізувати зміни в файлах на хостингу.

Додатково професійна версія включає наступний набір доповнень:

  • Повноцінна підтримка JavaScript бібліотек таких як jQuery, Node.js, AngularJS, BackboneJS і MeteorJS.
  • Великий набір розширень для роботи з PHP-фреймворками – CakePHP, CodeIgniter, Laravel, Phalcon, Symfony, Twig і Yii.
  • Плагіни для роботи з популярними ЦМС – Drupal, Joomla, Magento, WordPress.

Скачати CodeLobster IDE можна з офіційного сайту http://codelobsteride.com. Безкоштовна версія має 30-денний термін дії плагінів для роботи з фреймворками, після закінчення цього терміну основна функціональність програми залишиться.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!