Чим відкрити 7z. Як відкрити 7z. Установка і опис архіватора 7-zip

565

Майже кожному користувачеві комп’ютера відомий процес архівування файлів, уменьшающем їх розміри. Навіть якщо не знайомий термін «архівування файлів», то вже слова «ZIP» і «RAR» напевно чув кожен. Ці формати стали стандартом архівації, забезпечуючи хороший рівень стиснення і зручний інтерфейс. Програма архівації WinRar працює бездоганно, але має один недолік — вона платна. Зазвичай на комп’ютери ставляться її зламані копії, але тепер цього робити не потрібно: на зміну WinRar прийшов новий безкоштовний формат 7-zip (скорочено 7z). У цій статті ми ознайомимося з ним, встановимо саму програму і навчимося архівувати файли в 7z.

Формат RAR дуже популярний — саме його використовують у більшості випадків: на файлообмінниках, при передачі файлів поштою, так і просто для економії місця на комп’ютері. У свій час RAR тихо прибрав зі сцени формат ZIP, який зараз зустрічається все рідше і рідше. Але час не стоїть на місці, і ось вже RAR потихеньку витісняється 7-zip. І справа навіть не в безкоштовності — благо зламаних списів в мережі інтернет повним-повнісінько, бери будь-яку. Формат 7z забезпечує кращий рівень стиснення — ось причина його поширення, хоча і безоплатність теж важлива: в архівах зі зламаними програмами часто зустрічаються віруси. Та й у багатьох офісах все частіше змушують використовувати тільки легальні програми. У довершенні до всього, програма 7-zip відмінно працює з усіма архівами, спокійно відкриваючи їх. Одним словом, 7z явно набирає обертів і, без сумніву, саме за цим форматом майбутнє, хоча багато про нього ще не знають — запити «чим відкрити 7z» і «як відкрити 7z» в пошукових системах красномовно говорять про це. Але пора закінчувати вступ і починати роботу.

Як встановити 7-zip

Для відкриття архівів 7z, їх розпакування і упаковки звичайних файлів нам буде потрібно встановити програму 7-zip File Manager (файловий менеджер). Робиться це легко і швидко — йдемо на сайт www.7-zip.org, вибираємо потрібну версію і завантажуємо її на свій комп’ютер. Сайт на англійській мові, але читати вам не доведеться: нам потрібно лише клікнути на посиланні. Сама ж програма має можливість включення російськомовного інтерфейсу.

Говорячи про версії, я мав на увазі 32-і 64-розрядну версію програми, призначені для відповідних версій Windows. Якщо у вас 64-бітна Windows, то беріть 64-бітну версію 7-zip File Manager — вона забезпечить більшу швидкість роботи, яка так потрібна при упаковці великих файлів. Якщо ж ви не розумієте про що йде мова, то завантажуйте 32-розрядну версію програми — вона гарантовано працює на будь-якій системі.

Після натискання на посилання (не має значення .exe або .msi) нас перекинуть на сторінку завантаження з рекламою (проект безкоштовний, тому якось жити розробникам потрібно) і через кілька секунд автоматично почнеться завантаження інсталяційного файлу.

Запустіть завантажений файл, нам потрібно тільки один раз натиснути кнопку підтвердження — програма швидко встановиться, не ставлячи зайвих питань.

Налаштування 7-zip

Як встановити 7-zip File Manager ми розібралися, тепер приділимо кілька секунд налаштувань. В цілому програма готова до роботи і сама вибирає мову. Якщо цього не сталося, його потрібно виставити вручну, зайшовши в налаштування програми (в англійській версії «Tools -> Options» -> Language). Після цього можна зайти в «Сервіс -> Налаштування» і пробігтися по вкладках.

Як вже говорилося, програма не потребує особливого налаштування і цей крок можна пропустити. Інтерес можуть уявити хіба що вкладка 7-Zip.
Після установки 7-zip File Manager при натисканні правою кнопкою миші в провіднику на будь-якому файлі в меню буде присутній набір дій, який можна здійснити за допомогою архіватора.

Саме цей набір можна змінити у вищезгаданій вкладці, зазначивши чекбокси потрібних вам пунктів.

Тепер можна перейти безпосередньо до роботи, яка в більшості випадків здійснюється через провідник і кнопки миші, не відрізняючись від роботи з іншими архіваторами.

Як відкрити файл 7z

Щоб розпакувати файл 7z слід виділити його, клацнувши правою кнопкою миші і вибрати пункт «Розпакувати тут» або «Розпакувати в /ім’я файлу/». У першому випадку файл буде розпакований в поточну папку, у другому файл витягнеться в нову папку з його ім’ям.

Як створити файл архіву 7z

На базі отриманих відомостей зрозуміло, як це зробити — той же клацання мишею на архівованих файлів, вибір пункту меню «Додати до (ім’я файлу)». При такій команді буде створено архів 7z з ім’ям архивируемого файлу.

Якщо ж ви хочете використовувати більш просунуті налаштування резервного копіювання, розбити архів на частини (створити багатотомний архів), зробити саморозпаковується або файл 7z, захищений паролем, то слід вибрати пункт «Додати до архіву».

У діалоговому вікні можна задати різні опції архівування. Розглянемо основні з них.

  • У меню «Формат архіву» можна вибрати інший формат архівації, наприклад, ZIP. Чи варто це робити, вирішувати вам. Але який сенс тоді було ставити цю програму?
  • Рівень стиснення за замовчуванням стоїть на «Нормально». Змінивши його на максимальний або ультра, ви зменшите розмір створюваного архіву, але збільшите час його створення і завантаження комп’ютера.
  • Особливий інтерес представляє список «Розбити на томи», який стане в нагоді під час створення багатотомних архівів, які потрібні при заробіток на файлообмінниках. У списку є передвстановлені значення, але можна вводити і свої. Навряд чи доцільно вказувати розмір у байтах — набагато швидше робити це в мегабайтах, поставивши в кінці букву «М». Для цього можна зі списку вибрати будь-яке значення, а потім просто змінити цифри у відповідності з власними потребами.
  • Щоб створити саморозпаковуючий архів 7z архів, потрібно відзначити чекбокс «Створити SFX архів». У цьому випадку розширення архіву автоматично зміниться на «exe» і для його розпакування користувачеві досить запустити файл без установки самої програми.
  • І остання важлива опція — створення архіву з паролем — доступна в області «Шифрування». При введенні і підтвердження пароля на створюваний 7z архів доцільно зазначити чекбокс «Показати паролі» — в цьому випадку ви будете бачити символи, що вводяться.

Тепер настав час перейти до самого файловому менеджеру. Викликати програму просто — подвійне клацання на будь-якому архіві відкриє його у вікні менеджера, що складається з секцій вікон. В одній з них з’явиться список файлів архіву та їх властивості, в іншій — диски комп’ютера або останнім посещенное місце.

За допомогою кнопок з іконками, з будь-яким вибраним об’єктом архіву можна здійснювати різні дії: витягти його архіву, перевірити на вміст помилок і отримати інформацію.

Перетягуючи об’єкти з однієї секції менеджера в іншу, можна додавати нові файли в архів і витягувати з нього існуючі. Складність такі дії не представляють — вони схожі з роботою в будь-якому файловому менеджері.

Короткі інформаційні поля менеджера можна змінити, клацнувши на будь-якому заголовку поля правою кнопкою миші і викликавши меню, в якому можна зняти виділення з непотрібних полів.

Завершуючи огляд, зазначимо, що були описані не всі опції, і цьому є причина — стаття розрахована на початківців користувачів, яким навряд чи будуть цікаві відмінності в методах стиснення та інші подібні незрозумілі речі. Більше того, сам менеджер відкривається вкрай рідко — більшість маніпуляцій з архівами проводиться через меню в провіднику: пропонованих у ньому опцій цілком вистачає для роботи рядового користувача. Так і просунутого теж…

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!