Блог як спосіб отримання прибутку. Огляд і детальний аналіз

313

Якщо ви добре володієте пером, вмієте і любите писати статті, володіючи при цьому базовими навичками користувача комп’ютера, то заробіток на блозі чи сайті — це для вас. Цю роботу можна з повною впевненістю назвати заняттям, яке може приносити не тільки прибуток, а й задоволення. Чашечка кави, навушники, тиха домашня обстановка, неквапливе створення нової статті — хіба це по-своєму не приємно? Втім, заробляти на блозі можна і на роботі, кому як подобається. Головне — бажання заробляти. А місце і час завжди знайдеться…

Давайте для початку дізнаємося, що таке блог. В інтернеті існує багато визначень цього слова. У Вікіпедії дається таке визначення:

Блог (англ. blog, від «web log», «мережевий журнал або щоденник подій») — веб-сайт, основний вміст якого — регулярно додаються записи… Для блогів характерні недовгі записи тимчасової значущості, відсортовані в зворотному хронологічному порядку (останній запис зверху). Блоги зазвичай публічні і передбачають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором.

Формулювання досить розпливчасте — під неї потрапляє і сайт, на якому ви читаєте цю статтю. Адже є коментарі, які ви можете залишати. І навіть якщо я дозволю залишати коментарі всім, а не тільки зареєстрованим користувачам, і буду вести сайт у вигляді щоденника, то все одно цей сайт не стане блогом.
Але зациклюватися на цьому ми не будемо. Умовимося, що блог — це сайт, на якому автор викладає статті, розташовані в певному порядку і організовані в зручну для користування ієрархічну структуру. Будь блог передбачає у своєму розвитку участь користувачів сайту, які залишають коментарі і, як уже говорилося, вступають в діалог з автором, а інколи і один з одним.

Як зробити блог

Багато хто з вас вже будуть розчаровані — адже для роботи потрібно мати свій сайт. Але якраз це і не представляє особливої складності. Часи, коли створення сайту було проблемою, пішли в минуле — в інтернеті є багато автоматичних конструкторів сайтів, наприклад, знаменитий ucoz.ru з його нав’язливою рекламою, або новий, набирає обертів setup.ru.

Зайшовши на такий сайт, дотримуючись інструкцій і витративши півгодини ви отримаєте власний готовий сайт будь-якого напрямку, в тому числі і блог. Так, це не буде ексклюзивний проект, згоден. Але адже в блозі не це головне, а вміст. А найголовніше — сайт робиться безкоштовно.
З безкоштовних варіантів також непоганим рішенням буде використання сайту блог-сервісу. Зайшовши на такий сервіс та зареєструвавшись на ньому ви отримаєте готовий блозі. Приклад такого сервісу — liveinternet.ru. В інтернеті багато подібних проектів і знайти підходящий не складе особливої праці.
Останній варіант, самий складний — створити свій власний блог без використання вищевказаних сервісів. Такі блоги називають автономними. Для цього, зрозуміло, потрібен більш глибокий і специфічний рівень знань, ніж у звичайного користувача, а тим більше-початківця. Але, знову ж, у наш час існує безліч безкоштовних движків для сайту, які повністю готові до роботи. Такі сервери називаються CMS (Content Management System — система управління вмістом сайту). Сам движок представляє набір файлів, які потрібно розмістити на сервері, і дотримуючись інструкції по установці, інсталювати CMS. При цьому вміст сайту буде зберігатися в базі даних на сервері, яку потрібно попередньо створити — тобто потрібен свій аккаунт на сервері, де буде знаходитися ваш сайт. Найзнаменитіші з безкоштовних движків — Друпал (Drupal), Джумли (Joomla) та Вордпресс ( WordPress). Останній призначений саме для ведення блогів і є самим простим і зрозумілим для користувача-початківця. Саме на WordPress зроблено переважна кількість блогів інтернету
Щоб самому створити і розмістити сайт в інтернеті потрібно крім движка мати доменне ім’я для сайту і хостинг. Доменне ім’я — це те, що ви вводите в рядок браузера. Доменне ім’я сайту — internetrabota.net. Хостинг — це місце на диску, де зберігаються файли та база даних вашого сайту. І те й інше — платне. Доменне ім’я коштує від 10 баксів в рік, що більш-менш пристойний хостинг від 30 — 40 доларів в рік.

Давайте систематизуємо всі отримані відомості про створення сайту у вигляді таблиці.

Безкоштовний конструктор сайтів

Переваги:

 • Безкоштовність.
 • Легкість установки, вірніше її відсутність як такої.
 • Користувач може не володіти специфічними знаннями.
 • Технічна підтримка сайту не потрібно — всі проблеми в роботі сайту вирішуються персоналом сайту-конструктора.

Як бачимо чимало достоїнств. Але в кожній бочці меду завжди знаходиться ложечка дьогтю — переходимо до недоліків, головний з яких — безкоштовність, з усіма наслідками, що випливають з неї наслідками.

Недоліки:

 • Відсутність гарантій збереження ваших даних і взагалі наявності в мережі вашого сайту. Або, якщо хочете, самого сервісу сайту-конструктора. Так, у його описі може говоритися все що завгодно, але знайте: ви ні до кого не зможете пред’явити претензії у випадку яких-небудь проблем. Ось так… Але, можливо, головне навіть не це, а втрата доменного імені сайту. Дані досвідчений користувач зберігає у вигляді файлів на своєму комп’ютері — за великим рахунком, вони не пропадуть. А ось, щоб розкрутити новий сайт з іншим ім’ям, потрібно ой як багато часу і зусиль.
 • Другий недолік — вважається, що сайти, створені на базі сервісів-конструкторів гірше індексуються пошуковими системами.

Сайт, створений на CMS

Переваги:

 • Ви сам собі господар і не залежите ні від кого.
 • Ви можете (якщо не самі, то через найманої особи) зробити на своєму сайті всі, що хочете. Коли сайт розкрутиться, можливостей безкоштовного сервісу може просто не вистачити.
 • Ви зможете тримати копію свого сайту у вигляді файлів у себе на комп’ютері. Без коментарів, тут все ясно.

Недоліки:

 • Основний недолік — це як вже зазначалося, підвищений рівень знань користувача движком. Втім, все відносно. У мережі багато сайтів зроблених новачками просто з нуля. На кожному з офіційних сайтів будь-якої CMS є форум для новачків і судячи по заданим ними питань, що люди явно не мають уявлення з чого почати Але, нічого, роблять. Тому, що ХОЧУТЬ робити.
 • Потрібні початкові вкладення у вигляді плати за доменне ім’я та хостинг. Від цього нікуди не дінешся.

Розумію, настрій підупав — але безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Якщо ви твердо вирішите зайнятися заробітком на блозі, виберіть найбільш підходящий вам варіант. Я пройшов через все, в тому числі і через втрату свого першого сайту, розташованого на безкоштовному хостингу. Тому, ви здогадалися, що я вам пораджу. В кінці-кінців можна купити недорогий хостинг баксів за 15 в рік. Разом — 25-30 доларів в рік, і ви власник власного сайту, на якому можна, до речі, заробляти не тільки на публікації статей. А можна швидко створити сайт на базі конструктора і спробувати написати кілька статей — раптом ви зрозумієте, що це не ваша справа і така робота просто не подобається. У будь-якому випадку вирішувати вам…

Що таке монетизація блога. Види заробітку

Монетизація сайту (блогу) — процес вилучення з нього прибутку. Існують прямо протилежні думки щодо того, коли потрібно монетизувати свій блог, тобто почати реєструватися в різних сервісах, які можуть принести прибуток і писати рекламні статті. Одні вважають, що блог, спочатку потрібно трохи розкрутити, що важко при явній комерційно-рекламної спрямованості статей. Інші вважають, що, навпаки, добре оформлені рекламні посилання скажуть відвідувачам про солідність і довготривалості проекту. Від себе скажу, що і ті й інші мають свій резон. Але, звичайно, на порожньому блозі нічого не заробиш, яке-то кількість статей і відвідувачів на ньому має бути.

Добре, а як же все відбувається? І чого починати?

У мережі інтернет існує велика кількість способів заробітку на своєму блозі (сайті). Розглянемо деякі з них

 • Написання статей на замовлення або seo-копірайтинг. Рекламодавець пропонує вам свій продукт. Ви, ознайомившись з ним, написавши статтю про цьому продукті чи послузі і розмістивши її на своєму блозі, отримуєте за це гроші. За таким принципом працюють, наприклад, відомий сайт Блогун.ру, який представляє своєрідне співтовариство, або, якщо хочете, біржу блогерів-власників сайтів. Цим способом можна заробляти використовуючи блог, якщо можна так сказати, за його прямим призначенням. Але оскільки блог — це насамперед сайт, розглянемо і інші можливості заробітку на блозі, не випускати їх.
 • Партнерські програми. Багато сайтів пропонують винагороду за залучених через ваш сайт клієнтів. Після реєстрації на такому сайті ви отримаєте посилання з унікальним параметром. Розмістивши її на своєму сайті, ви будете отримувати гроші за тих клієнтів, які перейшли на сайт і замовили там що-небудь. Партнерські програми є у систем обміну посиланнями Sape і Xap, у багатьох інтернет-магазинів і сервісів.
 • Контекстна реклама. Це рекламні оголошення, які показуються на вашому сайті. Ви отримуєте винагороду за переходи з вашого сайту посилання в цих оголошеннях. Заробити на контекстній рекламі пропонують пошукові системи Google, Yandex, Webalta і система Бігун.
 • Продаж текстових посилань через автоматичні системи. Зареєструвавшись в системах Sape або Xap, можна заробити гроші за розміщення на сторінках вашого блогу рекламних посилань. Чим більше сторінок на вашому блозі і чим вище його характеристики (ТИЦ, PageRank), тим більше ви зможете заробити.
 • Прямий продаж реклами на сайті. Можна також отримувати гроші за розміщення на вашому сайті реклами у вигляді банерів або текстових посилань.

Всі ці способи заробітку гарні при високій відвідуваності сайту. Існує пряма залежність між кількістю відвідувачів (по-іншому називається трафік) і прибутком від сайту. І в зв’язку з цією обставиною сам собою виникає питання: а як залучити відвідувачів на свій блог?

Як залучити відвідувачів на блог

Дуже велике значення має тематика блогу. Ви повинні орієнтуватися в ній і бажано, щоб вона була цікава вам писати на нецікаві теми досить важко, хоча і можливо. Інтернет може бути забитий сайтами з цікавою вам тематиці, і пробитися зі своїм новим сайтом буде непросто.

Статті повинні бути цікаві. Зайве говорити, що в них не повинно бути граматичних помилок. Зайшовши на інший сайт, дивуєшся їх кількості, і мимоволі щодо автора статей закрадається думка: «І ця людина збирається мене чомусь вчити?». Саме подразнюючу у цьому, що іноді такий сайт знаходиться на перших позиціях в пошукових системах.

Далі. Сайт повинен бути оптимізований для пошукових систем. Тепер переведемо цю фразу на зрозумілу мову. На будь-якому сайті існують ключові слова, що передають загальну тематику блогу. З певною розміреністю ці ключові слова потрібно використовувати в статтях і вставляти в заголовки. Ключові слова призначені в першу чергу саме для пошукових систем, а не для людей.

Доцільно періодично писати статті за схожою тематикою на інших сайтах, вказуючи при цьому посилання на свій блог. І чим популярніше цей інший сайт, тим краще. Це дасть якийсь додатковий кількість користувачів. Такий же ефект може дати участь в інших блогах і форумах. При цьому, природно, скрізь потрібно залишати посилання на свій блог.

Тепер розглянемо як можна визначити відвідуваність блогу ще до його створення. Це в першу чергу відноситься до тих, хто пішов по шляху створення блогу на своєму власному хостингу.
Велике значення має вибір доменного імені. Воно має бути по можливості коротким, легко запам’ятовуватися, відображати тематику сайту і, що також важливо, не містити в собі слів, символи в яких можуть писатися по-різному. Якщо ви скажете, що це неможливо, то почасти будете праві — хороші доменні імена давно розібрані, і на цьому навіть побудований певного роду бізнес. Але завжди щось можна придумати. Тепер розберемося з вищесказаних побажань до доменного імені. З першими все зрозуміло, а ось остання умова не настільки очевидно. Поясню на прикладі доменного імені сайту. Воно складається з двох слів — internet і rabota, і при цьому жодна з них не має двояке написання. Іншими словами, я можу сказати по телефону: «Мій сайт — интеренетработа, точка нет» і мій співрозмовник зрозуміє адресу з першого разу. І якщо ви придумали адреса для свого блогу, спробуйте передати його своєму товаришеві. Якщо при цьому вам доведеться пояснювати: що третя буква — це російське «с», а за ним йде символ «j», а не «g», то, може варто підшукати більш зрозуміле ім’я, в якому присутність латинських символів не викличе таких питань. Зазвичай проблеми такого роду виникають при спробі написати російські слова латинськими символами.

Ось ми і закінчили знайомство зі способами заробітку на блозі. Зрозуміло, що в рамках однієї статті неможливо повністю описати всі нюанси, багатьом з яких присвячені окремі книги. Але, сподіваюся, основне уявлення ви отримали. Не забувайте також, що блог — це сайт, на якому можна заробляти не тільки на написанні статей. Є ще заробіток на тизерах і контекстної реклами. Можна заробити на партнерських програмах. Якщо вам цікавий цей вид діяльності, то в меню «Заробіток на сайті» наведено посилання на відповідні розділи, в яких ви можете ознайомитися з багатьма способами заробітку, доступними як на блозі, так і на звичайному сайті.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!