Бігун — сервіс контекстної реклами. Опис і заробіток з Бігуном

250

В інтернеті певну кількість систем контекстної реклами, які нададуть вам можливість заробити на своєму сайті. Одна з них — Бігун. Якщо у вас є сайт, навіть не розкручений, всього з кількома відвідувачами в день, зареєструвавшись у Бігуні можна почати заробляти на ньому. Зрозуміло, що заробіток буде відповідати кількості відвідувань, але все ж він буде. У цій статті ми ознайомимося з Бігуном і почнемо роботу — нас чекають покрокові інструкції по реєстрації і створення рекламної кампанії на Бігуні.

Що таке Бігун

«Бігун» — перша російська система розміщення контекстної реклами на сайтах-партнерах. Власником і розробником «Бігуна» є однойменна компанія, заснована в 2002 році. Система займає одне з провідних місць у своїй ніші і є серйозним конкурентом Рекламної мережі Яндекса і Google AdSense.

«Бігун» є одним з найбільш доступних способів розміщення реклами на сайтах для вебмайстрів, які орієнтуються на російський Інтернет (поріг входу — 2 відвідувача в день для сайтів на платному хостингу). Цей фактор, а також виведення зароблених грошей через популярну платіжну систему WebMoney, зумовили масове використання власниками сайтів «Бігуна» для заробітку.

Як почати роботу в Бігуні

Насамперед потрібно зареєструватися в Бігуні. Реєстрація на момент написання огляду проста і забере кілька хвилин. Всі кроки стандартні, їх докладно описувати немає необхідності — вводимо ім’я і прізвище, телефон, своє місто, e-mail, пароль — і ми майже повноправні партнери Бігуна. Залишається перевірити свою поштову скриньку, на який надіслано лист і підтвердити реєстрацію.

Що робити після реєстрації? Заходимо в свій аккаунт і знайомимося з правилами цієї системи, натиснувши на посилання «Часті питання». Після прочитання цієї інформації багато питань, які завжди є у новачків, відпадуть самі собою. Тепер можна приступати до роботи.

Починати потрібно зі створення своєї рекламної кампанії, яка на Бігуні називається рекламної програмою.

Натиснувши посилання «Нова програма», ми потрапляємо на сторінку вибору типу рекламної програми. Біля кожної кнопки знаходиться короткий опис програми. Оскільки наш сайт ще не розкручений, більшість з пропонованих варіантів нам не підходять — для них потрібні відвідувані, а для деяких програм дуже відвідувані сайти. Тому ми скромно вибираємо самий перший тип — Бігун.Автоконтекст, з якого в свій час починали все. На наступній сторінці нам потрібно заповнити поля форми.

 • Адреса вашого сайту. Вказуємо адресу свого сайту без «http://» і «www»
 • Опис. Коротко описуємо спрямованість сайту.
 • Адреса лічильника. Вводимо адресу сторінки з покази лічильника відвідуваності сайту.

Це обов’язкові для заповнення поля і з них новачків зазвичай ставить у глухий кут останнім. Де взяти показання лічильника? На цій сторінці внизу ви побачите лічильник відвідувань LiveInternet. Клікнувши на ньому, ми потрапимо на сторінку, яка надає статистичні дані цього сайту. Якщо це буде SpyLog, вони будуть надані в публічному вигляді, а якщо LiveInternet — лише при введенні паролю. Такі сторінки є на всіх подібних сервісах збору статистики. Адреса цієї сторінки, як ви напевно здогадалися, і є шукане — вставляємо його в поле «Адреса лічильника». Якщо потрібно, залишаємо пароль для входу в статистику і йдемо далі.

 • Відзначаємо галочкою «Я ознайомився і погоджуюсь з правилами участі у програмі Бігун.Автоконтекст», які не забуваємо прочитати.
 • З чекбоксів «З Правилами реклами алкоголю ознайомлений і згоден у себе показувати» дійте на свій розсуд — він не обов’язковий до заповнення.

Натисканням кнопки «Отримати код» ми завершимо процес створення рекламної програми, а введений адресу відправляється на перевірку модераторам Бігуна, яка займає від одного до трьох днів. Але часу втрачати нам не можна — модератор перевірить правильність розміщення рекламного блоку на сторінці, тому нам потрібно встановити його до початку перевірки.

Зайшовши в розділ «програми» ми зможемо отримати доступ до налаштувань і статистичними даними всіх програм. Там же відображається статус кожної з програм. Неперевірені сайти мають статус «На модерації». Коли він зміниться на «Працює», це буде сигналом, що сайт пройшов модерацію і рекламний блок починає свою роботу.

Але для нас зараз головне не це — нам потрібно розмістити код на своєму сайті. Для цього ми натискаємо на посилання «Налаштування», що знаходиться біля назви рекламної програми, потім «Отримати код автоконтекста» і, нарешті, «Новий блок».

В розділі «Новий блок» нам потрібно зробити 4 кроки:

 • Вибрати тип блоку.
 • Вибрати оформлення.
 • Налаштувати показ блоку.
 • Отримати код.
 • Поїхали. Вибираємо потрібний нам тип блоку і переходимо до оформлення. На ньому зупинимося більш докладно. Ми можемо вибрати готові передвстановлені варіанти оформлення, або вибрати власний. Вибираємо власний, натиснувши на посилання потрапимо у вікно «Новий шаблон блоку оголошень».

  Налаштовуємо шаблон у відповідності зі своїми потребами. Натиснувши на будь-яке поле ми викличемо появи палітри, на якій можна вибрати колір для кожного елемента блоку. Будь-яка зміна відобразиться на верхньому зразку — це допомагає візуально оцінювати налаштування. Закривши віконце кнопкою «Зберегти» ми повернемося до кроку оформлення. У ньому нам вже робити нічого, йдемо далі, до налаштувань. Всі налаштування можна залишити за замовчуванням. Якщо ж ви вважаєте за потрібне щось змінити — сміливо робіть це. І, нарешті, завершення — одержання коду, який копіюємо і вставляємо в потрібне місце вашого сайту. Обов’язково натисніть посилання «Показати інструкцію». В ній знаходиться рада за розміщення коду на сторінці і використання тега «index». Якщо ви не зрозумієте, про що йде мова в раді, нічого не робіть.

  Всі! Придумуємо зрозумілу назву блоку, натискаємо кнопку «Зберегти» і терпляче чекаємо відповіді модератора. Він прийде по пошті і продублюється у вигляді повідомлення в акаунті — зазвичай на наступний день.

  В розділі «програми» знаходиться непримітна посилання «Правила участі в партнерських програмах» які обов’язково потрібно прочитати — саме в цьому розділі розташована основна маса найважливіших відомостей про правила роботи з Бігуном. Чомусь інформація для партнерів розкидана в різних місцях і розбита на частині, що досить незручно.

  Який сайт може працювати з Бігуном

  Серед інших пунктів, що містяться у вищезгаданих «Правил участі в партнерських програмах» нам важливі наступні:

 • До роботи з «Бігуном» допускаються сайти, розміщені на комерційному хостингу. Сайти, що знаходяться на безкоштовному хостингу, приймаються до розгляду за умови стабільної відвідуваності понад 300 унікальних відвідувачів на добу.
 • Сайт повинен бути російською мовою. Розміщення контекстних оголошень на сторінках з вмістом на інших мовах не допускається.
 • Відповідність вмісту законодавства РФ.
 • Інші пункти досить стандартні і однакові у всіх сервісах — заборонена пропаганда насильства, міжнаціональної ворожнечі, порнографії і т. д.

  Що не можна робити на Бігуні

 • Залучення нецільових відвідувачів на сторінку, де транслюються оголошення «Бігуна».
 • Багаторазове натискання на оголошення партнерських програм Бігуна» вручну («шахрайство»).
 • Використання Партнером спеціальних програм, сервісів і програмних засобів для автоматичного виконання кліків, обміну кліками та ініціювання показів.
 • Прохання, заклики, або примушування натискати («клікати») на оголошення та/або здійснювати переходи на веб-ресурси рекламодавців, дали ці оголошення.
 • Навмисне звернення Партнером уваги користувачів на оголошення за допомогою будь-яких графічних та текстових елементів і прийомів.
 • Використання Партнером програмного забезпечення, а також інших інструментів для примушення користувача здійснювати кліків по оголошеннях.
 • Винагороду або обіцянку користувачам винагороди Партнером в тому чи іншому вигляді за вчинення кліків і/або перегляд оголошень.
 • Показ оголошень при одночасному навмисному утрудненні навігації користувача по сайту Партнера.
 • Навмисне зміна вмісту сайту з метою вплинути на індексацію.
 • Розміщення Партнером поряд з оголошеннями «Бігуна» написів та/або зображень, які вводять користувачів в оману.
 • Штучне залучення Партнером уваги до веб-ресурсів, що містять оголошення «Бігуна», шляхом масової розсилки електронної пошти та нав’язливої реклами на інших веб-ресурсах.
 • Виведення грошей з Бігуна

  Для виведення зароблених грошей призначена посилання «Зняти кошти з рахунку». Бігун працює з платіжною системою WebMoney, через яку і відбувається виведення грошей, Можливі також висновки допомогою банківських переказів, але для цього потрібно укласти офіційний договір.

  Ось ми й ознайомилися з системою контекстної реклами «Бігун». Отримані дані дозволять вам почати роботу — як бачите, особливих складнощів немає, все досить просто і логічно. Реєструйтеся і починайте заробляти гроші.

  Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!