Безпечна робота з платіжними системами. Правила для початківців

290

Загальновідомо, що зламати можна все питання лише в ціні. Але часом зловмиснику і особливо зламувати нічого не доводиться: багато користувачів не мають елементарних відомостей про безпечну роботу в інтернеті, та з платіжними системами зокрема. Нехлюйство і лінь взагалі властиві слов’янської душі, і розплата за ці якості настає дуже скоро у вигляді втрачених грошей. У цьому огляді ми дізнаємося правила, керуючись якими, ви зведете подібні випадки до мінімуму.

 • Всі паролі слід зберігати в зашифрованому вигляді. Неприпустимо зберігання таких даних тестових файлах! Для зберігання паролів існують спеціальні програми, багато з яких безкоштовні. Одна з них Keepass, робота з якої описана на нашому сайті.
 • Завжди скачивайте подібні програми тільки з офіційних сайтів! Ні в якому разі не завантажуйте їх зі всіляких сайтів з програмами і тим більше з варезных сайтів. Вони можуть прекрасно зберігати ваші паролі, і так само прекрасно відправляти їх програмісту, який переробив програму і виклав в інтернеті.
 • На комп’ютері обов’язково повинні бути встановлені файрвол, захищає від хакерських атак, і антивірусна програма.
 • Кращі паролі — безглуздий набір символів. Їх дуже важко запам’ятати (іноді неможливо), але так само важко підібрати. А ось пароль «Вася1987» ламається в два рахунки. У мене існує два види паролів: перші — довгі і незв’язні набори символів, призначені для платіжних систем. Другі — прості і легко запам’ятовуються. Я використовую їх на всіляких форумах, та інших не представляють цінностей ресурсах. Можливо, такий варіант буде оптимальним і для вас.
 • Майже всі браузери пропонують користувачеві автозаповнення логінів і паролів. Це дуже зручно, але з точки зору безпеки — не найкращий варіант. Автозаповнення я використовую тільки при роботі з вищевказаними сайтами, не представляють цінності. Але при роботі з платіжними системами я настійно не рекомендую зберігати паролі засобами Windows і браузера.
 • Отримавши електронну пошту, ніколи не клікайте на прикріплених до листа файлах з незнайомими або сумнівними розширеннями (.exe, .js). Більшість таких файлів — віруси, що збирають важливу інформацію з вашого комп’ютера і відсилають її власнику (див. огляд листи з вірусом). Не переходьте також за посиланнями з підозрілими адресами — вони ведуть до сайту, на якому вас чекає все той же вірус-троян з тією ж метою.
 • Пам’ятайте, що ЖОДНА платіжна система НІКОЛИ не буде вимагати в листі ваші логін та пароль. Якщо вас просять надіслати такі дані — це шахраї.
 • Платіжні системи ніколи не вказують у листі посилання, по якому потрібно пройти і зробити яку-небудь дію. Винятки:стадія реєстрації; ви самі запросили лист із свого облікового запису. Якщо вам не терпиться перевірити посилання (наприклад, пропонується акція), то зайдіть в свій аккаунт і зробіть всі дії з нього.
 • Завершуючи роботу з платіжною системою в публічному місці, завжди виходьте з свого облікового запису за допомогою кнопки «Logout» або подібної. Просте закриття вікна не завжди завершує сеанс роботи.
 • Багато цих правил? Дуже небагато! Дотримуючись їх, ви забезпечите собі збереження своїх даних, а також безпосередньо пов’язані з ними нерви і гроші.

  Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!