Заробіток в інтернеті без вкладень: правда чи обман

215

Заробіток без вкладень — улюблений пошуковий запит користувачів інтернету, які роблять перші кроки. Все вірно — вкладатися в невідому справу не хочеться нікому. Інтернет сповнений різних публікацій на цю тему, які сміливо можна розділити на два види. Автори перших переслідують особисті цілі, другі складають більш-менш об’єктивні огляди. В цій статті ви не знайдете адрес сервісів, де можна заробити, немає і реферальних посилань, що приносять прибуток авторам подібних публікацій. Прочитавши її, ви отримаєте загальну картину про заробіток в мережі і, зокрема, відповідь на своє питання — чи можна заробити в мережі без вкладень.

Почнемо з головного: заробіток без вкладень можливий. Інша справа — його розмір і витрачений час. Як вже говорилося, існують полярні думки на цей рахунок. Ми спробуємо дати відповіді на всі питання, розглянувши і позитивні, і негативні думки — кожен по-своєму правий.

Хто ви?

У своїх оглядах я завжди стверджував, що місце для заробітку в мережі знайдеться кожному. Це правда, але є об’єктивний критерій, що впливає на розмір заробітку. Мова йде про професії.

В інтернеті є своя специфіка, свої вимоги і розподіл користувачів за професійною ознакою — професії одних мають пряме або непряме відношення до мережі, другі — звичайні користувачі, яких більшість. Саме в останніх виникають питання про роботу в мережі, величиною заробітку і подібних речах.

Зайве говорити, що більшість людей, говорячи про вкладення, мають на увазі гроші. Але ніхто не замислюється про час, яке дорожче грошей. Розуміння цього приходить з віком і то не завжди. До чого все це? Та до того, що люди, які можуть реально заробити в мережі без вкладень вже зробили свій внесок у вигляді матеріальних і тимчасових витрат. Вкладення ці різні — програміст п’ять років вчився, щоб досягти такого професійного рівня, дизайнер або html кодер півроку ходили на курси, а потім ще деякий час відточували майстерність на робочих місцях, професійні копірайтери мають досвід журналістської роботи. У наш час освіта платне і крім тимчасових витрат були і матеріальні — кожен заплатив свою ціну. З цієї причини вхід таких фахівців в інтернет досить простий і їм залишається лише знайти місце в мережі, де більше платять. Так, це дуже спрощене розуміння, є безліч нюансів, але зараз мова не про це ведемо розмову про заробіток з точки зору його можливості без початкових вкладень.

Йдемо далі. Беремо стандартну ситуацію — проста людина, пересічний користувач мережі вирішив використовувати інтернет в корисливих цілях, намагаючись заробити в ньому.
Рівень рядових користувачів може бути різним — одні можуть лише зайти на сайт пошукової системи, ввести запит і перейти по посиланню до результату пошуку, інші тривалий час блукають по інтернету, спілкуються в соціальних мережах, вміють користуватися платіжними системами — так звані просунуті юзери. Зрозуміло, що в останніх справи йдуть трохи краще, але всіх об’єднує спільна ознака — вони, незважаючи на деяку обізнаність про роботу інтернету, нічого не вміють робити. На що вони можуть розраховувати, якщо, повторимося, нічого не вкладати?

Відповідь не буде відрізнятися оригінальністю — це види робіт, розраховані на людей, що не володіють потрібним рівнем кваліфікації для заробітку більш високого рівня. В більшості випадків буде пропонуватися перегляд реклами — кліки, серфінг, читання листів. Трохи складніше заробіток на файлообмінниках. Ще більш складний заробіток на сайті — при цьому, як ні дивно, можливість заробити на сайті є у всіх, навіть у новачків (про це йтиметься далі).

Якщо говорити про заробіток на перегляді реклами, то говорити про який-небудь істотного прибутку не доводиться. Незважаючи на це, мільйони користувачів займаються цією справою. Не приховую, і я починав з цього, хоча в мене була потрібна кваліфікація для виконання інших видів робіт. Саме про перегляді реклами ви будете читати на більшості сайтів про заробіток без вкладень. Втім, статті бувають різні — деякі «знавці» навіть на Форексі пропонують заробити без капіталовкладень.

Як один із способів заробітку без вкладень позиціонується робота на файлообмінник. Так, можна заробити, — і цю стадію я проходив. І вкладатися дійсно не потрібно, але от часу він забирає досить багато — потрібно шукати контент, який зацікавить більшу частину користувачів інтернету (в більшості випадків це нелегальний контент), потрібно розміщувати посилання, потрібно, нарешті, моніторити наявність своїх файлів і розміщених посилань. Не можна не відзначити той факт, що серйозну конкуренцію заробітку на файлообмінниках надає наявність торрент-серверів, де закачування відбуваються швидко, а скачати можна практично все.

Є один момент, який не можна обійти мовчанням, і який впливає на величину заробітку в багатьох видах робіт. Мова йде про рефералах.

Реферальна система відіграє величезну роль у житті мережі і саме на неї спирається заробіток на перегляді реклами (на кліках). Розцінки в цій справі так низькі, що просто шкода витрачати час життя на настільки марне заняття. Єдиний вихід — залучити рефералів, які будуть приносити прибуток. Автори статей, прямо стверджують, що заробіток на кліках без вкладень — це відмінна річ, доступна кожному, просто переслідують особисту мету і залучають нових напрямків. Пару сотень рефералів — і вже можна говорити про який-небудь прибуток. Аргумент їх дуже переконливий — я, ось, власник сайту, заробляю на перегляді реклами і в мене все чудово, подивіться! Ідіть за мною і у вас все буде тіп-топ — головне, ви не будете вкладатися. При цьому замовчується один момент — скільки було витрачено часу на створення сайту і його розкручування. Адже сайт повинен знаходитися в топ видачі пошукових систем, інакше користі від нього не буде. А зробити це ой як непросто. І до того ж не безкоштовно.

Про роль сайту ми поговоримо трохи пізніше, а зараз пора підвести певну риску і зробити певні висновки. В мережі дійсно можна заробити без вкладень. Величина заробітку залежить від професії — в мережі є місце дизайнерів, програмістів, сео-фахівців, веб-майстрам і подібним спецам. Список професій додумайте самі — немає сенсу перераховувати очевидне. Велика потреба в копірайтерах — бурхливий розвиток мережі зробила людей, що володіють пером, досить задіяними.

Для людей без кваліфікації ніша для заробітку дуже вузька — перегляд реклами, голосування, читання листів, серфінг, створення активності на форумах та інші вкрай низькооплачувані види робіт, з яких 99 відсотків користувачів тікають після тижня роботи. Але все це без вкладень — саме те, що ви шукали і ніякого обману немає. Втім, деякі задовольняються такою роботою — це ж краще, ніж нічого.

З сайтом або без сайту?

Сайти є основою інтернету — на них тримається все і навіть пошукові системи, відчувають себе королями інтернету. Не є секретом, що на сайті можна заробляти. Більш того, можна заробляти великі гроші: Гугл і Однокласники — це адже теж сайти, їх власники мільйонери. Зайве говорити, що для створення таких серйозних проектів, що були вкладені серйозні гроші. Але давайте спустимося з небес на землю і поговоримо про більш простих, доступних кожній речі.

Як уже говорилося, існує можливість безкоштовного створення сайтів. Мова йде про конструкторів сайтів — сервіси, що надають набір інструментів для створення сайту і безкоштовне доменне ім’я. Реєстрація, вибір варіанту оформлення — і ви власник сайту! Що може бути простіше! І вкладень немає! Залишається питання, як заробити на сайті.

Якщо залишити варіанти заробітку з різними видами шахрайства, то способів заробітку виявиться не так вже й багато. Нагадаємо, мова йде про непідготовленому користувачеві, що бажає заробити в інтернеті і отримав в руки інструмент у вигляді сайту. Очевидно, що навіть самий хороший інструмент в руках любителя не буде ефективно працювати. Потрібен час, потрібні трудовитрати. Вважати їх вкладеннями чи ні?

Варіантів заробітку на сайті не дуже багато, але вони є — публікація реклами (контекстної, банерної, тизерної), продаж посилань і постинг замовних статей, участь у різних МЛМ-проектах, реферальних і партнерських програмах, заробіток на файлообмінниках з публікацією на своєму сайті посилання на завантажені файли, а також комбінації вищевказаних способів. Тепер розглянемо більш докладно.

Так, ви не вкладаєте гроші в створення сайту — ми не відходимо від принципу безкоштовності. Але будь-безкоштовний конструктор не несе перед вами жодної відповідальності — він може, наприклад, закритися або змінити правила гри. Відповідно, ваш сайт буде загублений. Буде дуже прикро втратити розкручений проект, на розвиток якого вкладено чимало часу і сил, чи не так? Не буду брехати, про таких випадках чути не доводилося, але можливість такої ситуації існує.

Тепер зайдемо з іншого боку — багато рекламні сервіси не працюють з безкоштовними сайтами. Очевидно, що коло можливих способів заробітку звузиться ще більше. А публікація реклами — один з найбільш поширених видів заробітку на сайті — варто лише 5 хвилин побродити по мережі, щоб переконатися в цьому: реклама скрізь.

Робота з реферальными проектами за допомогою безкоштовно зробленого сайту приваблює багатьох своєю гаданою простотою. Ну, що може бути простіше — «зліпив» на швидку руку сайт, наклепал статей, кинув реферальні посилання і сиди, вважай копієчку. На жаль, справа йде не так райдужно. Таких сайтів повним-повнісінько і пробитися в топ видачі, як уже говорилося, дуже важко.
Якщо ж вести мову про реферальном заробіток в різних клікових проектах, то, зрозуміло, сайт повинен мати матеріали про такому роді діяльності. І, знову ж таки, деякі серйозні системи контекстної реклами не приймають сайти з такою тематикою — заробіток на контекстній рекламі буде для вас недоступний.. Крім цього, вам доведеться мотивувати своїх рефералів на роботу. Враховуючи розміри заробітку, зробити це нелегко і вам доведеться вже самим на весь голос кричати, що заробіток без вкладень — це дуже просто, здорово, це стабільний дохід і т. д. Погодьтеся, щось комічне в цьому є.
Для торгівлі посиланнями потрібно мати мало-мальськи пристойний сайт, з нормальним наповненням хоча б перший час. Необхідно писати якісні статті і добре, якщо ви вмієте це робити. Якщо ні, то вам доведеться наймати копірайтера або брати красти матеріали з чужих сайтів. У першому випадку потрібні вкладення, у другому, враховуючи боротьбу пошукових систем з краденими матеріалами, сайт не буде мати розвитку.

А чи варто вкладатися?

Вищевикладена інформація носить загальний характер. Можливо щось упущено, але ясно, що говорити про заробіток в інтернеті без вкладень можна лише з натяжкою і деякими застереженнями. Якщо говорити про заробіток без сайту, то він є, але розміри його змушують замислюватися про доцільність витраченого часу. При наявності сайту в безкоштовному варіанті є підводні каміння у вигляді відсутності гарантій існування проекту і питань про подальший розвиток, якщо справа піде — що не кажи, конструктори все-таки не місце для серйозних проектів. Ви можете мати іншу точку зору і, у вас є тільки один спосіб переконатися в правдивості сказаного — спробувати все самому. Ну, так, буде витрачено час, зате натомість отримаєте досвід роботи без вкладень, який іноді цінніше, ніж сотні подібних статей, повірте.

Добре, а якщо все-таки вкластися? Чи варто це робити?
Важко відповісти на це питання. Кожен вирішує його самостійно в залежності від поставлених завдань, досвіду роботи в мережі, що дає уявлення про наслідки дій і особливостей характеру. Підприємливий чоловік з досвідом і свіжими ідеями може знайти своє місце в мережі, але для реалізації ідей в більшості випадків потрібен сайт і вкладення. Хтось заробляє на своєму обміннику валют, отримуючи відсотки від кожної угоди — кілька разів мені приходили запити на створення таких ресурсів, Інший зробив блог, потім свою біржу банерів, а потім ще й свою біржу посилань — це справжня історія відомого блогера. А хтось займається сумнівними МЛМ або пірамідальними проектами. У всіх випадках були вкладення — хостинг, доменне ім’я, послуги програмістів, копірайтерів та інших спеців. Є, звичайно, майстри на всі руки, так звані універсальні солдати, яким під силу всі види робіт. Але ми ж ведемо мову про непідготовленому користувача, чи не так?

Наведені приклади вкладень відносяться до роботи з сайтами, але напевно є й інші методики вкладення і отримання прибутку в мережі. Всі вони ризиковані — гарантії не дає ніхто. І не варто шукати їх в публічному доступі — не забувайте про реферального системи і лохотрон. Дуже обережно слід ставитися до участі у різних інвестиційних проектах, в більшості випадків є пірамідами. Вітрини вони можуть мати самі різні — то пропонується участь у прибутковому бізнесі з торгівлі автомобільними присадками, то косметикою, або, що ще більш смішно виглядає, торгівлею нафтою.

Кілька слів на закінчення. Стаття не претендує на навчальний посібник — це лише роздуми про можливості заробітку без вкладень, засновані на особистому досвіді. Повторюся, можливо щось упущено, але, сподіваюся, матеріал дасть вам їжу для роздумів. Мені не хотілося згущувати фарби, але стоїть знайти роботу в мережі без вкладень дійсно важко, якщо говорити ТІЛЬКИ про вкладення матеріальних, не враховуючи часові та трудові затрати — при бажанні можна отримати потрібну кваліфікацію. Адже, як кажуть, терпіння і труд все перетруть.

І ще. Якщо десь і є можливість заробітку в мережі без вкладень, то не в тих місцях, де про це кричать на весь голос, гарантуючи немислимі суми прибутку. А ось на сайтах пошуку роботи розумні пропозиції часом зустрічаються. До, наприклад, я кілька разів отримував листи (я підписався на отримання вакансій), у яких був потрібний адміністратор сайту. Вказувалася приблизна зарплата. У мене не було часу на таку роботу, а варіант, можливо, був непоганий. І без вкладень — чим не робота.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!