Як дізнатися історію домену. Що таке історія доменного імені та історія сайту

265

Часом історія сайту може закінчитися ще до його створення. Причиною цього може бути історія домену. Якщо ви збираєтеся купувати доменне ім’я, то цей матеріал саме для вас — ви дізнаєтеся, як визначити історію домену і чим загрожує покупка домену з поганою історією.

Купівля доменного імені — один з найважливіших кроків у послідовності дій по створенню сайту. Зазвичай ім’я шукається довго, робиться безліч перевірок доменів на зайнятість. І коли знаходиться вільний, радості немає меж — він купується відразу. Але незайнятість домену — це не єдиний фактор, на якій потрібно звертати увагу.

Що таке історія домену

Домени — це товар, який продається і купується. Як і будь-який товар, він може бути новим, так і старим використанні. Стосовно доменних імен цей факт мало кому з початківців приходить в голову, але це так — домен може бути, як кажуть, колишніх у вживанні.

Давайте уявимо таку, цілком реальну ситуацію. Чоловік вирішив створити сайт і купив домен. Досвіду в нього мало, при створенні цього сайту було нароблено маса помилок. Ще більше помилок було скоєно за розвиток сайту, за що з боку пошукових систем на сайт були накладені фільтри

Фільтрами називаються покарання пошукових систем стосовно будь-якого сайту (цей процес також називається пессимізації сайту). Потрапити під фільтр дуже просто, вийти з-під його дії дуже і дуже складно. Це вимагає кропіткої і тривалої роботи, яка не завжди дає результати.

Здавалося б, яке відношення мають чиїсь проблеми до вас? Але давайте підемо далі. Отже, після певного часу наш вигаданий людина розуміє, що у нього нічого не вийшло. Він закриває свій сайт, а домен після закінчення терміну дії знову виставляється на продаж. Домен ємний, легкозапоминающийся, і на нього наштовхується інша людина, що шукає доменне ім’я для свого сайту. Чи потрібно говорити, що цією людиною можете бути і ви?

В очах пошукових систем сайті — це домен. Купивши доменне ім’я з поганою історією, ви можете отримати весь букет фільтрів, які отримав його минулий власник. І його проблеми стануть вашими проблемами.

Які можуть бути проблеми у домена з поганою історією

Песимізація сайту може бути різного роду. З-під одних фільтрів є шанс вийти з-під дії інших ймовірність виходу практично дорівнює нулю. Для розуміння цього я позначу список найбільш часто зустрічаються проблем, що зустрічаються в доменів з поганою історією.

 • Домен використовувався для сайту з порнухою.
  Не брати такі домени ні в якому разі — це очевидно зі зрозумілих причин.

 • На сайт веде безліч посилань з неякісних джерел.
  Те ж саме — шансів очистити домен практично немає.

 • Сайт на використаному домені мав неунікальний контент.
  Крадіжка чужого контенту м’яко кажучи, не вітається пошуковими системами, але шанс розвинути домен з такою історією є, наповнивши його якісним вмістом.

 • Сайт використовувався для продажу посилань.
  Однозначно обходимо стороною — це лінкопомойкі, врятувати яку в найближчому майбутньому неможливо.

 • Доменне ім’я використовувалося для сайт-дорвея.
  Читаємо попередній пункт.

 • Доменне ім’я використовувалося для сайтів з пропагандою насильства, расової дискримінації та подібного контенту.
  Без коментарів.

На жаль, інтернет володіє великою інерційністю — повинно пройти невизначено довгий час, перш ніж домен очиститься. Але все ж поставимо питання — чи варто купувати раніше використаний домен

Я не можу дати однозначної відповіді. У багатьох статтях на цю тематику їх автори стверджують, що може і пощастити. Домен, мовляв, може виявитися з хорошою історією, на нього будуть вести посилання з якісних ресурсів і т. д. Хочеться у цих авторів запитати, чи вони самі вірять в це? Тим не менш раніше використовувалися домени мають право на існування — буває, у колишнього власника не пішов бізнес, або пропав інтерес — чоловік вирішив зайнятись веденням блогу, потім зрозумів, що немає часу і закрив його.

Мій товариш знайшов вільний домен одного з брендів світового рівня, спрямованість якого збігалася з спрямованістю його бізнесу. Він моментально купив його, а потім звернувся до мене з проханням зробити сайт. Останній був зроблений і після індексації його в пошукових системах я в панелі вебмастера Гугла з подивом виявив посилання на неіснуючі сторінки створеного сайту. Причому тематика сторінок не мала нічого спільного з спрямованістю бренду. Як виявилося, домен мав історію, на щастя нейтральну. Маючи великий досвід покупки доменів і створення сайтів, я повинен був би перевірити доменне ім’я, але не прийшло в голову це зробити — вже дуже відомим ім’я домену та бренду. Такі от справи бувають…

Зрозуміло, що перед покупкою беушного домену доведеться повозитися з перевіркою його і витратити енну кількість часу. Не всі, до речі, можна перевірити. Тепер перейдемо до головного — до перевірки історії домену.

Як дізнатися історію домену.

Отже, ви пригледіли домен, саме час перевірити його історію. Зробити це нескладно. Йдемо на whois.domaintools.com вводимо ім’я домену. Дивимося результати перевірки, в яких нас цікавить рядок Registrar History.

Для прикладу я ввів ім’я свого сайту. Як бачимо, у рядку пишеться «2 registrars with 1 drop». Це означає, що у домену було два власника (2 registrars), одні з яких відмовився від нього (1 drop) — я купував раніше використаний домен. Якщо я відмовлюся від домену, то він стане вільним, а рядку з’явиться 2 drop. Кількість «дропов» — це і є історія доменного імені. Новий домен «дропов» не має, про що буде повідомлено — Never Registered Before (ніколи не реєструвався).

Такий домен можна сміливо купувати, він чистий, як душа немовляти. Це ідеальний варіант, але так буває не завжди. Тому, якщо домен має історію, то має сенс дізнатися історію сайту, до якого він був прив’язаний.

Як перевірити історію сайту

Історію сайту дізнатися можна, але не завжди і не повну. Тим не менш дещо з’ясувати можна. Як вже говорилося, інтернет інерційний, але в даному випадку це може послужити на користь — дані про сайті зберігаються досить тривалий час.

Насамперед слід зайти в Яндекс, а потім в Гугл і вбити ім’я домену в рядок пошуку. З результатів часом можна зрозуміти, що за сайт на домені. Але більш повну інформацію дасть дослідження посилань, які вели на сайт, званих вхідними посиланнями. Зробити це можна за допомогою сервісу linkpad.ru. Його база оновлюється порівняно рідко — це те, що нам потрібно. Для отримання більш повної інформації на Линкпаде потрібно зареєструватися, що робиться швидко і безкоштовно. Після реєстрації вводимо ім’я домену в полі пошуку.

Результати пошуку можуть видати потрібну інформацію про минуле сайту. Вам буде доступно два види цієї інформації — домени (донори) і сторінки сайтів (зовнішні посилання), які посилалися на перевіряється сайт. В якості прикладу взято цей сайт.

Домени, посилання яких ведуть на мій сайт.

Сторінки з посиланнями на мій сайт.

Як бачимо, за анкорам можна отримати певні відомості про тематики сайту. Зазначу, що Линкпад має просто величезну інерційністю — на момент написання цього матеріалу багато донорів не існують більш трьох років. Але в нашому випадку цю особливість переоцінити важко.

Судити його якості сайту та наявності фільтрів дуже складно — Линкпад виведе список посилань, але ж не будеш же перевіряти все на якість. Крім того, Линкпад відображає не всі посилання — опція отримання повного списку платна. Багато радять перевіряти через панелі Яндекса і Гугла. Відмінний рада, відомості про проблеми домену отримати можна, ось тільки спочатку цей домен потрібно купити.

В цілому все. Доменне ім’я з минулим має право використання, а перевіряти будь домен перед покупкою слід обов’язково. В іншому випадку вам може повезти не так, як мені, коли я давним-давно купував свої домени, не маючи ні найменшого уявлення про їх історії. А взагалі, скажу чесно — використаний домен повинен бути дуже хороший, щоб витрачати час і сили на перевірку історії його сайту.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!