Опис Keeper Classic. Як почати роботу з кіпер класік

283

Перш ніж почати роботу з будь-якою програмою, потрібно витратити певний час на ознайомлення з нею, і розібратися, що до чого. Ми спростили вам цю задачу і підготували невеликий огляд WM Keeper Classic. В ньому ми ознайомимося з інтерфейсом програми, дізнаємося як увійти в неї, створимо гаманець і отримаємо уявлення про основні можливості програми.

Початок роботи

Запускаємо WM Keeper Classic — натискаємо значок з мурашкою. Програма запропонує ввести WIMID і пароль.

Після натиснення «ОК» потрапляємо в програму. В нижній частині відображається статус з’єднання Keeper Classic.

з’єдналися з сервером WM

не з’єднані з сервером WM

єднаємося з сервером WM

В кінці статті наведено весь перелік картинок-статусів програми. У різних версіях кіпера вони виглядають дещо по-різному.

Інтерфейс WM Keeper Classic

Інтерфейс Keeper Classic містить верхнє меню і чотири вікна-вкладки — «Кореспонденти», «Гаманці», «Вхідні» та «Інформація». Призначення кожної вкладки зрозуміло з назви. В інформаційній вкладці міститься список інтернет-ресурсів, які можуть знадобитися в роботі. З усіх вкладок найбільший інтерес представляє вкладка з гаманцями, тому давайте спершу ознайомимося саме з нею.

Вкладка «Гаманці»

У вікні гаманців містяться номери гаманців, їх назви, а також збережені на них суми. Кожен гаманець має умовний значок, що характеризує тип гаманця і його наповненість.
В контекстному меню, що з’являється при натисканні правої кнопки миші, є такі пункти:

 • «Передати WM» — передати гроші;
 • «Історія» — переглянути список операцій по гаманцю або список рахунків для оплати на вибраний гаманець;
 • «Створити…» — створити новий гаманець;
 • «Видалити — видалити гаманець; ( Функція більш недоступна !!! )
 • «Поповнити…» — поповнити гаманець;
 • «Копіювати номер гаманця в буфер» — виробляє копіювання в буфер обміну номер вибраного вами гаманця (дуже потрібна функція);
 • «Властивості…» — переглянути і змінити параметри гаманця;
 • «Налаштувати меню…» — дозволяє призначити пункт меню так, як вам зручно. Це дія буде виконуватися при подвійному кліку на гаманець.

Переказ грошових коштів здійснюється в діалоговому вікні «Передати WM», в якому необхідно вказати гаманець, з якого переказуються кошти, суму, гаманець одержувача і примітка до перекладу. Цей гаманець повинен бути того ж типу, що і гаманець відправника.

Пункт меню «Історія» дозволить переглянути список операцій («Історія -> Операції»), рахунків на оплату («Історія -> Вихідні рахунки») та історію перекладів на e-mail («Історія -> Переклади на e-mail») для вибраного гаманця.

Список операцій гаманця містить дату та реквізити операцій по приходу або витрати коштів обраного гаманця. Кожна запис передує умовним значком, що характеризує тип операції. Список операцій містить контекстне меню з наступними пунктами:

 • «Переглянути» — переглянути детальну інформацію про операції;
 • «Скопіювати» — заповнити діалог з переказу коштів реквізитами обраної операції (працює тільки для видаткових операцій);
 • «Завершити» — ввести код протекції операції з протекцією угоди;
 • «Повернути» — повернути кошти, одержані в кредит;
 • «Експорт списку» — експортувати список операцій в CSV-файл;
 • «Про кореспонденті» — переглянути дані про кореспондента, що бере участь в обраної операції.

Список рахунків на оплату містить дату, та реквізити рахунку, виписаного для оплати на вибраний гаманець. Опис списку рахунків наведено в розділі «Рахунки».
Історія перекладів на e-mail містить дату та реквізити (e-mail кореспондента і суму операції, PIN-код та стан даної операції.

Створення гаманців

WM Keeper дозволяє створювати гаманці різних типів. Тип гаманця визначається типом WM, який можна вибрати при створенні в діалозі «Створення гаманця». Крім вибору типу WM ви можете вказати назву гаманця (служить тільки для вашої зручності). Після натискання кнопки «Створити», вам буде запропоновано ознайомитися з умовами використання нового гаманця. Натисніть кнопку «Згоден», і гаманець буде створений.

Загальне уявлення про вкладці «Гаманці» ми отримали, тепер дізнаємося, що таке рахунки і як з ними працювати.

Робота з рахунками

В системі WebMoney діє два типи рахунків — надіслані вам для оплати (вхідні рахунки) і вислані вами іншим учасникам системи (вихідні рахунки). Оформлення рахунку називається випискою.

Список вхідних рахунків

Список вхідних рахунків програми WM Keeper Classic містить перелік вхідних неоплачених рахунків c описом покупки і сумою рахунку. Цей список Ви можете подивитися у Вашому WM Keeper вибравши «Меню -> Вхідні рахунки…».

Кожна запис передує умовним значком, що характеризує стан рахунку (оплачений, ще не сплачено, Ви відмовилися оплачувати). Список містить контекстне меню з наступними пунктами:

 • «Оплатити» — заповнити діалог з переказу коштів реквізитами для оплати вибраного рахунку;
 • «Відмовитися» — відмовитися від оплати рахунку;
 • «Властивості» — переглянути детальні реквізити рахунка;
 • «Про кореспонденті…» — переглянути контактну інформацію про користувача системи, який виставив вам рахунок для оплати;
 • «Переглянути все» — переглянути список всіх (неоплачених, оплачених і відмовлених) рахунків для оплати на вибраний гаманець;
 • «Експорт списку» — експортувати список рахунків в CSV-файл;
 • «Пошук» — дозволяє провести пошук що цікавить вас рахунки за певними параметрами.

Список вихідних рахунків

Список вихідних рахунків можна отримати з контекстного меню гаманців («Історія -> Вихідні рахунки»), контекстного меню кореспондентів («Історія -> Вихідні рахунки») або головного меню WM Keeper Classic (Вихідні рахунки -> Переглянути всі).

Список вихідних рахунків містить дату та реквізити рахунку. Кожна запис передує умовним значком, що характеризує стан рахунку (оплачений, ще не сплачено, покупець відмовився оплачувати). Ці ж значки використовуються у списках вхідних рахунків. Список містить контекстне меню з наступними пунктами:

 • «Виписати» — заповнити діалог виписки рахунку реквізитами вибраного рахунку (скопіювати);
 • «Властивості» — переглянути детальну інформацію про рахунку;
 • «Експорт списку…» — експортувати список рахунків в CSV-файл;
 • «Пошук» — дозволяє провести пошук що цікавить вас рахунки за певними параметрами.

Формування рахунку на оплату

Формування рахунку відбувається у діалоговому вікні «Створення рахунки». У ньому потрібно вказати WM-ідентифікатор одержувача рахунку, номер рахунку в магазині, суму до сплати, опис покупки, адреса її доставки, гаманець, на який повинна проводитися плата і термін дійсності рахунки в днях. Якщо допускається оплата з протекцією угоди, то і термін протекції в днях.

Вкладка «Кореспонденти»

Список кореспондентів містить перелік ідентифікаторів учасників системи WebMoney Transfer, з якими ви обмінювалися повідомленнями, рахунками або засобами. Кожна запис списку містить WM-ідентифікатор учасника або його назва (якщо ви його призначили). Кореспонденти зображуються умовними значками, що характеризують їх стан в системі, а також наявність атестата.

Індикація статусу Keeper Classic

Доступ до всіх операцій програми WM Keeper Classic можна одержати з головного меню, що викликається кнопкою, розміщеної у лівій нижній частині програмного вікна. Після інсталяції і запуску програми в правому нижньому кутку панелі завдань робочого стола з’являється значок WM Keeper. Стан значка інформує вас про наступне:

Online прийшов переклад відмова від оплати рахунку
Offline прийшов рахунок йде реєстрація
підключення до сервера прийшло повідомлення

Клацання правою кнопкою миші на значку викликає меню, опції якого дублюють деякі розділи основного меню програми.

При написанні статті були використані матеріали сайту www.webmoney.ru.

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!