Обман з обробкою і ретушуванням фотографій

269

Коло обману все шириться шахраї не стоять на місці. На відміну від нас вони заповзятливі і придумують все нові і нові лохотрони. Зустрічайте черговий — з обробкою фотоматеріалів.

Це розлучення не часто зустрічається в силу своєї вузькопрофесійному спрямованості. На вудку, за логікою його творців, повинні потрапляти специ по обробці фотографій: інженери переддрукарської підготовки, фотографи (вони зазвичай добре володіють комп’ютерною ретушшю) та інші люди, для яких Фотошоп — кращий друг.
Початок обману не відрізняється різноманітністю і давно знайоме — вже скільки лохотронів починалося таким чином. Одного разу приходить лист, в якому повідомляється, що якась компанія (студія) шукає фахівців, які вміють обробляти растрову графіку — тобто зображення. Зрідка зустрічається і інший варіант — на сайті пошуку роботи з’являється приваблива оголошення з подібною пропозицією. Зазвичай такі пропозиції мотивуються таким чином: не вистачає фахівців, і ось доводиться шукати в інтернеті. Ймовірно, товариші не знають про існування бірж фрілансерів, де можна знайти будь-якого спеціаліста. Втім, адже їх мета зовсім інша.
Потрібно віддати належне укладачам оголошень, складені вони дуже професійно. Повне враження, що дійсно шукається фахівець високого рівня. І розцінки вказані дуже непогані — не низькі, але й не захмарні. Загалом, привертає все і радісний здобувач роботи доходить до пункту про початок роботи. Йому буде запропоновано тестове завдання: опрацювати кілька фотографій досить поганої якості. Це зрозуміло — перевірка, вона і є перевірка. Але ось для початку роботи треба зробити? Думаю, ви вже почали посміхатися. Все правильно! Потрібно перевести гроші на вказаний гаманець.
Кого зараз купиш такий липою? Нікого. Тому дається телефон, за яким можна подзвонити, і з’ясувати подробиці. Відмінно. Дзвонимо, з’ясовуємо. Виявляється, переклад — це компенсація за труди: «адже Ми витрачаємо свій час, розсилаючи вам фотоматеріали. Претендентів дуже багато, ось і доводиться захищати себе від недобросовісних товаришів, які беруть тестове завдання, але не виконують». Круто! Нічого не скажеш. Якщо ви смієтеся, то не даремно — я сам чув це на власні вуха.

Ось так. Робіть висновки, поліграфісти і фотографи. На вас полюють. І якщо ви збираєтеся надіслати ці 5 баксів, то зважте все ще раз.

P. S. Я гроші не послав…

Допомогла стаття? Помогитие і ви розвинутися сайту, опублікуйте посилання!